Вирощувати шишки в своєму саду – одне задоволення. Їхні квіти одні з найщасливіших. Рослина, як правило, не потребує догляду та її легко вирощувати навіть у самих початківців садівників. Мені подобається бачити шишки, висаджені масами вздовж сонячної межі, але використання шишок нескінченно. Ви навіть можете посадити шишки в контейнери на сезон, а восени висадити їх у землю у своїх садах.
Невибагливість обслуговування цих установок не обмежується їх щоденним обслуговуванням. Навіть пересадка шишок проста. Однак, маючи кілька хороших порад щодо того, коли і як пересаджувати шишарки, ви тільки налаштуєтеся на більший успіх.
Незалежно від того, чи ви пересаджуєте зрілу шишку з одного місця на подвір’ї в інше, чи садите прямо з дитячого горщика, ці поради підійдуть вам!
Коли пересаджувати
Найкраще пересаджувати шишарки два рази: навесні чи восени. Це тому, що температура нижча, але ґрунт придатний для роботи.
Весна
Якщо ви плануєте викопати кілька шишок з однієї частини двору та перенести їх на іншу, навесні це може бути трохи складно.
Ви захочете дочекатися, поки рослина розквітне, перш ніж щось переміщати. Однак, якщо ви щойно відвідали садовий центр і купили горщикові шишарки, весна – найкращий час, щоб висадити ці рослини в землю.
Шишка має довге стрижневе коріння. Уявіть собі моркву, з якої ростуть менші волокнисті корінці. Ці корені найкраще почуваються, коли вони мають трохи більше часу в землі та можуть поширювати своє коріння протягом більш тривалого періоду часу, перш ніж земля замерзне. Ці глибокі кореневі системи дозволяють шишкам переносити деяку посуху в жарку літню спеку.
падіння
Осінь – чудовий час для переміщення рослин у вашому саду. Зазвичай ви знаєте, де знаходяться ваші рослини і, що більш важливо, куди ви хочете їх перемістити.
Якщо ви збираєтеся переміщати рослини восени, пам’ятайте про дати заморозків і подбайте про те, щоб ваша рослина витримала кілька тижнів у новому будинку, перш ніж земля замерзне, і поглинання води стане обмеженим.
Осінь також чудовий час для поділу рослин. Ви захочете розділити свої шишарки, коли вони наближаються до періоду спокою, і найкраще це робити якомога пізнішої осені.
Не літо
Літо зазвичай не рекомендується для будь-яких посадок. Спека та нестача води можуть викликати у ваших рослин шок після пересадки, що може призвести до втрати рослини, якщо ви не будете обережні.
Тим не менш, якщо у вас прохолодна ділянка або, можливо, літо дощове, ніж зазвичай, ви можете спробувати пересадити. Однак ви захочете стежити за новопосадженою шишкарою.
У цей момент дуже важливо підтримувати вологість. Якщо ви пересаджуєте свої шишарки влітку, можливо, ви захочете повністю заглушити рослину та виключити квіти на решту сезону. Це дозволяє рослині зосередитися на зростанні коренів. Це також сформує вашу шишку в гарну купину, яку можна легко транспортувати з однієї точки в іншу.
Як пересадити
Тепер, коли ви знаєте, коли пересаджувати шишарки, настав час дізнатися, як правильно це робити, щоб ваші шишарки добре росли цього сезону та багатьох наступних.
Крок 1. Знайдіть правильне розташування
Перш ніж викопати шишку з землі, обстежте свій двір, щоб знайти ідеальний новий дім для вашої рослини. Шишкарі люблять яскраве сонце та добре дренований ґрунт.
Шишкарі добре поєднуються з більшістю сонцелюбних багаторічних рослин. У мене шишарки посаджені з чорноокими сюзанами та сальвією багаторічною.
Мені подобається подібність схожих на ромашку квітів чорнооких сузанів, але також і колосоподібні квіти слини. Висаджувати шишарки в масах – це красиво, і це дає можливість трохи самосіву та навіть менше площі догляду у вашому саду.
Крок 2: Почніть копати
Якщо можливо, викопайте нову яму, перш ніж витягти стару рослину з землі. Це допоможе усунути будь-який шок від трансплантації. Це легше сказати, ніж зробити, оскільки ви можете не знати розміру кореневої кулі, яку ви будете викопувати із землі.
Якщо ви дістаєте із землі цілу рослину шишарки, обережно викопайте її та спробуйте знайти стрижневий корінь. Стрижневий корінь — це довгий єдиний корінь, від якого розвиваються всі менші волокнисті корені. Зазвичай він довгий і може досягати п’яти футів у глибину.
Ви захочете зробити все можливе, щоб не розрізати стрижневий корінь навпіл. Розпушуйте ґрунт навколо коренів, доки не відчуєте, що рослина легко вилізе із землі. Шишкарі — багаторічні рослини з глибокою кореневою системою; чим більше часу вони мають у землі, тим краще.
Незалежно від того, чи ви садите щойно придбану рослину, чи переміщуєте шишарки у своєму саду, ви цього захочете викопайте яму трохи ширше і глибше ніж коренева грудка рослини. Розпушіть ґрунт лопатою, щоб дати змогу корінню шишарки вирости й осісти в новому місці без зайвого опору.
Крок 3: Обрізка
Коли ваша рослина щасливо опиниться в землі, подумайте про те, щоб обрізати стебла квітів до землі. Це не обов’язково на 100%, але завдяки цьому ваша рослина буде виглядати акуратно. Ви також можете краще стежити за листям рослини.
Крок 4: Вода
Продовжуйте поливати рослину, поки земля не промерзне. Шишкарі найкраще почуваються з одним дюймом води на тиждень. Ці посухостійкі рослини-запилювачі можуть не потребувати стільки води, скільки інші, але зараз не час економити на поливі.
Якщо ви помітили, що листя вашої шишарки поникло, це так час поливати їх. Цей інтенсивний графік поливу зникне після того, як шишарки виростуть у вашому саду рік-два. Це дасть багаторічній рослині достатньо часу, щоб укоренитися у вашому ґрунті.
Крок 5: удобрюйте за потреби
Якщо ви пересаджуєте свої шишарки навесні, ви можете дати їм надзвичайно невелику дозу добрива після того, як їх ретельно полиють. Не застосовуйте добрива для сухих рослин і уникайте важкої руки, оскільки надмірне внесення добрив може пошкодити коріння рослини.
Якщо ви хочете підживити рослини без ризику опіків, я б запропонував додати трохи компосту у верхній шар ґрунту навколо рослини. Багато марок компосту доступні в садових центрах і повні поживних речовин, необхідних вашим шишаркам для виживання.
Додайте приблизно дюйм або близько того компосту навколо основи рослини. Ваші рослини будуть процвітати, а структура ґрунту покращуватиметься завдяки додаванню органіки.
Заключні думки
Як тільки у вас є успішно пересадив ваші шишарки, настав час сісти склавши руки, розслабитися та насолодитися цими простими красотами. Поливайте їх і пригнічуйте їх, і ви пожнете переваги того, що шишарки цвітуть у вашому саду все літо.