Настала весна, а це означає, що пора вирощувати та збирати фрукти та овочі. Одне з найкорисніших завдань, яке ви можете зробити для себе, це підтримувати садові інструменти та інструменти для збирання врожаю чистими та гострими. Заточені інструменти вимагають від вас менше енергії, щоб ваші рослини були здоровими, а садівництво стало приємнішим.
Більшість інструментів, якими ви будете користуватися на регулярній основі, отримають користь від щорічного очищення, заточування та сеансу TLC. Вони також прослужать довше, якщо ви доглядатимете за ними. Крім того, тупий інструмент іноді може бути небезпечнішим, ніж гострий.
Я включив список предметів, які вам знадобляться для заточування вдома, які інструменти слід заточувати принаймні раз на рік, а також загальні інструкції. Давайте зануримося.
Садові інструменти, які потрібно регулярно заточувати
Подумайте про всі інструменти, якими ви часто користуєтеся під час підготовки грядок, прополки протягом року та збирання врожаю. Ми просимо їх багато протягом сезону, розрізаючи товсті стебла, розриваючи ущільнений ґрунт і пересуваючи важкий ґрунт і компост.
Хороші інструменти коштують недешево, тому доцільно доглядати за ними якнайкраще, щоб підтримувати їх у належному робочому стані.
Які інструменти слід чистити та точити кожного сезону? В принципі, всі! Ось деякі для початку.
Ножі для збору врожаю
Немає нічого гіршого, ніж бути налаштованим на збір урожаю та виявити, що ваше лезо надто тупе, щоб зрізати основу качана салату.
Якщо ви використовуєте ножі для збирання суміші салату «зрізай і повертайся знову», пагонів брокколі чи інших багаторазових культур, ви хочете бути впевнені, що робите чисті зрізи. Це допоможе звести до мінімуму тиск хвороб і дасть змогу культурі відростати рівномірно.
Секатори та ножиці
Мати улюблену пару секаторів – це лише частина роботи фермера чи садівника, чи не так? Ножиці активно використовуються на нашій фермі для обрізання кущів чорниці, зрізання деревних квітів, а іноді навіть для збирання врожаю, наприклад літніх кабачків і цукіні, оскільки вони мають широкий отвір для товстого стебла. Ножниками можна збирати квіти, помідори, базилік тощо.
Ручні інструменти – кельми та мотики
Кельми та мотики можна не помічати в кінці сезону, але якщо ви використовуєте їх стільки ж, скільки я роблю, ви точно захочете приділити їм трохи любові.
Під час роботи тут, у прекрасному Нью-Гемпширі, також відомому як Гранітний штат, наші інструменти стикаються з багатьма скелями та брилами.
Щоразу, коли ми чуємо стукіт лопати або використовуємо вила, щоб вибити великий камінь із грядки, наші інструменти стають тупішими та, можливо, згинаються.
Крок 1: Зберіть обладнання та інструменти
Вам знадобиться наступне:
- Інструменти для заточування
- Фрезерний напилок довжиною 8-12 дюймів, бажано зі зручною ручкою. Для садових інструментів найкраще підійде напилок або другий напилок, залежно від того, наскільки грубим ви хочете мати обробку та як швидко ви хочете виконати завдання. Також можна використовувати рашпіль.
- Точильний камінь
- Шліфувальний верстат або алмазний хон
- мастило
- Чистий рушник
- Захисні окуляри
Ножі, ножиці та ножиці слід заточувати точильним каменем, тоді як сапи, лопати та граблі можна заточувати великим напилком.
Крок 2: видаліть сміття
Ви хочете видалити будь-який застиглий бруд, пил або рослинні залишки з ваших інструментів, щоб уникнути будь-яких затяжних хвороб, що передаються ґрунтом, які можуть бути присутніми, і уникнути ризику утворення іржі через вологість ґрунтового сміття або бруду. Ви можете видалити сміття міцною дротяною щіткою, дротяною мотузкою або чистою ганчіркою. Менші інструменти можна почистити старою зубною щіткою.
Легку іржу можна видалити за допомогою блоку для видалення іржі або дротяного колеса, прикріпленого до побутової дрилі. Білий оцет допоможе видалити сильну іржу, якщо інструменти замочити на кілька годин або навіть на ніч.
Крок 3: Вимийте та висушіть
Просто наповніть відро або раковину теплою водою з милом і вимийте інструменти. Покрутіть їх і обережно вимийте. Потім розкладіть їх до повного висихання перед заточуванням. Це можна зробити ввечері перед посадкою, щоб загострити їх і переконатися, що вони сухі.
Крок 4: різкість
Закріпіть інструмент, який ви хочете заточити, за допомогою стійкого верстака або затискача. Переконайтеся, що вам зручно і що ваші рухи не дозволять інструменту зісковзнути та потенційно завдати вам шкоди.
Професійна порада: Садові інструменти не обов’язково повинні бути надзвичайно гострими, як хотілося б, щоб це був кухонний ніж. Важливіше, щоб край був вільним від іржі та сміття, рівномірної форми та загострений до стану, як новий.
Сапи з прямим лезом, ножі та ножиці
Під час заточування ваших інструментів ви захочете напилювати лише в одному напрямку, щоб контролювати напилок, не допускати забивання напилка та стежити за своїм прогресом, щоб отримати бажаний результат. Рухайтеся зліва направо або справа наліво, але ніколи вперед і назад. Під час роботи переконайтеся, що кут, який ви створюєте напилком, відповідає куту інструмента.
Якщо для заточування ножа використовується алмазний наконечник, тримайте ніж приблизно під кутом 5-8° до алмазного наточування. Обов’язково покладіть хон на щось стійке, щоб ви могли безпечно працювати.
Тепер, зберігаючи постійний кут і рівномірно натискаючи вниз, робіть невеликі кола лезом ножа, працюючи вгору та вниз по довжині ножа. Зверніть пильну увагу на кінчик ножа, який, ймовірно, буде більш тупим. Як правило, вам знадобиться лише тонкий, грубий хон.
Коли ви закінчите, збиральні ножі та ножиці повинні бути досить гострими. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, чи достатньо гострий ваш ніж.
Секатори
З ними працюватимуть так само, як із мотиками та жниварськими ножами, але ви хочете бути більш обізнаними щодо кривої цих інструментів. Незважаючи на те, що секатор має дві сторони, потрібно заточувати лише скошений край.
Тримаючи ножиці однією рукою, іншою рукою підберіть кут кромки до напилка. Потягніть напилок по лезу 4-5 разів ззаду вперед у напрямку до тіла. Потім переверніть його та зробіть те ж саме з плоским краєм, щоб очистити всі задирки.
Кельми та лопати
Наконечники кельм і лопат мають пробивати поверхню ґрунту, тому ви не хочете, щоб вони були гострими, як бритва. Це було б небезпечно. Однак їм може бути корисно легке шліфування або шліфування після інтенсивного використання для очищення країв.
Просто візьміть плоский напилок і рівномірно натискайте, обережно віддаляючись від тіла, протягніть його по краях. Кілька перетягувань повинні це зробити. Переконайтеся, що немає явних дір або вм’ятин.
Бродфоркс
Вила не є інструментом, який потрібно заточувати. Однак я перелічую його тут, тому що це важливий інструмент, який все одно слід підтримувати в кінці сезону.
Іноді зубці втрачають форму, тому їх слід відрегулювати, ручки відшліфувати та змастити маслом, а також очистити зубці від сміття, щоб підготувати їх до наступного використання.
Крок 5: змініть форму всіх необхідних інструментів
Це може знадобитися для вил, сап з прямою кромкою або ручних граблів, пошкоджених під час використання минулого сезону. Для цього потрібно більше мастила для ліктів і, можливо, затискач і паяльна лампа. У нас дуже кам’янистий ґрунт, де ми обробляємо ферми, і ми зіткнулися з досить сильно зігнутими зубцями вила після удару про великий валун.
Якщо це трапиться з вами, затисніть його на місці, нагрійте за допомогою ручного ліхтарика, а потім стукайте назад у потрібному напрямку. Це також можна зробити, якщо лопата задерлася або граблі перекрутилися. Просто будьте особливо обережні при використанні тепла та молотка.
Професійна порада: Це найбезпечніше робити з партнером.
Крок 6: Масло
На цьому етапі є багато різних варіантів олії, і це лише особисті переваги. Ви можете використовувати звичайне кокосове масло або кулінарний спрей, якщо вони є під рукою.
Тунгова та льняна олії добре працюють, але вони швидко висихають. Лляною олією також рекомендується змащувати будь-які дерев'яні ручки інструментів. Підійде навіть масло волоського горіха.
Використовуючи чистий рушник або ганчірку, нанесіть невелику кількість засобу на всі металеві поверхні ваших щойно заточених інструментів, переконавшись, що він потрапив у всі щілини. Змастивши секатори або ножиці маслом, кілька разів стисніть їх після нанесення масла, щоб переконатися, що все добре впоралося.
Професійна порада: У цей час доцільно перевірити, чи немає необхідних ремонтних робіт, наприклад, ослаблених болтів, гострих дерев’яних ручок, які потрібно відшліфувати або заклеїти стрічкою, або пружин, які потрібно замінити.
Крок 7: Зберігайте інструменти належним чином
Після того, як ваші інструменти очищені та наточені, доцільно нанести на них мінеральне масло перед тим, як зберігати на сезон. Зберігайте їх у сухому та чистому місці, коли вони не використовуються, і в легкодоступному місці, коли вони вам знадобляться. Проста стійка з граблями є чудовим варіантом, тому що вона може вмістити кілька інструментів і тримати їх над землею.
Професійна порада: На високих стінах нашого тунелю та в різних місцях навколо нашої ферми встановлено магнітні смужки для ножів, що дуже допомогло при зберіганні та підтримці їх у хорошому стані. Смужки бувають різних розмірів, міцні та можуть утримувати багато інструментів. Я дуже рекомендую це!
Зберігання інструментів включає ваші напилки, які можна загорнути в старий рушник або чисту ганчірку до наступного використання.
Питання що часто задаються
Тримайте ніж під світлом і зверніть увагу, як світло відбивається від леза. Якщо він непослідовний або ви бачите зазубрини, пора підточити. Ви також можете подивитися на лезо збоку і побачити, чи потрібно опрацьовувати якісь помітні сліди в’ялин.
Ви можете оглянути лопати, ножиці та ножиці так само, перевертаючи інструмент навколо, щоб подивитися на кожну частину леза.
Тримайте шарпі під кутом 45° і покладіть на нього ніж. Якщо він застряє в шарпі, він гострий. Якщо є тьмяні, плоскі краї, він буде ковзати по шарпі, і ви знатимете, де його потрібно заточити.
Альтернативний спосіб перевірити гостроту – нарізати помідор, щойно зі свого городу. Гострий ніж повинен ковзати крізь шкірку помідорів.
Це абсолютно нормально! Візьміть невелику жорстку дротяну або пластикову щітку й обережно почистіть пилку, поки не побачите, що металева стружка випадає. Чистіть щіткою, доки ви не перестанете помічати стружку в файлі.
Залежно від того, як часто та агресивно ви використовуєте свої інструменти, одного разу на сезон має бути достатньо. Урожайні ножі можуть потребувати другого сеансу заточування в середині сезону.
Заключні думки
Це воно! Ви успішно почистили та наточили свій садовий інструмент і готові до сезону. Якщо ви використовуєте свої інструменти частіше, ніж зазвичай, подумайте про виконання цих завдань більше одного разу на сезон. В іншому випадку достатньо одного разу в кінці року.
Це щось веселе та досить легке, щоб навчитися робити самостійно, і я впевнений, що ви будете раді цьому. Просто наберіться терпіння, будьте обережні та не поспішайте, щоб забезпечити безпеку та належні результати.