Квіти

Квітучий травень – що потрібно зробити у квітнику



 

Кожна травнева квітка – справжнє диво природи, повне світла, сонця та енергії. Простір саду радує яскравими фарбами, повітря наповнюється запаморочливими ароматами. Обговоримо, яким кольорам потрібна турбота та догляд, а також складемо план робіт під кодовою назвою «Квітучий травень».

Рослини травня – бузок, спірея, слива, вишня та яблуня, лимонник, чорноплідна горобина, медунка, примула. На нижньому ярусі саду розпускаються «килимки» барвінку, вероніки та фіалки. Під кронами дерев скромними групами ховаються конвалії. Здається, ось-ось задзвенять на вітрі ще не розкриті бутони дзвіночків. Радують жовтими пухнастими головками навіть бур'яни-кульбаби – їм абсолютно байдуже, чи подобається нам їхня присутність на галявинах. Адже саме вони приваблюють своїм медоносним запахом джмелів, метеликів та бджіл, нагадуючи нам, що в саду вирує життя.

 

План робіт та посадок

  • Проведіть прибирання території. Зберіть опале листя, видаліть і коріння бур'янів, зріжте з дерев і чагарників засохлі та пошкоджені пагони. Все сміття потрібно зібрати і спалити, щоб патогенні бактерії не поширилися дільницею.
  • Травневі квітники виглядають найефектніше, коли висаджені великими щільними групами. Зробіть розмітку клумби на секторі. Це зручно зробити за допомогою білого піску, дрібної тирси або порошку крейди. Усередині кожного сектора зробіть борозенки (лунки), акуратно розподіліть по них насіння, присипте землею, замульчуйте і полийте.
  • Відведіть ділянку під однорічники та дворічники. Тверде насіння попередньо замочіть у теплій воді, поки воно не насититься вологою. Насіння, що опустилося на дно ємності, можна висівати на ділянку. Дрібне насіння змішайте з піском – так вони розподіляться ділянкою більш рівномірно.
  • Пересадіть багаторічники (за потреби), вибравши для цього похмурий безвітряний день. Роботи найкраще проводити рано-вранці або ввечері, перед заходом сонця. Щоб рослинам на новому місці вистачало поживних речовин, попередньо вкопайте ділянку і внесіть органіку, що визріла (компост, гній, листовий перегній). Якщо дозволяє місце, посадіть нові багаторічники.
  • Посадіть цибулинні рослини (гладіолуси, тюльпани, нарциси, гіацинти). Не забудьте провести сортування та відбракувати пошкоджені та підгнили бульбоцибулини.
  • Перенесіть в сад горщики, які зимували в оранжереї або на заскленому балконі. Підготуйте для них посадкові лунки в 1.5-2 рази більше від кореневої грудки. Так рослини розвиватимуться активніше.
Що нового:  Догляд за трояндами влітку: секрети безперервного цвітіння

Важливо. Перші квіти, що цвітуть у травні, потребують регулярного поливу. Зволожуйте ґрунт так, щоб він наситився вологою на глибину не менше 20 см. Щедро і регулярно поливайте квітучі дерева та чагарники.

Щоб підтримувати сад у квітучому стані рік у рік, приділіть особливу увагу багаторічникам. Дерева та чагарники необхідно регулярно омолоджувати. Але це не означає, що потрібно щороку омолоджувати весь сад цілком! Це було б надто затратно з погляду часу та зусиль. Наприклад, лілійник та герань можуть обходитися без омолодження 5-6 років. Пригадайте, які з рослин цвіли менш рясно минулого року – саме для них потрібно провести сезонне омолодження. Так ви поступово оновите весь сад, не витрачаючи багато зусиль.

Захищайте квітучий садок від хвороб та шкідників

Травень – найкращий час для профілактики хвороб. Після прибирання сміття і листя обробіть ділянку препаратами, що містять мідь. Це особливо важливо для ірисів, флоксів, півонії і дельфініумів, коріння яких схильні до гниття, гнильних процесів і грибкових інфекцій.

Бажаємо яскравого, пишного, квітучого травня та вдалого дачного сезону!

5 1 голос
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі