Сад та город

Що робити, якщо у картоплі в'яне бадилля



Під час вирощування картоплі на шляху дачника зустрічаються неприємні сюрпризи, і якщо з навалою колорадських жуків ми вже вміємо справлятися, то раптове в'янення бадилля і загибель рослин картоплі в саду пригнічує. Отже, через що в'яне бадилля картоплі і як це запобігти?
Ботва картоплі почала в'янути, а до осені ще далеко? Причин в'янення бадилля картоплі може бути кілька, тому радимо не втрачати часу і скоріше рятувати врожай. надлишку, так і до нестачі калію та азоту. Якщо листя не тільки в'яне, але і жовтіє, при посадці ви не додавали добрив, внесіть комплексне добрива з основними мікроелементами за інструкцією виробника. Якщо в'янення почалося після внесення добрива, припиніть удобрювати картоплю і дайте рослинам перерву. Картопля відчуває погодний стрес, ймовірно, потрапив під сильний заморозок

Картопляне бадилля в'яне після навали шкідників

Це найлегша і помітна причина. Личинки колорадського жука обгризають кущі, після чого бадилля починає в'янути. Від цього шкідника добре допомагають різні препарати, нам подобається Жукоїд.

Картопляне бадилля в'яне в засуху

Почорніння і передчасне в'янення картопляного бадилля може відбуватися при різких перепадах температури, тривалих дощах; чи посуху. Важливо дотримуватися режиму поливу, стежити, щоб під кущами не застоювалася вода. Пригніченим від посухи рослинам допоможе препарат Янтарін.

Картопляне бадилля в'яне: 3 основні хвороби

1.Вертицильозне в'янення, також відоме як картопляне в'янення – грибне захворювання, спричинене грибами Verticillium dahliae, або Verticillium alboratrum. Гриби можуть довгий час жити в ґрунті (до семи років!), в інфікованих частинах рослин та насінні. Гриб вражає рослину картоплі через коріння та перешкоджає транспортуванню води. Рослини картоплі передчасно жовтіють, згодом гинуть.

Деякі сорти картоплі більш схильні до в'янення, ніж інші. Тому завжди краще садити сорти картоплі, стійкі до в'янення. Здорові рослини з меншою ймовірністю постраждають від інфекції, тому обов'язково забезпечте їх регулярним поливом, доглянутим ґрунтом. Суворовенно пропалюйте грядки, збирайте і викидайте всі мертві або заражені рослинні залишки. Сівообіг також допоможе у боротьбі з в'яненням. Там, де є великі поля з зів'ялими картопляними рослинами, бадилля потрібно згрібати і спалювати, не садити на те саме місце картоплю.

Що нового:  Ягода смородина – як отримати добрий урожай

Для захисту картоплі від вертициллезного в'янення фахівці рекомендують обробити ґрунт препаратом Здорова земля. Він пригнічує ґрунтові інфекції в зоні коренів.

2. Картопляне фузаріозне в'янення – небезпечне, але поширене захворювання, яке проникає в рослини картоплі через коріння, тим самим обмежуючи приплив води до рослин. З фузаріозним в'яненням картоплі боротися складно, так як він може жити в грунті довгі роки. Погодні умови, сприятливі для розмноження фузаріозних грибів – висока вологість або, навпаки, посуха, прогрівання грунту до +27 °С і вище, перепади і низька освітленість.

Першою ознакою фузаріозного в'янення картоплі є пожовтіння листя, за яким слідує в'янення, скручування листя. Симптоми фузаріозного в'янення зазвичай починаються з нижньої частини рослини, поступово переходячи вгору стеблом. Самі бульби можуть мати дефекти або гнилизна, часто з вологими коричневими ділянками, особливо на кінці стебла. Як захистити картоплю від фузаріозу:

  • Обробляйте бульби або ґрунт перед посадкою. разів у чотири-шість років. Не садіть в це місце інші пасльонові рослини, такі як помідори, перець, баклажани, тютюн або петунії. Ретельно пропалюйте грядки. Відразу видаляйте підозрілі рослини, негайно знищуйте їх.
  • Підживляйте картоплю добривом з повільним вивільненням. Уникайте добрив із високим вмістом азоту, оскільки вони можуть підвищити сприйнятливість рослин.
  • Уникайте надмірного поливу. Поливайте біля основи рослин і по можливості уникайте верхнього поливу. Поливайте картоплю на початку дня, щоб рослини висохли до того, як температура знизиться до вечора. , а після збирання врожаю прибирайте всі рослинні рештки.

Препаратів, які були б ефективними для обробки рослин картоплі, немає. Всі пропозиції стосуються тільки профілактичної обробки бульб перед посадкою, обробки ґрунту та сховищ картоплі (Сінклер, Табу Тріо, Бомбер).

3. Фітофтороз картоплі.  Мульчуйте посадки сіном! Сінна паличка, що міститься в сіні, – бактерія, природний ворог фітофторових грибів, на її основі випускають препарати Фітоспорін, Бактофіт, Бактофіт, Сено зберігає грунтову вологу, знижує температуру грунту в спеку, захищає посадки картоплі від бур'янів, створює ідеальне середовище для розвитку мікроорганізмів, а розкладаючись, перетворюється на гумус і збагачує грунт поживними речовинами. Як захистити картоплю від фітофтори, дивіться нашу докладну статтю тут. Якщо бадилля не тільки в'яне, а й покривається темними плямами, обробіть рослини від хвороб препаратом Ордан. Його можна використовувати для профілактики та лікування картоплі від фітофторозу та альтернаріозу.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі