Сад та город

10 правил великого врожаю томатів



Мрія будь-якого городника – кущі томатів, посипані численними плодами. Мрія здійсниться, якщо рослини правильно доглядати протягом усього терміну вегетації — від вирощування розсади до збирання врожаю.

 

Томати не примхливі, можуть рости і плодоносити за мінімального дотримання агротехніки. Урожай буде невисоким, але й дістанеться практично без клопоту. Але якщо правильно вибрати сорт (терміни дозрівання повинні відповідати кліматичним умовам), забезпечити підживлення, полив та захист, то буквально з 5 кущів можна зібрати врожай на 2 великі родини.

1. Забезпечте розсаді хороший старт

Найврожайніші сорти томатів висаджують на грядку у віці 55-60 днів. Добре приживається лише правильно вирощена розсада. Небезпечно як недоростити розсаду, так і переростити. Оптимальний час висадки – коли з'явиться перший квітковий пензель. За добу до пересадки розсади на грядку обприскуйте рослини стимулятором імунітету для прискорення акліматизації.

2. Правильно вибирайте місце для посадки

Томатні грядки потрібно орієнтувати зі сходу на захід – тоді рослини краще освітлюються сонцем, швидше розвиваються та зав'язують більше плодів. Найбільші врожаї та солодкі плоди одержують у теплицях. Томати теплолюбні, не люблять нічних похолодань та роси, тому в теплиці почуваються комфортніше. До того ж у теплиці сезон вирощування довший, отже, кожен кущ встигне дати максимум зрілих плодів.

3. Коріння – особлива увага

Надземна частина рослини не зможе швидко розвинутися без потужного коріння. Щоб підземна частина томатного куща добре росла, садити його потрібно в пухкий поживний ґрунт. Тяжкий глинистий грунт слід розпушити піском. У легкий, піщаний грунт потрібно додати трохи глини і органіку, що добре перепріла. Ідеальний варіант – заповнити посадкові лунки компостом. Він покращує структуру будь-якого ґрунту: і глинистої, і піщаної.

Що нового:  Як правильно поливати та удобрювати жоржини, щоб отримати максимальну віддачу

4. Опора або шпалера

Супердетермінантні сорти можна не підв'язувати. Для решти підв'язка є обов'язковою. Цей легкий прийом зберігає безліч плодів. Без підв'язки врожайні томати виявляться на землі та згниють. У дощове літо з кущів, що лежать на землі, можна взагалі не отримати врожаю. Підв'язані рослини легше удобрювати, поливати та пасинкувати, а отже кущ буде більш здоровим та розвиненим.

5. Не забувайте про запилення

Томати самі запилюють себе. Але коли йдеться про найврожайніші томати для теплиць, краще подбати про додаткове запилення. Раз на кілька днів струшуйте квіткові пензлі – так на маточка потрапить більше пилку, необхідного для отримання великих плодів і великого врожаю. Щоб томат зав'язався і сформувався нормально, потрібно, щоб на маточка потрапило не менше 400 зерен пилку. Для отримання великого врожаю корисно обприскувати квіти стимулятором плодоутворення.

6. Підживлення на початку цвітіння

Під час зав'язування другої-третьої кисті томат зупиняється у рості. У нього ще недостатньо розвинене коріння, щоб витягнути із землі достатньо харчування і для розвитку куща, і для підтримки нових зав'язей. Тому врожайні томати у цей період обов'язково підгодовують. Рослинам потрібні суперфосфат та сульфат калію, які розводять та вносять за інструкцією. Можна скористатися комплексними добривами для томатів, де потрібні рослинам мікроелементи.

7. Стимулюйте зростання додаткових коренів

На стеблі томату є добре помітні горбки. Якщо вони стикаються з ґрунтом, то з них розвинуться коріння. Тому є сенс зробити підгортання. Коріння томатів інтенсивно росте до цвітіння. Це найкращий час, щоб підгрести до стебла грунт. У сухій землі додаткове коріння не з'явиться, тому при поливі томату потрібно не забувати змочувати і гірку навколо стебла. При необхідності можна провести і друге підгортання, насипавши ґрунт ще вище.

Що нового:  Рання картопля: легко, багато, смачно!

8. Обов'язково пасинкуйте

Якщо не видаляти бічні пагони, то добрив і добре политий томат почне формувати густий багатоствольний кущ, плоди на якому зав'язуватимуться тільки по периферії. Помідорки вийдуть дрібними, не встигнуть визріти, тому що всі сили рослини підуть на формування нових пагонів, а не на цвітіння та плодоношення. Тому томати обов'язково слід пасинкувати, формуючи в 1-3 стебла. Це правило не стосується так званих непасів – безрозсадних сортів.

9. Видаляйте нижнє листя

На старому листі накопичується інфекція, тому їх потрібно видаляти відразу після того, як вони виконають свою функцію — забезпечать харчуванням найближчу квіткову кисть. Після збору плодів з чергового пензля необхідність у поруч розташованому листі відпадає. Їх потрібно зрізати секатором чи обірвати. Краще робити це вранці, щоб ранок до вечора встиг затягтися.

10. Удобрюйте гуматом калію

Щоб урожай не розчарував, потрібно, щоб плоди були не лише численними, а й якісними, смачними, ароматними. Солодощі помідорам надає калій. Щоб найврожайніші томати для відкритого грунту та теплиць виявилися солодкими, кожні два тижні проводьте позакореневе підживлення гуматом калію, розведеним за інструкцією. Знайти його також можна у розділі добрив для томатів та перців.

Напевно, у вас є власні секрети вирощування врожайних томатів. Розкажіть про них у коментарях.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі