Сад та город

Розмноження спіреї: як самому розмножити спірею здерев'янілими живцямиЖивлення – найпоширеніший спосіб розмноження спіреї. Живцями добре розмножуються будь-які види і сорти, а отриманий посадковий матеріал повністю успадковує властивості материнської рослини. Але зазвичай це роблять восени, у вересні — жовтні. Так зручніше за все: живці підуть під сніг, і довгий час не вимагатимуть поливу і обприскування, а навесні укоріняться, можна виставити на підвіконня, а влітку висадити в сад. Але це більш клопітно: в кімнатних умовах живці, що вкорінюються, вимагають частого поливу і обприскування.

Зрізання живців спіреї

Виберіть і зріжте на живці однорічну втечу: вона пряма і росте вертикально. Наріжте втечу на живці.

На кожному живці має бути по 4-5 листків.

Нижнє листя на живцях видаліть повністю, разом з черешками. Інше листя на кожному живці вкоротите наполовину.

Укорінення живців спіреї

Замочіть живці на 10-12 годин у розчині Епіну (1 мл на 2 л води).

Висадіть живці у вологий пісок (зануріть на 2 см). Зверніть увагу, що живці розташовуються не вертикально, а під кутом приблизно 30-45°. Справа в тому, що у дерев і чагарників виробляються різні гормони, склад яких залежить від того, як розташована втеча по відношенню до напрямку сили тяжіння. Вертикальне положення черешка стимулює пробудження верхніх бруньок, а похило — зростання коренів із нижнього міжвузля.

Накрийте контейнер з живцями спіреї плівковим або скляним ковпаком. Поставте живці у тінисте місце, бажано під дерева, а не біля північної сторони стін та огорож.

З настанням заморозків контейнер з живцями прикопайте на грядці. Живці закидайте листям і накрийте перевернутим овочевим ящиком. Навесні або на початку літа, при появі нових пагонів над грунтом, можна висадити молоді рослини на дорощування на грядки.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Що нового:  Мої 3 секрети з використання бур'янів і скошеної трави


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі