Сад та город

Догляд за томатами у серпні – як врятувати врожай від фітофтори



Наприкінці літа ночі стають прохолодними, вранці з'являється холодна роса. Це ідеальні умови для фітофтори. Тому догляд за помідорами у серпні насамперед спрямований на захист від хвороб.

Фітофтороз – небезпечний ворог. В окремі роки від нього гине до 70% урожаю. Фахівці інтернет-магазину Беккер рекомендує вибирати сорти томатів, стійкі до фітофтору. Якщо хвороба все-таки виявилася, лікування слід починати негайно.

Як виглядає фітофтора на томатах

Збудник захворювання – мікроскопічний гриб Phytophthora. Мільйони його суперечка є всюди, а для проростання їм потрібна вода, темрява та прохолода. Потрапивши на лист томату, суперечка вичікуватиме, поки не опиниться в крапельці роси, поливної або дощової води. Незабаром після цього на листі, стеблах, а потім і на плодах з'являться темні плями.

Увага. Важливо приступити до лікування фітофторозу з появою перших симптомів захворювання, поки інфекція ще не вразила рослину цілком.

Як посадити томати, щоб підступна недуга обійшла їх стороною

Оскільки суперечки гриба зимують у ґрунті, важливо дотримуватися сівозміни і, по можливості, не садити томати 2 роки поспіль на одну грядку. Грунт у теплиці і саму споруду потрібно щорічно дезінфікувати залізним або мідним купоросом.

Обов'язково дотримуйтесь рекомендованої для сорту схеми посадки. Не висаджуйте розсаду густо – залишайте кущам достатньо місця для росту та провітрювання.

У відкритому ґрунті розташовуйте грядки з півдня на північ – тоді кожній рослині вистачить сонячного світла.

Обробка томатів від фітофтори в теплиці

Навесні при перекопуванні ґрунту в теплиці суперечки гриба осідають на стінах, даху, садових інструментах, а потім із струмом повітря переносячи на рослини.

При появі фітофтори томатів у теплиці хворе листя слід повністю зрізати та спалити. Потім доведеться взяти до рук обприскувач. Для захисту та догляду за помідорами в теплиці влітку використовують лише біологічні препарати. Підійдуть Фітоспорин від фітофтори томатів або Гамаїр. Їх застосовують один раз на 10 днів.

Що нового:  Що робити, щоб розсада не витягувалася

Для обробки томатів від фітофтори використовують і народні, перевірені часом рецепти:

  • борна кислота – їдальня ложка на 10 л води;
  • харчова сода – 3 столові ложки на 10 л води;
  • йод – 30 крапель на 1 л знежиреного молока;
  • кухонна сіль – 250 г на 10 л води (обприскувати лише кущі, уникаючи попадання на ґрунт);
  • сухі дріжджі – 10 г на 3 л теплої води, додати 4 столові ложки цукру, дати побродити 5 годин, потім розвести до 10 л.

Існує цікавий спосіб захисту томатів мідним дротом. Її шматочок встромляють у стебло на висоті 10 см від ґрунту. Мідь пригнічує розвиток мікроскопічних грибів. Сік, піднімаючись від коріння до листя, насичується міддю, роблячи рослину несприйнятливою до інфекції.

Обробка ґрунтових помідорів у серпні

Найпростіше захистити томати відкритого ґрунту від фітофторозу, обприскавши їх при появі перших ознак захворювання на системний фунгіцид. Підійдуть дозволені для застосування у особистих підсобних господарствах Консенто чи Ревус.

Більшість томатів у серпні дозрівають плоди. У цей час використати «хімію» не можна. Для плодоносних грядок вибирають біологічні фунгіциди:

  • Алірін
  • Гамаїр
  • Фітоспорін

Помідори – вирощування та догляд у серпні

У жарку погоду томати продовжують поливати, не допускаючи сильного пересихання ґрунту – це може призвести до розтріскування плодів після рясного дощу. У теплиці після кожного поливу відкривають вікна та двері, щоб зменшити вологість повітря.

Торішнього серпня томати підгодовують калієм. Він робить плоди солодшими, надає рослинам стійкості до нічних похолодань.

Хороше джерело калію – деревна зола:

  1. Склянку золи залийте 1 літром окропу.
  2. За добу додайте ще 10 літрів води.
  3. Вилийте під корінь кожної рослини по 2 л настою.

Багатьом сподобається простий і швидкий спосіб приготування калійного підживлення: купити Гумат, розвести водою за інструкцією та обприскати кущі.

Що нового:  Чим підгодувати помідори під час цвітіння для великого врожаю

У серпні не забувайте видалити всі неплодоносні пасинки і нижнє пожовкле листя. В останній тиждень місяця прищипніть верхівки, щоб кущі спрямували енергію на дозрівання плодів.

Розкажіть у коментарях, як ви справляєтеся з фітофторозом? Вибираючи, чим обробити томати від фітофтори, яким коштам ви віддаєте перевагу готовим чи зробленим своїми руками?

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі