Сад та город

Город у місті: як виростити огірки будинку



У зимовий період не вистачає сонячного світла та тепла, тому ми відчуваємо нестачу у вітамінах. У такий час особливо приємно зібрати врожай огірків. Отримати смачні хрусткі зеленці в домашніх умовах нескладно. Ми розповімо, як правильно вирощувати огірки на підвіконні.

На підвіконні можна отримати добрий урожай смачних огірків. Потрібно тільки знати, як правильно їх доглядати, і створити умови, наближені до природних.

Які огірки можна виростити вдома на підвіконні

Збираючись вирощувати огірки вдома, потрібно правильно вибрати сорт. Підійдуть найбільш скоростиглі та врожайні. Дуже бажано, щоб рослини були самозапильні. Цим вимогам повністю відповідають сучасні гібриди для захищеного ґрунту. Якщо посадити звичайні, а не партенокарпічні огірки, доведеться запилювати квіти вручну.

Посадка

Зручно вирощувати огірки на вікні розсадним способом. Для розсади потрібні пластикові або торфоперегнійні горщики об'ємом 0,5 л. Якщо використовувати касети, розмір осередків має бути 8 х 8 або 10 х 10 см.

Для заповнення ємностей підійде одна із сумішей:

  • 3 частини землі та 1 частина перегною,
  • 3 частини торфу та 1 частина перегною.

Самостійно зробити грунтову суміш непросто, але в цьому немає необхідності. У продажу є готові субстрати – вони однорідні, не містять суперечки хвороб та насіння бур'янів, мають потрібний огіркам нейтральний рівень pH. У готовому субстраті є стартові добрива, потрібні рослинам на початковому етапі життя.

Насіння висаджують по одній штуці. Глибина закладення – 1 см. Коли на розсаді з'являться два справжні листочки, акуратно пересадіть її з грудкою землі в ємність діаметром і висотою від 20 см. Щоб огіркова ліана нормально розвивалася, їй потрібно 6-8 л грунту.

На дно горщика обов'язково засипте дрібний дренаж. Грунт можна взяти той самий, що купувався для вирощування розсади. Посадивши рослину, обережно застроміть поруч кілочків довжиною 80 см і підв'яжіть до неї стебло.

Що нового:  Чим підгодувати помідори під час цвітіння для великого врожаю

Полив

Огірки дуже люблять вологу. Вони потребують не тільки поливу під корінь, але й високої вологості повітря. Грунт у горщиках повинен бути завжди середньо-вологим. Поливати огірки будинку можна водопровідною водою, давши їй відстоятись кілька днів. Для зволоження повітря достатньо поставити горщики з рослинами в тазики чи піддони та підливати на дно воду. Волога, що випаровується, огортатиме і зволожуватиме листя.

Добрива

Природа огіркових ліан така, що вони швидко ростуть і рясно плодоносять.

Тому при вирощуванні огірків будинку не обійтися без підживлення. Зазвичай огірки будинку підгодовують раз на 2 тижні, починаючи з 14-го дня від появи сходів. При нестачі харчування листя засихає, зав'язі жовтіють і відмирають, плоди мають гачкоподібну форму.

Удобрювати треба з розумом. Культура схильна до нагромадження нітратів. Щоб плоди відповідали санітарним нормам, слід використати спеціальні суміші. Не можна збільшувати дозування та удобрювати частіше, ніж рекомендує виробник препарату.

Підживлення можна вносити в ґрунт і некореневим способом. При обприскуванні не можна допускати попадання розчину на плоди.

Освітлення

Молоді огірки вдома добре почуваються при освітленості 6-7 тисяч люкс. Коли ліана розростається, набирає потужний листовий апарат, переходить до плодоношення, світла потрібно більше – 10-15 тисяч люксів. У грудні-січні природного світла не вистачає. Допоможе підсвічування з фітосвітильників. Їх включають щодня на 8-10 годин. У лютому сонця більше, день довше, тому можна обійтися без ламп.

Формування

Без формування ліани сильно розростаються, урожай падає. Огірки на підвіконні рекомендується вести в одне стебло:

  1. Видаляйте всі пасинки та зав'язі до 5 аркушів.
  2. Починаючи з 6 листів, залишайте в кожній пазусі зав'язь, пасинки зрізайте.

Вусики бажано прибирати, щоб вони не відтягували на себе харчування. Коли стебло доросте до верхньої частини віконного отвору, можна зрізати нижнє листя і укласти його на ґрунт кільцем, щоб у ліани з'явилося місце для продовження росту.

Що нового:  Календар догляду за полуницею з весни до осені

Корисні поради щодо вирощування

Якщо розсада витягується, то їй не вистачає світла. Увімкніть лампи, переставте горщики на південне або східне вікно і посипте трохи землі.

Огірки дуже бояться протягів, тому ще перед посадкою слід закласти всі щілини у віконній рамі. Під час періоду вирощування не можна відкривати кватирку.

Якщо квіти опадають, зав'язується мало плодів, допоможе штучне запилення. Зірвіть чоловічу квітку, відщипніть пелюстки. Знайдіть тичинки, доторкніться до центральної частини жіночої квітки.

А ви знаєте інші секрети отримання чудових огірків на підвіконні? Поділіться ними у коментарях.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі