Сад та город

Город у травні – саджаємо овочі, зелень, коренеплоди



Сонечко пригріває теплими лагідними променями, ґрунт прогрівся до стабільних +6-8°. Пора обробляти грядки. Якщо не встигли посадити у квітні, травень – ідеальний час. Адже погода стає теплою та передбачуваною.

Досвідчені дачники добре знають, що посадити на городі на травневі: капусту, цибулю, моркву, зелені салати, редис, ріпу, буряк, часник, пастернак. Початківцям садівникам потрібно знати, що теплолюбні культури (томати, баклажани, перець, ранні сорти огірків, диня, гарбуз, кавун та інші баштанні) висаджувати у відкритий ґрунт у травні ще рано, оскільки існує ризик поворотних заморозків, особливо у північних регіонах нашої країни. Ці види рослин заздалегідь готують на розсаду і висаджують у город на початку червня.

Що посадити на городі у травні?

Травень – саме час для витривалих культур, які можна висівати прямо у відкритий ґрунт:

  • Білокачанна капуста. Посійте насіння в борозенки глибиною 1.5-2 см. Замульчуйте посіви тонким шаром тирси. Коли саджанці дадуть 2-3 пари справжнього листя, проредіть, залишивши найміцніші рослини. Регулярно поливайте: капуста – вологолюбна рослина. Найбагатший урожай можна отримати за вологості 70%. Посів капусти у травні дає проростки приблизно за два тижні.
  • Морква. Замочене насіння, що проклюнулося, посійте в пухкий піщаний поживний грунт з закладенням 2 см. До появи паростків поливайте рясно, потім – помірно, щоб не допустити підгниття коренеплодів. Не висаджуйте моркву на ділянці, де раніше росла петрушка.
  • Буряк теж любить пухкий піщаний ґрунт. Ділянка повинна бути добре освітлена і зручна гумусом. Глибина загортання насіння – 2-3 см. Після посіву злегка ущільніть ґрунт і замульчуйте. Чекайте на сходи через тиждень.
  • Редиска висівають так само, як буряк і морква. Для посадки вибирають місце захищене від протягів. Після посіву насіння ґрунт ущільнюють і мульчують торфом. Появи паростків очікується через 7-10 днів.
  • Ріпа найкраще приживається на легких суглинних ґрунтах з показником pH=6.0-7.0. В іншому невибаглива.
  • Часник (ярий) теж любить пухкий родючий суглинок. Уникайте ділянок, де раніше росли цибуля та картопля. Перед закладенням зубчиків ґрунт корисно пролити сольовим розчином – 2-3 ст. ложки на відро води.
  • Цибулю-сівач садять у вологу рихлу землю з ритмом 8-10 см. Глибина загортання – 2-3 см.
  • Також у травні висівають зелень (петрушка, кріп, базилік) та листові салати.
Що нового:  Догляд за огірками влітку – як досягти супер-тривалого плодоношення

Тепер ви знаєте, що посадити у травні на грядці. А як бути з теплолюбними культурами? Для них наперед готують розсаду. Наприклад, підросла і зміцніла розсада томатів у травні вже можна висадити в теплицю, а на початку червня – у відкритий ґрунт. Тільки не перерощуйте – розсада, що звикла до теплого підвіконня, погано адаптується на відкритому повітрі, вередує і дає менш щедрий урожай.

Оптимальний вік розсади для ранніх томатів становить 45-50 днів, для середніх та пізніх – 60-75 днів. Огірки на розсаду у травні мають бути у віці 20-25 днів; баштанні культури – 25-30 днів. Докладніше про терміни підготовки розсади для різних культур розказано у статті «Коли садити насіння на розсаду».

Багато дачників цікавить місячний календар на травень для розсади. Відповідаємо: насіння на розсаду краще висівати на місяць, тобто з 11 по 20 травня. Це також найкращі дні для посадки у відкритий ґрунт листових салатів та зелені (всього, що йде в їжу наземною частиною).

Найсприятливіші дні для посадки у травні коренеплодів – 4-11 травня та після 26 травня. Якщо посадите в інші дні – не страшно. Все посаджене з любов'ю та турботою росте ДУЖЕ добре. Це знає з досвіду кожен дачник. А ми бажаємо вам щедрого врожаю, відмінних травневих свят та запрошуємо поділитися у коментарях вашим досвідом посадки та посіву у травні.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі