Сад та город

Як правильно поливати та удобрювати жоржини, щоб отримати максимальну віддачу



Нічого особливо складного у вирощуванні жоржин немає. Догляд вимагає дуже мало часу і дає місяці великих, яскравих кольорів. Ми розповімо про правила внесення&добрива та поливу, щоб отримати найкращі результати.

Жоржини проростають з нирок, які формуються восени. Ці нирки розташовані біля основи стебла, трохи вище бульб. Самі по собі бульби не дають пагонів — вони є судинами зберігання поживних речовин, які допомагають живити рослини на ранніх стадіях росту. Це ключові відомості про рослину, які допоможуть вам зрозуміти, що добриво та правильний полив жоржин працює не тільки на поточний момент, але і на майбутній сезон.

  • Як правильно поливати жоржини
  • Ознаки нестачі поживних речовин
  • Як правильно удобрювати жоржини

Як правильно поливати жоржини

Жоржини найкраще ростуть, коли вони отримують постійне постачання водою.  Крапельний полив ідеальний, оскільки він направляє вологу в кореневу зону, зберігаючи при цьому листя сухе. Якщо ви поливаєте жоржини вручну, краще поливати рясно один або два рази на тиждень.

Щоб запобігти захворюванням, тримайте листя жоржин якомога сухіше. Один або два рази на тиждень рясно поливайте, дозволяючи верхньому шару ґрунту просохнути між поливами.

Сонячний опік на листі жоржини

Мульчування органікою навколо основи рослин допоможе зменшити коріння.

Видалення відцвілих квіток дозволяє рослинам виглядати охайно, спонукає їх виробляти нові бутони і допомагає боротися зі шкідниками та хворобами. Якщо ви поспішайте, просто відірвіть квіткові головки.

Засуха на жоржинах

Ознаки нестачі поживних речовин

Жоржини потребують більшої кількості добрив, ніж більшість інших квітучих рослин у вашому саду. Ознаки того, що вашим жоржинам не вистачає поживних речовин і вони потребують підживлення:

Коли рослини занадто довго обходяться без трьох необхідних макроелементів, жоржини, як правило, спочатку зупиняються в рості. листя або бутонів незважаючи на те, що ще тільки початок-середина літа.

Що нового:  Виноград для початківців. Як розбити власний виноградник

Якщо проблема не усунена, листя змінить колір, стане блідим і зів'ялим.  Слабкі стебла, проблеми з забарвленням і сприйнятливість до шкідників та хвороб вказують на нестачу поживних речовин.

Занадто багато азоту — Найнебезпечніша помилка при удобренні жоржин. Це може призвести до того, що кущиста, добре розвинена рослина просто не дасть бутонів і квітів. Як правильно удобрювати жоржини.Є багато думок про удобрення жоржин. Деякі кажуть, що вони великі ненажери.

Добрива при посадці

Перед посадкою обов'язково вносите гній або компост, що перепрів. Особливо це стосується тих, у кого важкі глинисті ґрунти. Ґрунт для посадки повинен бути добре удобрений і мати винятковий дренаж. Найпоширеніша добавка для  жоржин – це готовий компост. Багато колекціонерів георгінів вважають за краще додавати невелику жменю добрив або кісткового борошна в посадкову яму або поруч з нею як «підживлення» під час посадки.

Внесення органіки при посадці жоржинів

Але трохи про добрива жоржинів протягом сезону все ж таки треба сказати.

Досвідчені квітникарі рекомендують ставитися до жоржин так само, як до помідорів. Перш ніж придбати добриво для жоржин, важливо зрозуміти призначення кожного компонента добрива. Відомо, що азот сприяє зростанню зелені та листя; у той час як фосфор покращує цвітіння. Калій, третій номер у списку добрив, допомагає у загальних функціях рослин, як-от розвиток коренів. Склад, який ви використовуєте може сильно вплинути на зростання рослин. В цілому, слід уникати добрив з високим вмістом азоту, так як це призведе до кущових рослин з малою кількістю квіток. рослин.

Немає ніякого способу вимити надлишки добрив з відкритого ґрунту, але у контейнерних рослин можна замінити ґрунтову суміш, щоб зменшити негативні наслідки.

Що нового:  Рання картопля: легко, багато, смачно!

Застосування готових добрив

Застосовуйте універсальне добрива NPK 5-5 під час посадки, а коли жоржини починають цвісти, підгодовуйте їх один або два рази на місяць рідким добривом з низьким вмістом азоту. Досвідчені колекціонери жоржин рекомендують формулу добрива з такими числами, як 5-10-10, 10-20-20 або навіть 0-0-10. Зверніть увагу на нижню першу цифру, яка позначає кількість азоту. приготовлених добрив

Через тиждень після посадки. Рослини, що вже прижилися, поливають розчином азотно-місткого добрива: сульфат амонію, аміачна або натрієва селітра. Розчин для поливу готується з 15 г вибраного препарату і 10 л води. Наприкінці весни або на початку літа рекомендується удобрити рослини сумішшю сечовини (1 ст.л. на відро) і монофосфату калію (2 ст.л. на відро). Отриманим розчином потрібно полити жоржини (2 л на 1 рослину). Можна використовувати найпростіші фосфорно-калійні хімічні добрива: 50 г суперфосфату і 2 склянки золи деревної, які розводять в 10 л відстояної води.

Не пізніше дають одну підгодівлю – розчином сульфату калію (30 г на відро) або калієвої селітри. У цей час слід використовувати тільки мінеральні добрива.

Жоржини можуть витримувати повну концентрацію добрив, але розгляньте можливість використання половинної концентрації, якщо ваш грунт для жоржин не виснажений або бідний. стеблам.

Правила внесення добрив

Найчастіше пропонується вносити добрива для жоржин під нові посадки раз на місяць, до середини літа. Внесення добрив слід припинити, як тільки рослини почнуть формувати перші в цьому сезоні квіткові бруньки.

Процес добрива жоржинів буде змінюватись в залежності від типу продукту, що використовується. У той час як багато гранульованих добрив можна просто розподіляти навколо рослин, деякі виробники віддають перевагу концентрованим рідким розчинам – для поливу; жоржини краще не удобрювати по листю! Дістатись до основи під густою рослинністю може бути складно, тому спробуйте підняти листя, перш ніж розкидати кожен совочок з добривом.

Що нового:  5 сортів ремонтантної суниці, які завалять вас урожаєм

Поливайте жоржини після внесення добрив, щоб підживлення просочилося до коренів для більш швидкого засвоєння і щоб уникнути опіку поверхневих коренів. будь-якого добрива, дуже важливо уважно прочитати марковані інструкції виробника для безпечного використання.

Якщо ви плануєте зберегти бульби, вони будуть зберігатися краще, якщо ви припините внесення добрив до початку вересня.

0 0 голоси
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі