Сад та город

Як швидко розмножити туї черенками влітку



Симетричні профілі вічнозелених рослин туї прикрашають пейзажі та сади цілий рік. Звичайно, це найпопулярніша рослина для живоплоту. Але навіщо переплачувати за посадковий матеріал, якщо можна навчитися розмножувати туї черенками?

Найпростіший спосіб розмножити ту західну та її форми – укорінити здеревілі черешки (від 2-3-річних пагонів довжиною 25-40 см) і напіводревеснілі (приріст поточного року довжиною 10 – 20 см, зрізаний у червні). на живці в кінці червня або восени, коли рослини завершили активний вегетаційний період. Гілки досить тверді, щоб легко ламатися при згинанні. Одервеснілі черенці, взяті восени, після зниження температури, укорінюються швидше, ніж черенці, зібрані весною.

Заготівля черенків туї

Кращі черенки туї отримують з гілок зі здоровими, добре сформованими пагонами, зібраними рано-вранці. Уважно придивіться до рослини. Виберіть найрівніші, симетричні та красиві туї для черенкування. Ваші черенки, що вкорінилися, повинні повторювати батьківські ознаки, тому криві, лисі та кудлаті не проходячи у фінал конкурсу краси. Черенки заготовляють з верхньої частини крони з молодих гілок. Для черенкування вибирайте найкрасивіші рослини туї.

За допомогою гострого ножа або секатора видаліть гілку завдовжки 25-30 див. Тепер різким рухом відірвіть необхідну кількість черенків, щоб у них на кінці залишався шматочок кори – так звана “п'ята”. Фахівці вважають, що оптимальна довжина черенків туї для успішного вкорінення – 15 см. Оберніть черенки вологими паперовими рушниками і помістіть їх у поліетиленовий пакет, щоб вони не висохли. Черенки туї найкраще вкорінюються в прикопаних горщиках або в школі в напівтінистому місці саду. Грунт для укорінення повинен утримувати 50% торф'яного субстрату і 50% річкового піску. Ця суміш сприяє формуванню гнучких, добре розгалужених коренів. Деяким садівникам зручніше вкорінювати черенки в керамічних горщиках, а потім висаджувати в шкілку. Горщики, які ви до цього вже використовували, бажано продезінфекувати будь-яким зручним способом. Черенки яким не більше години, поставте їх у воду чи розчин Циркону на кілька годин. Зніміть голки з нижньої третини кожного черенка, щоб обмежити втрату води через транспірацію.

Що нового:  Як правильно поливати та удобрювати жоржини, щоб отримати максимальну віддачу

Злегка вмочіть основу черенка на блюдце з порошком будь-якого препарату для укорінення рослин перед посадкою, щоб прискорити вкорінення. Видалить зайвий порошок з черенків туї, перш ніж поміщати їх у вологий ґрунт.

У горщиках, контейнерах або на розвідній грядці в школі олівцем (кілком, палицею) зробіть неглибокі лунки з відстанню не менше 5 см. Кожен черенок під нахилом 45° помістіть у лунку, обтисніть. Обприскайте живці з пульверизатора. Накрийте плівкою, прозорим ковпаком, обрізаними пляшками – на ваш вибір у вас вийдуть мініатюрні теплиці. Це допоможе запобігти пересиханню ґрунту.

Черенки туї можуть загнити у вологій атмосфері, тому ви повинні обприскувати їх, щоб охолодити голки і обов'язково провітрювати. Не розміщуйте посадки під прямим сонячним промінням, щоб живці не перегрівалися. 20 °С. Коли ваші живці туї вкоренилися або розростуться, вони почнуть давати нове зростання. Часто, черенки дають маленьке коріння того ж року. Якщо ви вкорінювали туї в школкі, на зиму рядки потрібно буде замульчувати дубовим листям і накрити лутрасилом. Якщо вкорінили в контейнерах або горщиках, обов'язково на зиму прикопайте в парнику або затишному містечку в саду, замульчуйте листям і накрийте лутрасилом.

У березні-квітні при стійкій позитивній температурі лутрасил можна зняти, листя відгрібти. Обов'язково захищайте туї від прямого сонячного проміння! Наприкінці весни можна розсадити черенки на дорощування, забезпечити полив та захист від прямих сонячних променів, щоб ніжні рослини не горіли на сонці.

Молоденькі туйки з черенків досить швидко ростуть, десь через 3 роки ви отримаєте вельми пухнасті кущики.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі