Несподівано для себе Наталія Китова відкрила красу створення маленьких садів. До цього такого досвіду не було, все більше доводилося працювати з великими просторами, є де розгулятися фантазії, відчути розмах ліній, форми і розміри квітників, газонів, ставків. , декоративні городи. Зонування та заповнення ділянки рослинами відбувається вільно і легко – місце дозволяє. Зробити гарний сад на такій маленькій та складній території – важке завдання для дизайнера, але Наталія її вирішила, а результат ми із задоволенням вам зараз покажемо.
Короткі відомості про сад:
- Ділянка: 2 сотки
- Вік: 1 рік
- Стиль: пейзажний
- Дизайнер: Наталія Кітова, випускниця та викладач УПЦ “Квітуча планета”
Минулого року мене запросили проконсультувати і подивитися, що можна зробити з ділянки в 5 соток. Будинок стоїть по центру, а навколо вузька смуга землі, вкрита газоном, розміром 5 метрів завширшки і 26 метрів завдовжки. Це лише дві сотні землі під сад!
Господиня майбутнього саду – Ольга Звєрєва, показуючи трояндочки, що сидять у газоні, і маленькі кущики, хаотично посаджені вздовж будинку, розповідала мені, що хоче садок. Щоб гуляти по ньому, називаючи його мій маленький садок, насолоджуватися красою квітів, відпочивати, приймати гостей. Щоб не видно було сусідів та парканів.
Дивлячись на цей сумний пейзаж – засіяний газон із засохлими трояндочками, паркани та будинки сусідів навколо і слухаючи побажання Ольги, я раптом відчула і зрозуміла, яким має бути цей сад і взялася за роботу. Робота над проектом пішла дуже легко, я вже уявляла, яким він має бути.
Живописно та затишно
Біла доріжка з бруківки, немов річечка, тікає кудись у глибину саду, запрошуючи до прогулянки. Сад поступово відкриває свої таємниці і показує красу рослин і лінії газону, що обрамляють доріжку, яка перетікає з однієї зони в іншу. jpg” />Газон із білою кованою шпалерою для кучерявих троянд, відгороджений трьома великими кущами ірги Ламарка, за якими сховався круглий майданчик. Білий мереживний столик зі стільцями, що стоять на ній, дають можливість присісти і відпочити з гостями. Як вибрати рослини для невеликого саду У саду знайшли своє місце чотири великі кущі рододендрону і велика листопадна азалія, які навесні дають величезний об'єм кольорів. Сформований стрижкою кулькою глід на високому штамбі чудово виглядає в компанії горобини Додонг, а поруч, переднім планом, встав браслет крилатий, даючи восени, немов спалах, красиве червоно-малинове забарвлення. Композиції з хвойних – ялиці, сосна Пендула, можже Juniperus scopulorum) Skyrocke, ялинки колючі (Picea pungens) Glauca Globosa. Метельчасті гортензії в композиціях з шавлією і живоплотом. Вздовж доріжки біжать чебреці, котовники, гейхери і тіарели. Дають соковите забарвлення по осені групи барбарисів з травами. Знайшли своє місце в саду троянди, кам'яний садок з маленькими хвойними і декоративний водоспад.
Як закритися від сусідів
В одному з кутів ділянки, де треба було закрити альтанку сусідів, вдало встали великі хвойні, даючи тінь у спеку. Перед ними на невисокому подіумі вийшов маленький круглий майданчик, де встали гойдалки – “яйце”, якраз навпроти водоспаду між ялівцями. Хороше містечко для усамітнення та відпочинку в спеку, під дзюрчання води!Огорожа з дерева білого (Cornus alba) Gouchaultii розмила і приховала сусідський паркан при вході в сад, а декоративні яблуні на шпалері вздовж іншої сторони огорожі, навпаки. притягують погляд своєю красою. Навесні – це стіна ніжно-рожевих, як зефір, квітів, а восени вони прикрашені маленькими, немов іграшковими, червоними яблучками. Додаткове оформлення придбав структуру та об'єми, гуляючи по ньому, не скажеш, що це всього дві сотні. З'явився в саду і декор у вигляді трьох куль на газоні, різних за розміром, які ввечері підсвічуються світлом ламп на сонячних батареях.
3 Поради Наталії Китової тим, у кого маленькі садки
1 Якщо він правильної геометричної форми (неважливо, квадрат або прямокутник), лінії доріжок та квітників повинні бути також у геометрії. Якщо ділянка вузька і довга, як у цьому випадку, то пейзажні лінії допускаються і навіть рятують! Кола допускаються, так як це теж геометрія. Бажано зламати простір зміною висот, наприклад, підпірними стінками. бути безлічі різних кольорів у квітниках (краще визначитися і віддати перевагу чомусь конкретному) і в кольоровій гамі чагарників теж, тому що через це я можу сказати про те, що я маю на увазі. створюється колірний хаос. З кольором взагалі треба працювати дуже обережно. Не повинно бути надмірної кількості різних за кольором рослин, вони порушують гармонію малого простору. 3 Сад не повинен проглядатися весь і відразу. Завжди повинна бути присутня якась таємниця. Добре виглядають живоплоти, вони створюють затишні зони відпочинку. Композиції з хвойними теж дуже добре вписуються в малий простір. Використовувати в дизайні краще жовті кольори чагарників і хвойних, тому що вони розширюють простір, і уникати темних, бордових – вони якраз його з'їдають.
Цікаво погратися з простором за допомогою дзеркал, можна ефектного вирішення збільшення саду відбиттям. Малі сади мають бути завжди в ідеальному порядку! Тут не допускаються не кошений газон, не стрижені огорожі, не обрізані відцвілі квіти.
Наталія Кітова та Ольга Звєрєва