Сад та город

Які овочі та квіти не можна годувати золою



Садівники часто використовують деревну золу як добрива на городах та клумбах, навколо дерев та чагарників, на газонах та в кашпо. Деревна зола є цінним джерелом певних поживних речовин, а також може використовуватися для зміни рН грунту. Але є деякі рослини, яким зола протипоказана.

Побудемо кепом очевидність і висловимо просту думку: будь-яке добриво має бути використане після тестування складу ґрунту, проведеного у професійній лабораторії. Хех, якщо хоча б 1% дачників та городників хоч раз спантеличив цим питанням! Адже простіше щороку вносити на око або мінералочку, або гній. А що вже за господарство без золи? Однак, якщо все робити за розумом, перед внесенням золи потрібно перевіряти кислотність ґрунту простими тест-смужками. Застосування деревної золи для підживлення рослин не завжди є виправданим. Існують культури, яким це добриво принесе більше шкоди, ніж користі.

Що потрібно знати про внесення золи

Використання деревної золи в саду може підвищити родючість ґрунту, але й підвищить його рН.

Якими є потенційні переваги використання деревної золи? Деревна зола містить поживні речовини для росту рослин. Так, кальцій становить 20% або більше її вмісту. Калій – ще один поширений компонент деревної золи, що зустрічається в концентраціях до 5%. Магній, фосфор і сірка також зазвичай містяться в золі в концентраціях до 2%. Зрештою, деревна зола може містити слідові кількості заліза, алюмінію, марганцю, цинку, бору та інших поживних речовин, необхідних рослинам. Звичайно, це найпростіша і найулюбленіша багатьма дачниками підживлення. Завдяки своєму складу зола може служити відмінною альтернативою мінеральним добривам. Зола допомагає: покращити структуру і характеристики грунту ;

  • зменшити кислотність ґрунту;
  • прискорити переробку органіки в поживні елементи;
  • підвищити імунітет рослин;
  • допомогти адаптуватися та укорінитися розсаді;
  • сприятливо вплинути на закладку квіткових бутонів та визрівання плодів.
Що нового:  Гід за сортами жовтої картоплі

Які рослини оцінять підгодівлю золою підживлення золою набувають кращої ваги і кольору), а також фрукти та ягоди потребують калійних добрив.

Якщо у вас мало калію, то використовуйте золу для десертних яблук, червоної смородини та аґрусу, груш, малини, ожини та полуниці.

Сливи, абрикоси, вишня і чорна смородина цінують потребують. Рослини, які добре ростуть при підживленні деревною золою, включають часник, зелену цибулю, цибулю-порей, салат, спаржу та кісточкові дерева.

Настій золи, тютюну та господарського мила, взятих у рівних пропорціях, допомагає успішно боротися з цибульною мухою і попелицею, борошнистою росою на смородині і аґрусі, з кілою капусти і чорною ніжкою, що вражає сходи.

Крім вмісту поживних речовин, деревна зола може допомогти нейтралізувати кислотність ґрунту. При спалюванні деревини утворюється багато карбонатів. Карбонати вступають у реакцію з кислотою у ґрунті та нейтралізують її, викликаючи підвищення рН ґрунту. Рівні карбонатів, присутніх у деревній золі варіюються залежно від типу деревини, що спалюється, і способу спалювання деревини. Як правило, деревна зола має приблизно на 50% меншу здатність нейтралізувати кислоту, ніж комерційно доступні нейтралізатори кислоти, такі як гранульоване вапно, доломітка або пушонка.

Іноді навіть краща деревна зола може містити важкі метали, такі як кадмій і свинець, але рівні цих металів можна звести до мінімуму, ретельно вибираючи деревину, що спалюється для одержання золи. Крім того, збільшення рН ґрунту, пов'язане з використанням деревної золи, знижує ймовірність поглинання рослинами важких металів. Якщо деревна зола використовується в рекомендованих нормах, концентрації важких металів повинні бути досить низькими, щоб не становити загрози для рослин, тварин або людей, які їдять рослини, вирощені на оброблених територіях.

Яким рослинам зола не принесе користі

Оскільки використання деревної золи має тенденцію підвищувати рН грунту, внесення його там, де ростуть кислолюбні рослини (наприклад, чорниці, азалії/рододендрони, берези, червоні клени, дуби) не принесе користі. Деякі рослини не передбачають вирощування в лужному ґрунті, тому внесення деревної золи для них буде несприятливим. можливе придушення зростання та розвитку. З садових культур золою не рекомендується підгодовувати:

    • кавун;
    • редис;
    • щавель;
    • полуниця;
    • петрушка;
    • чорниця і лохина.
Що нового:  Виноград для початківців. Як розбити власний виноградник

Деякі квіти також негативно реагують на підживлення золою. Це такі культури:

  • лаванда;
  • шавлія;
  • календула;
  • камелія;
  • падуб;
  • верески та ерики;
  • калла;
  • примула;
  • сити або циперус; висяча.

Деревна зола нашкодить, якщо ваш грунт вже має pH 7,5 або вище. На ділянці з переважно лужною реакцією ґрунту використання деревної золи може бути шкідливим і сприятиме проблемам з хлорозом.

У деяких випадках підвищення pH через використання деревної золи може сприяти виникненню певних захворювань. Наприклад, картопля, вирощена при вищому pH, як правило, більш схильна до картопляної парші. Хоч він і любить калій, що входить до складу золи, але підвищена лужність може сприяти розвитку грибка та хвороб.

Як застосовувати деревну золу?

Перед використанням просійте деревну золу, щоб видалити великі шматки деревного вугілля, а також активне вугілля, що тліє. Але не захоплюйтесь! Внесення надмірної кількості може призвести до токсичності поживних речовин та/або проблем дефіциту поживних речовин у рослин. Оскільки частинки деревної золи дуже дрібні і можуть бути легко віднесені вітром, уникайте обробки у вітряну погоду. По можливості вносите деревну золу у вологий ґрунт. Там, де це можливо (наприклад, на городі), внесіть золу в ґрунт після перекопування.

Щоб використовувати деревну золу найкращим чином, завжди вносите її в садові грунти залежно від рослин, що вирощуються, і на основі результатів тестування грунту. Використовуйте лише деревну золу, отриману від дерев, вирощених у природних умовах.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі