Сад та город

Мої 3 секрети з використання бур'янів і скошеної трави



Задумав я бур'яну і скошену траву використати з користю в саду та городі. Там завжди багато трави росте по узбіччям доріжок, у міжряддях, біля парканів. Виконав задумане і готовий з вами поділитися своїми секретами! Задумавши використовувати траву з користю при вирощуванні городніх культур та ягідних чагарників, додатково організував на городі невеликий газон, бо трави для задуманого знадобилося багато. Для використання траву скошую тримером з капроновою ліскою як косу. При цьому трава, що скошується, подрібнюється, що дає найбільшу ефективність при використанні. За весняно-літній період проводжу три покоси, використовуючи укос трави кожного покосу в різних цілях.

Куди діти бур'яни: секрет 1. Генератор тепла.

наші теплиці – це грядки, над якими влаштований каркас, обтягнутий поліетиленовою плівкою або з полікарбонату. І коли пізно навесні приходять холоди, а то й заморозки, у такій теплиці культури огірків чи помідорів можуть загинути. Раніше в очікуванні заморозку в теплицю виставляли гаряче вугілля в чавунці, в даний час деякі тягнуть в теплицю проводи подовжувачів і включають електричні обігрівачі.

Спробував використовувати скошену та підсушену траву як біопаливо в теплиці.

Для цього в протилежному від входу кінці теплиці влаштував яму розміром метр на метр і глибиною 40 см. Укос трави першого покосу, покладений у цю яму купою висотою 70 см і политий теплою водою, швидко розігрівається і нагрівання нерідко до 60°C, а виділення тепла сприяє підтримці в теплиці в ніч температури на 5-8 градусів вище за температуру зовнішнього повітря. Рослини огірків і помідорів при цьому, що обігріваються з влаштованого генератора тепла, набагато краще ростуть і розвиваються. А в 2014 році такий генератор тепла допоміг зберегти в теплиці огірки та помідори при заморожуванні 16 червня -3ºC, від якого висаджені до цього часу на грядках рослини огірків та помідорів загинули.

Що нового:  Як зробити дачу схожою на курорт

За літо, осінь і зиму трава в такій ямі перегорає, розкладається і стає компостом, який наступного року при весняному перекопуванні вноситься в гряди теплиці, а яма набивається новою травою. Куди діти бур'яни: секрет 2. Мульча для овочевих культур

Огородні культури – капусту, томати, огірки, картопля – для поліпшення умов утворення коренів підгортають. Але підгортання, благотворно впливаючи на зростання рослин, збільшує на гряді ґрунтову площу для випаровування вологи з ґрунту, для заселення її бур'янами.

Укіс трави від другого косовиці саме встигає на час підгортання капусти, огірків, томатів. Скошену та підсушену траву укладаю між гребенями таким чином, щоб заповнити виїмки повністю. Попередньо перед укладанням трави рослини рясно поливаю. Шар мульчі з трави стримує зростання бур'янів, відпадає необхідність прополювання, вологи з ґрунту випаровується менше і ґрунт у спеку сильно не нагрівається. Це сприяє поліпшенню росту овочів, а огірки збираю завжди чисті, і навіть після дощу вони не забруднені землею. і зиму розкладається та перетворюється на компост. Органічні речовини від розкладання трав'яної маси дають їжу дощовим черв'якам, що розпушують ґрунт. Ґрунт стає більш пухким, насиченим повітрям, збільшується його вологоємність. кропивою, таволгою, жовтцем і всякою іншою. Скошувати траву серед кущів інструментом небезпечно, можна пошкодити бічні гілки куща. Видаляти траву вручну трудомістко, та й не завжди для цього є час. інші клопоти важливіші.

Одного разу, вже наприкінці серпня, прибираючи вручну серед кущів смородини траву, зауважив, що на газоні трава після другого косовиці досить підросла, і вирішив використати її у боротьбі з бур'яном серед ягідних кущів. Укос трави третього покосу розклав шаром в 10 см серед ягідних кущів, попередньо не видаляючи бур'яни, а зім'явши, притиснувши їх до землі. Навесні помітив, що бур'янів серед кущів не з'явилося, а покладена трава перетворилася на компост і стала органічним добривом. Усі кущі, під якими було зроблено укриття ґрунту скошеною травою, покращили зростання. Особливо позитивно відреагували кущі чорної смородини, які значно збільшили приріст гілок, збільшили врожайність більших ягід. Це тому, що нижні частини гілок куща дали в шарі трави, що розклалася, додаткове коріння.

Що нового:  Саджанці малини - посадка та догляд після розплідника

І щороку третій скіс трави укладаю серед кущів ягідників, не дозволяючи розростатися там бур'янам і одночасно удобрюючи грунт під ягідними кущами.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі