Сад та город

Найранніша суниця: огляд скоростиглих сортів



Якої першої ягоди всі чекають після зими? Правильно – солодку та ароматну суницю! І чим раніше дозріють ці запашні та смачні ягоди, тим коротший час очікування свіжих вітамінів зі своєї грядки. Щороку селекціонери пропонують найкращі ультраранні сорти суниці та полуниці, а ми сьогодні познайомимося з найпопулярнішими та найгіднішими з них.

Швидкостигла суниця: який сорт вибрати

Кожен садівник ставить пріоритет свої цінності в ягоді:

  • Чудовий смак, що запам'ятовується.

  • Яскравий приємний аромат.

  • Великоплідність.

  • Раніше дозрівання.

  • Можливість тривалого транспортування.

  • рясний урожай.

  • Можливість вирощування за умов короткого світлового дня.

Але є любителі саме ранніх сортів, які допомагають вгамувати вітамінний голод особливо у дитячої половини, адже не кожну дитину можна змусити їсти щавель чи кріп, що відросли навесні на ділянці, а от солодку суницю з'їсти захоче будь-хто.

ТОП-11 найсолодших сортів ранньої суниці

Погодьтеся, що це чудово, коли ягоди солодкі, ароматні, великі, та ще й швидко дозрівають.

Суниця (великоплідна) Гігантський делікатес

Гігантський делікатес – один із представників ранніх сортів. Великі конічні форми плоди мають прекрасний аромат і ніжний смак. Аромат ягід зберігається навіть у перероблених продуктах: варення, пастилі, компотах. Маса кожної ягоди досягає від 60 до 100 г. За сезон із куща можна зібрати до 2 кг солодкої суниці.

Суниця (великоплідна) Румба

Вирівняні за розміром ягоди численні, світло-кармінного забарвлення, витягнутої форми, з витонченим кінчиком. Кущ високий (до 40 см), квітконоси підняті над листям, що спрощує збирання ягід. За сезон із одного куща вдається зібрати до 700 г ароматних ягід. Сорт стійкий до грибкових інфекцій та різких понижень температури, годиться для вживання у свіжому вигляді та переробки. Недоліки цього сорту теж є – в дощову погоду ягоди стають водянистими, а в спекотне літо – дрібнішають.

Що нового:  Правильне мульчування полуниці – вибираємо матеріали

Суниця (великоплідна) Настена Сластена

Різноманітність яскраво-червоних дрібних ягід масою до 30 г. Смак суниці насичений, м'якоть ароматна, ніжна, не має порожнеч. Висота куща – до 30 см. Плодоношення хвилями, кілька разів за сезон. Врожайність – від 1,5 до 2 кг ягід. З недоліків сорт погано переносить посуху, на зиму потрібно вкривати при зниженні температури від -10С.

Суниця (великоплідна) Кімберлі

Округлі кармінно-червоні ягоди з дрібним злегка втопленим насінням. Вага однієї ягоди – до 50 г. Класичний смак стиглої суниці, насичений аромат та висока цукристість. Сорт відноситься до середньорослих. Врожайність за сезон – до 1 кг із куща.

Суниця (великоплідна) Клері

Ягоди дозрівають дружно, кущ віддає врожай протягом 2-3 тижнів, повторно не плодоносить. Сорт короткого світлового дня може плодоносити при дефіциті сонячного освітлення. Перше цвітіння – на початку травня, при цьому рослини не страждають від заморозків і не вимагають укриття. Ягоди червоно-бордові, елегантної форми, конусоподібні. Маса однієї суниці може досягати від 20 до 50 г. Висока стійкість до захворювань, посухи та зимових холодів. Сорт чудово плодоносить у південних регіонах та закритому ґрунті.

Суниця (великоплідна) Деройял

Потужні кущі, стійкі квітконоси та величезні майже кубічні ягоди. Вага однієї суниці може досягати до 50 г. Врожайність із куща – до 1,3 кг. Смак збалансований, м'якуш солодкий, ароматний, усередині ягода теж має ніжно-червоне забарвлення. Сорт добре переносить посушливо літо – ягоди не дрібнішають.

Суниця (великоплідна) Ламбада

Кращі ранні сорти суниці без сорту Ламбада уявити важко, адже ця ягода має вишуканий збалансований смак, прекрасний аромат. Ягоди конічні, вирівняні, наче калібровані. Забарвлення блискучої шкірки – яскраво-кармінне. Маса однієї суниці може досягати до 40 г. Сорт відрізняється високою морозостійкістю, виносить морози до -35С.

Що нового:  Урожай полуниці багатший з гідропонікою на дачі

Суниця (великоплідна) Кент

Потужний високий кущ легко утримує великі ягоди, навіть при рясному плодоношенні квітконоси не вилягають. Ягоди червоні, ароматні, смачні. М'якуш соковитий. Кожна суничка може набрати вагу до 30-40 г. За сезон із рослини вдається отримати до 800 г добірної суниці. Сорт невибагливий, стійкий до погодних катаклізм, має високу морозостійкість – до -35С.

Суниця (великоплідна) Флер

Сорт плодоносить дружно, але за сезон. Ягоди середнього розміру, яскраво-червоні, щільні, ароматні та смачні. Маса однієї ягоди може досягати до 30 г. Кущі щільні, невисокі, компактні. Сорт підходить для вирощування в теплиці та відкритому ґрунті. Урожайність – до 900 г з куща, при правильній агротехніці та регулярному підживленні врожайність підвищується. У дощову погоду смак ягід не погіршується. Сорт стійкий до ряду грибкових інфекцій.

Суниця великоплідна Зефір Сибірський сад

Сорт призначений для вирощування за умов короткого світлового дня. Ягоди мають широко-округлу гребінчасту форму, іноді на ягодах утворюються вертикальні ребра. Шкірка насичено-червоного відтінку, блискуча. М'якуш має ніжно-рожеве забарвлення, за смаком дуже ніжне, ароматне, солодке. Маса ягід – до 40 г. Урожай дозріває масово у червні, одноразово, але за короткий час можна набрати ягоди для заготівлі на зиму. Кущі здатні без втрат переносити морози до -35С.

Суниця (великоплідна) Альба

Унікальний сорт із великими ароматними ягодами подовженої форми для континентального клімату з тривалим зимовим періодом та коротким світловим днем. Урожай дозріває на потужних кущах заввишки до 30 см уже у травні. Ягоди мають блискучу шкірку яскраво-червоного відтінку. Суниця цього сорту має незрівнянний смак та аромат. Рослини можуть дати повноцінний урожай не лише на сонці, а й у півтіні. Маса однієї ягоди – до 30 г. Врожайність із куща – до 1,5 кг за сезон.

Що нового:  Обрізка аґрусу восени – ріжемо сміливо та впевнено
0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі