Квіти

Пеларгонія з насіння – ампельна, королівська, плющелиста



Навіщо вирощувати пеларгонію із насіння? Приводів зазвичай три: мрія отримати рідкісний ексклюзивний сорт, бажання отримати багато садивного матеріалу для саду або вирощування на продаж.

У всіх трьох випадках вигідніше купити насіння пеларгонії, тим більше щорічно з'являється безліч красивих сортів.

Ампельні герані струмують яскравими водоспадами з кашпо і контейнерів, королівські радують гігантськими шапками суцвіття, махрові створюють таку красу, що здатні затьмарити гортензії. Але ж гортензію складно утримувати на підвіконні через її чималі розміри. А герань – запросто!

Пеларгонія із насіння в домашніх умовах

Виростити герань із насіння нескладно — знадобляться міні-парник або інший контейнер із прозорою кришкою, будь-який готовий ґрунт і трохи терпіння.

Насіння замочуємо на ніч у вологій серветці або на ватяних дисках і сіємо на поверхню субстрату з ритмом 2-3 см. Насіння дрібне, тому можна скористатися зубочисткою.

Поверх насіння насипаємо близько півсантиметра ґрунту та обприскуємо з пульверизатора. Закритий контейнер повинен бути при температурі +21-23 градуси, світло в цей час не потрібне.

Через тиждень, коли з'являться сходи, контейнер можна переставити на підвіконня, де прохолодніше – тим часом сіянцям потрібне максимальне освітлення.

При появі 2-3 справжніх листків сіянці пікіруємо в окремі горщики і через тиждень починаємо підгодовувати під час поливів будь-яким комплексним добривом для квітучих рослин.

Порада. Якщо внести до ґрунту для розсади невелику кількість суперфосфату, то коренева система буде сильнішою, а на рослинах з'явиться набагато більше бутонів.

Вирощування пеларгонії вдома та в саду

Пеларгонії рясно цвітуть лише за хорошого освітлення. Якщо взимку світла недостатньо, то герань вирушає на спокій, а її кущі можуть втратити декоративність. Нічого страшного в цьому немає – з приходом весни рослина порадує бурхливим зростом і дасть безліч живців для розмноження.

Що нового:  Троянди після цвітіння – чим підгодувати і чи потрібно обрізати

Цю особливість пеларгоній потрібно враховувати, якщо ви плануєте вирощувати рослини у багаторічній культурі.

З приходом стійкого тепла квіти можна виносити на балкон або висаджувати у відкритий ґрунт у саду, де вони безперервно цвітимуть до приходу холодів. Восени пеларгонію необхідно занести у тепле приміщення чи зрізати живці для укорінення, а навесні знову повторити цикл.

Порада. Пагони ампельних, іншими словами, плющелистих пеларгоній потрібно обов'язково прищипнути – це дасть рясне розгалуження та збільшення кількості бутонів. Аналогічно можна формувати і кущі зональних сортів.

Вирощування сортових пеларгоній – нескладне та захоплююче заняття. Обов'язково спробуйте, якщо вам подобаються ці невибагливі квіти, які не тільки знезаражують повітря в приміщенні, а й є сильним репелентом. Знайдіть кілька хвилин на короткий майстер-клас з вирощування пеларгонії з насіння від нашого досвідченого квітника – тут все показано наочно, а бонусом є огляд найефектніших сортів нового сезону.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі