Сад та город

П’ять секретів чудового врожаю смородини



Червона та чорна смородина – часта та бажана гостя на садових ділянках. Вона невибаглива і уживлива, не вимагає особливого догляду, дружить із багатьма садовими культурами. Усе це можна використовуватиме отримання багатого врожаю.

Хороший урожай смородини – 5 простих секретів

 

Смородина вдячно відгукується догляд і щедро дарує свої смачні, налиті сонцем ягоди. Але щоб досягти дійсно багатого плодоношення, потрібно знати кілька секретів.

Вибираємо місце для посадки

Перше, що потрібно подумати при посадці смородини – це правильне розміщення. Оптимальний простір для куща – 1,5 метра. Так рослини вільно розростаються, не затінюючи одна одну. Всім відомо, що смородину можна садити вздовж парканів та огорож. Це величезний плюс у економії садового простору. При цьому садівники-початківці роблять велику помилку, висаджуючи кущі майже впритул до огорож. І вже за кілька років розуміють, що частину врожаю віддають сусідам – половина гілок проросла на інший бік, але, затиснута парканом, плодоносить досить слабо.

Відступіть від паркану хоча б на метр. Відведіть під посадку ділянку, віддалену від залягання ґрунтових вод – смородина не любить заболоченості коренів. Обов'язково зробіть якісний дренаж.

Смородина чудово почувається в компанії яблуневих та грушевих дерев. Впритул садити, звичайно ж, не варто. На відстані 1.5-3 метри від стовбура дерева конкуренції за харчування не виникне.

2. Правильний полив

Щоб отримати хороший урожай смородини, доросла рослина досить рясно полити лише три рази за сезон:

  • наприкінці весни, у період активного нарощування зеленої маси;
  • під час закладання зав'язей та дозрівання ягід (кінець червня);
  • у серпні, після збирання врожаю (зачепивши вологи на закладку квіткових бруньок у наступному сезоні).

Щоб вся волога потрапляла до коріння, не розтікаючись по ділянці, прокопайте в проекції крони коло глибиною 7-10 см. Так усі 4-6 відер води підуть у землю на 40-50 см. (глибина залягання коріння).

Що нового:  Як швидко розмножити туї черенками влітку

3. Чим підгодувати смородину для врожаю

Якщо при посадці ви подбали про родючість ґрунту і зробили поживну «подушку» в посадковій ямці, в перший сезон кущ можна не підгодовувати. Якщо ні, підгодуйте тричі за сезон – під час розпускання нирок, під час формування зав'язей та після збирання врожаю. Це зручно робити разом із плановими поливами. Вносити сухі підживлення потрібно не під ствол, а по колу крони.

Підживлювати смородину навесні потрібно азотними добривами (для нарощування листової маси), влітку – калійно-фосфорними (для здоров'я коріння та набору маси плодів). Рекомендуємо водорозчинне добриво «Агрікола» для ягідних культур, що підвищує врожайність на 30-40%. З природної органіки смородина любить деревну золу. Розчиніть 500 г у відрі води, дайте настоятися 2-3 дні, перемішайте. Розподіліть робочий розчин на 3-4 відра, полийте кущі.

У період цвітіння червона смородина дуже зрадіє крохмалю і віддячить усипаним кущами. Для цього 1 кг підсушеної картопляної шкірки потрібно залити 10 л води і настояти добу. Під кожен кущ смородини внесіть 3 літри настою.

Урожай чорної смородини можна підвищити внесенням органіки, що добре визріла (листовий перегній, компост, коров'як). На початку весни підживіть кожен кущ двома столовими ложками аміачної селітри. Чорна смородина дуже чутлива до рівня pH. Закислений грунт нейтралізуйте внесенням вапна, крейди або доломітового борошна.

4. Профілактика хвороб та захист від шкідників

У період розпускання нирок оббризкайте кущі препаратом «Бордоська суміш». Якщо нирки ще не рушили на зріст, кущі можна полити з розпилювача гарячою водою. Це вб'є суперечки борошнистої роси, знищить яйця кліщів та щитівок.

5. Залучіть друзів-помічників

Великий урожай смородини можна отримати, взявши в союзники джмелів, метеликів та бджіл. Щоб привернути їх на ділянку, оббризкайте кущі медовою водою (ст. ложка на літр води). Корисно і красиво посадити поряд з кущами смородини рослини-медоноси: гіацинт, вербену, жимолість, півонії, буддлею.

Що нового:  Саджанці лохини садової - посадка та догляд

І ще порада: при посадці чергуйте між собою різні сорти. Перехресне запилення призведе до збільшення розміру ягід, і ви отримаєте по-справжньому щедрий, добрий урожай смородини.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі