Квіти

Підживлення троянд восени: поради експертів

Підживлення троянд восени: поради експертів 1


Цвітіння досить виснажує троянди, тому їх потрібно обов'язково підгодувати перед холодами. Найкраще для цього підходять калійно-фосфорні комплекси. Вони не лише допомагають без втрат пережити зиму, а й роблять чагарники хворобостійкими, стимулюють визрівання деревини. Також можна підгодувати багаторічник кальцієм, а от азот восени протипоказаний. Він заважає трояндам підготуватися до зими, вносити його потрібно навесні.

Останній раз на рік троянди підгодовують у жовтні. Добрива можна розсипати на приштамбовій ділянці, розчиняти у воді, закладати в ґрунт або зробити борозенку-кільце в радіусі 10-20 см від стебел і заповнити її сумішшю родючої землі та добрив. В останньому випадку багаторічник отримуватиме корисні елементи дуже поступово. Наші спеціалісти більш докладно розкажуть про кожен вид підживлення.

Позакореневе підживлення

Обприскування троянд по листу – хороший спосіб, якщо ви не хочете змінювати склад землі. Для цього знадобиться:

  • 50 г суперфосфату (розчиніть його у літрі гарячої води, а потім розбавте розчин ще 10 літрами води);
  • суперфосфат 5 г + монофосфат калію 5 г (обидві речовини розчиніть у відрі води);
  • 0,2 кг золи (розчиніть у відрі води).

Для обприскування вибирайте похмурий день, адже крапельки води, що залишилися, на листі під сонцем приведуть до опіків. А якщо ви вирішили підгодувати своїх красунь після настання сутінків, то ці ж крапельки не встигнуть висохнути, що спровокує розвиток грибка.

Кореневе підживлення

Осіннє підживлення троянд

Для поливів купуйте магазинні комплекси – у гранулах чи рідкі. Перші довго розчиняються і проникають до рослин поступово, проте другі краще засвоюються. Бажаєте приготувати добриво самостійно? Тоді вам знадобиться:

  • монофосфат калію (16 г)+суперфосфат (15 г). Робочого розчину вистачає на 4-5 м ²;
  • сірчанокислий калій (10 г) + суперфосфат (25 г) + борна кислота (2,5 г). Не перевищуйте дозувань, особливо борної кислоти, інакше вона обпалить коріння і рослина може загинути.
Що нового:  Як правильно садити іриси: експертні поради для досягнення успіху у садовому ландшафтному дизайні

Усі компоненти розлучаються у 10 літрах води.

Народні способи підживлення

Існують і народні способи удобрення рожевих кущів, але будьте обережні – наші фахівці не рекомендують підгодовувати рослини восени великою кількістю органічних речовин.

Осіннє підживлення троянд

Можна взяти 10 г сухих дріжджів + 2 столові ложки цукру та розвести їх у 10 літрах теплої води. Після 2-годинного відстою до цього обсягу додати ще 50 л води – добриво для поливу готове!

Як тільки ви полили кущики, відразу посипте ґрунт навколо них золою, оскільки дріжджі активно виводять із нього калій.

Золу цілком може замінити бананова шкірка, закопана поруч із трояндою, у ній також багато калію.

Якщо у вас на ділянці багато рожевих кущів, то запаси золи не завадять – дуже вже її люблять ці красуні. При спалюванні стебел соняшника та гречки у золі буде багато калію, а в деревній золі переважає кальцій. Крім того, в ній містяться інші елементи – цинк, бір, марганець.

Золу можна просто розсипати на приствольному ділянці, в середньому на кожний кв. м. йде близько трилітрової банки, а можна полити нею троянди із розрахунку 100 г на 10 літрів води.

Ще одне корисне добриво для троянд – компост. Розкладіть 4 кг рослинних залишків, що перепріли, на кожному кв. м. пристовбурного кола, вони будуть поступово розкладатися і віддавати поживні речовини трояндам, а ще послужать мульчею, що особливо актуально перед зимовими холодами.

Автор статті: Наталія Расін
0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі