Квіти

Підзимовий посів насіння – просто та зручно



Посів насіння квітів під зиму — простий і незаслужено призабутий спосіб отримати пишні та ошатні клумби без зайвого клопоту та розсади. Весною квіти швидко пускаються в зріст і розпускаються в першому ж сезоні.

Рослини, що пройшли природну стратифікацію і відбір, будуть сильними, стійкими до хвороб і шкідників і дадуть відмінне насіння для подальшого розмноження.

Як посадити насіння квітів під зиму

Підзимовий посів насіння – нескладний агротехнічний захід, який має лише одну особливість: ви повинні опинитися в саду після настання холодів, тобто наприкінці жовтня-листопада. Основна помилка садівників, які мають негативний досвід підзимової посадки насінням, — надто ранній посів.

Правила підзимового посіву насіння:

  1. Грядки та ґрунт для мульчування потрібно підготувати заздалегідь. Оскільки сіяти доведеться при нульових та легких негативних температурах у підмерзлу землю, то перекопати та розпушити її, а також закласти посадкові канавки потрібно за пару тижнів до посіву. В цей же час у ґрунт можна внести будь-які фосфорно-калійні (осінні) добрива з мінімальним вмістом азоту або без нього.
  2. Все має бути сухим — ґрунт на майбутній клумбі, насіння для посіву та мульчуючий ґрунтозміш. Поливати та замочувати нічого не потрібно. Просто сіємо сухе насіння в суху холодну землю і присипаємо зверху сухою мульчею. Ящик з мульчуючим грунтом, зрілим перегноєм, будь-який інший ґрунтозмішування до моменту посіву потрібно тримати в непромерзаючому приміщенні, наприклад, в теплиці, щоб мульча залишалася сипучою.
  3. Краще сіяти у сніг, ніж у теплий ґрунт. Не поспішайте з підзимовим посівом, інакше насіння встигне прорости і обов'язково вимерзне. Сіяти можна, коли в 10-денному прогнозі погоди немає відлиг, а температура стабільно тримається трохи нижче за нуль.
  4. Норму посіву насіння потрібно збільшити в 1,5 рази – природну стратифікацію пройдуть лише сильні та міцні. Якщо насіння зібране на своїх клумбах, то сіяти можна ще густіше — схожість такого насіння не більше 20-40%.
  5. Канавки під велике насіння повинні мати глибину близько 5 см, під дрібні – 1-1,5 см. Можна посипати їх піском по поверхні, щоб навесні легко відрізнити квіткові сходи від бур'янів.
  6. Тропічні екзоти, які не вимагають стратифікації, сіяти під зиму безглуздо вони вимерзнуть.
Що нового:  Посадка цибулинних квітів восени – універсальні правила.

Які однорічні квіти можна сіяти під зиму

Найбезпроблемніші для підзимового посіву — айстри, алісуми та однорічні маки, так звані самосії.

  • Айстри — сіємо на грядки, де вони не росли минулого року, а також подалі від торішніх посадок томатів, картоплі та гладіолусів.
  • Алісуми — сіємо з піском, бо насіння дуже дрібне.
  • Однорічні маки – визначаємо відразу на постійне місце, тому що рослини не переносять пересадку.

Після природної стратифікації отримуємо великі та красиві дельфініуми, за аналогією з айстрами висіємо хризантеми, волошки, ешшольцію та інші морозостійкі однорічники. Також можна прикрасити сад однорічними невибагливими люпинами, які заодно покращать структуру ґрунту та збагатять його азотом. Серед квітів з великим насінням, яке потрібно сіяти із заглибленням, лідирують, звичайно, календули.

Багаторічники насінням без розсади

Без природної стратифікації не вдасться виростити багаторічні шток-троянди. Крім того, цей простий, але ефективний прийом дозволяє навесні отримати без розсади міцні кущики лаванди, вівсяниці, пампасної трави, седума, перстачу, обрієти, прострілу та чебрецю.

Всі морозники, які вміють радіти снігу як ніхто інший, можна сіяти під зиму прямо по сніговому покриву, використовуючи його як мульчу.

Навіть краще, ніж через розсаду, після підзимового посіву вдаються примули та аквілегії.

Головне — пам'ятати, що підзимовий посів виконується в мерзлу землю: це не завдасть шкоди насінню, але дозволить без проблем дочекатися весни. А ви використовуєте підзимовий посів квітів? Розкажіть про свій досвід у коментарях – можливість виростити квіти без розсади заощадить масу часу навесні, що важливо і для початківців, і для досвідчених садівників.

0 0 голоси
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі