Щоб посадка винограду восени пройшла вдало, знадобляться сонячне місце та простора посадкова яма, заправлена ґрунтом. Що ще?
Час для посадки винограду восени саджанцями настав, якщо температура не піднімається вище за +15 °C і не опускається нижче +5 °C. У регіонах з помірним кліматом цей період посідає вересень-жовтень.
Будь ласка, висаджуйте виноград вашої кліматичної зони – це убереже від розчарувань. У нашому каталозі є зручні фільтри, за допомогою яких ви легко підберете відповідні сорти. Друга запорука успіху – садіть не менше 4-5 сортів, щоб згодом розмножити найвдаліші.
Вибір місця
Виноград любить сонце. Хороше місце для саджанця – південна стіна будинку, огорожі або сараю. Промені відбиватимуться від вертикальної поверхні і додатково підсвічуватимуть кущі, які отримають більше світла та тепла.
Під посадку винограду восени у відкритий ґрунт готують містку яму, квадратну або круглу. Під час копання верхній шар ґрунту потрібно відкласти убік – він знадобиться для засипки.
Підживлення
Виноградна лоза зростатиме на одному місці кілька десятків років, тому ґрунт потрібно добре заправити добривами. Поживні речовини доведеться рівномірно розподілити по всьому обсягу посадкової ями. Для цього складають засипальну суміш:
- верхній родючий шар ґрунту – 3 частини;
- перегній – 1 частина;
- пісок – 1 частина;
- деревна зола – 1 літр на посадкову яму;
- осіннє добриво Органік Мікс з калієм та фосфором – 100-200 г.
Усі компоненти добре перемішайте. Використаних при складанні суміші добрив вистачить надовго. Коріння розростатиметься вшир і вглиб і поступово засвоюватиме живильні речовини, що знаходяться в ямі.
Як посадити
Саджанець розміщують вертикально, у пристінній культурі – з нахилом від стіни. П'ята (нижній зріз черешка, з якого був вирощений саджанець) повинна бути розташована на глибині не менше 40 см, тоді товстий шар землі захистить коріння від вимерзання. У щеплених рослин місце щепи має виявитися нижче рівня грунту на 2-5 см. Чим більше в грунті піску, тим сильніше потрібно заглибити щеплення.
У саджанців з відкритою кореневою системою замочіть перед посадкою коріння на 1-2 години у воді з Гуматом або іншим стимулятором росту.
Технологія посадки:
- Засипати на дно ями пагорб поживної суміші.
- Дістати саджанець із контейнера, не руйнуючи грудку землі, опустити в яму. У рослин з відкритою кореневою розподілити коріння рівномірно по горбку.
- Засипати яму ґрунтом до половини, полити.
- Перевірити глибину посадки. Якщо саджанець виявився надто заглибленим, підтягнути стволик вгору на 1-2 див.
- Засипати посадкову яму повністю та ще раз пролити.
- Перевірити розташування щеплення. Якщо потрібно, підсипати чи зменшити землі.
Післяпосадкова обрізка
Виноградний кущ найчастіше вирощують у 2 рукави. Для цього після посадки саджанець потрібно обрізати, зберігши дві бруньки. З кожної наступного року розвинеться втеча, яка стане рукавом.
Оскільки нирки можуть замерзнути або підігріти під час зимівлі, залишають запас і обрізають саджанець над 4 або 5 ниркою. Навесні зайві пагони видаляють.
Догляд за виноградом восени – корисні поради
Догляд за виноградом восени складається з кількох поливів та розпушування ґрунту. Якщо погода спекотна, то відразу після посадки притініть саджанець навісом із покривного матеріалу. Контролюйте нічні температури, щоб не пропустити час, коли лозу настав час вкривати на зимівлю.
Підготовка винограду до зими
Щоб молоді саджанці успішно перезимували, їх потрібно утеплити. Укриття встановлюють, коли температура повітря наближається до нульової позначки. Роль укриття зіграє пластикове відро або п'ятилітрова пляшка зі зрізаною шийкою. Судини з металу використовувати не можна – вони погано утримують тепло, що відходить від землі.
Переверніть ємність догори дном і поставте на саджанець. Засипте укриття землею до половини. Коли сніг випаде, рослині буде тепло, воно не задихнеться і не замерзне.
Осіння посадка винограду – не така складна справа. І, звичайно, описаний тут спосіб не єдиний. Якщо у вас є власний досвід вирощування винограду – обов'язково поділіться у коментарях.