Сад та город

Природні ліки або 5 кольорів в аптечку



Збираючись на дачу, завжди боїшся щось забути … обов'язково забудеш. Наприклад, ліки. Але за багатьма з них не треба далеко ходити, а можна виростити.

На дачі ліки можуть рости буквально на кожному кроці: у полі, у саду, на клумбі, на грядках. Потрібно лише знати їх “в обличчя” та вміти ними користуватися. Особливо тими, які можуть знадобитися в екстрених випадках.

5 природних ліків, які можна виростити на клумбі:

1. Синюха блакитна

Це гарний запашний багаторічник. Кущ з різьбленими, як у горобини, листям у червні покривається густими волотями яскраво-блакитних квіток. Препарати із синюхи практично не продають в аптеках, хоча відвар кореневища має виражену заспокійливу дію, що перевершує за силою валеріану. Його використовують і для лікування виразки шлунка, і як сильний відхаркувальний засіб при застуді. Єдиний недолік цього лікувального засобу – дуже гіркий смак.


синюха блакитна< Розмноження – насінням, живцями і поділом куща. Грунт – вологий, поживний. Освітлення – любить півтінь, але здатна вижити на сонячній суходолі.

2. Полин лікарський або “боже дерево”

Красивий напівчагарник з різьбленим листям. У народній медицині традиційно застосовують настої та відвари цієї рослини як протигнильний та очищувальний засіб, зокрема, для регулювання травлення, зміцнення волосся, для компресів та примочок. Крім того, сухе листя полину використовують як пряність у стравах з жирних м'ясних продуктів. І вона не тільки робить страву більш апетитною, а й допомагає шлунку переварити важку їжу.

Розмноження – живцями і розподілом куща. На живці навесні зрізають верхівки трав'янистих пагонів довжиною 10-12 см, які з'являються з прикореневих бруньок.

3. Календула лікарська або нігтики

Календулазавжди має бути під рукою. Розім'яті квітки календули – засіб для лікування всіх дачних травм: подряпин, ударів, опіків, у тому числі сонячних. Їх або просто прикладають до рани, або готують концентрований настій, який використовують для компресів, а при застудах та ангінах – для полоскань.  Суцвіття заготовляють про запас, коли більшість “пелюстків” розташована горизонтально. Їх зривають і сушать у тіні.

Що нового:  Що посадити на городі у червні? Весна закінчилася, а посів продовжується

4. Ехінацея

Ехінацея – розкішний багаторічник з яскравими квітками, який квітникарі всіх країн так люблять використовувати в англійських міксбордерах, – один із найкращих лікарських засобів. Препарати з нього застосовують і в офіційній медицині, і в народній, і в гомеопатії для загоєння ран, зменшення запалення, лікування застуди, грипу та інших інфекцій. Але головне, ехінацея стимулює імунну систему організму, тому її використовують як дуже дієвий профілактичний засіб.

Розмноження – поділом кореневищ або посівом насіння. При хорошому догляді частина сходів зацвітає першого року, з другого починають цвісти всі рослини. Освітлення – віддає перевагу освітленим місцям.

5. Шипшина, або троянда зморшкувата

Обов'язково знайдіть для нього місце у своєму саду. Якщо кущ не махровий, він дасть плоди, що містять велику кількість аскорбінової кислоти. Але і пелюстки шипшини – хороший ранозагоювальний та бактерицидний засіб. А якщо їх перетерти з цукром і лимоном, вийде відмінна вітамінна страва (на склянку, щільно набиту пелюстками, дві склянки цукру і лимон).


троянда зморшкувата

Розмноження – поділом кореневищ або живцями.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі