Сад та город

Ремонтантна малина восени – цукерки з гілки



Після перших заморозків на ремонтантній малині припиняють дозрівати ягоди, отже, настав час обрізання. Якщо ви живете в середній смузі і на північ, то в жовтні-листопаді потрібно повністю обрізати стебла і заправити малинник органікою – врожай наступного року буде відмінним.

Коли справа стосується ремонтантних сортів, догляд за малиною восени викликає труднощі у багатьох садівників. Ця рослина справді незвичайна. Особливо дивує осіння обрізка, після якої плантація перетворюється на ділянку голої землі. Але якщо потрібно, щоб ремонтантна малина виявила свої переваги, без цього радикального заходу не обійтися.

Посадка малини восени

Якщо у вас ще немає ремонтантної малини, осінь – саме час її посадити. Не варто відкладати до весни. Осінні саджанці чудово приживаються та дають урожай вже наступного року.

Як садити малину восени:

  1. Викопайте лунки на відстані 70 см один від одного або траншею глибиною в багнет лопати.
  2. Насипте на дно трохи суперфосфату та перегною, добре перемішайте з ґрунтом.
  3. Звільніть саджанці від упаковки і посадіть із заглибленням кореневої шийки на 3-5 см.
  4. Якщо саджанці прийшли необрізаними, залиште пагони висотою 20 див.
  5. Добре полийте (на кожну рослину потрібно 2 відра виоди).
  6. Присипте грунт, що осів після поливу, сухою землею.

Увага. Після перших заморозків посаджені восени кущі потрібно присипати опалим листям.

Обрізка малини восени

Обрізка традиційних і ремонтантних сортів кардинально відрізняється. Тому рекомендується висаджувати їх у різних рядах, а краще на віддалених один від одного кінцях ділянки – це допоможе не помилитись.

Як обрізати малину восени

Сорти, що дають один урожай на рік, відносяться до звичайних. У них ягоди зав'язуються на торішніх пагонах, що перезимували – цю особливість потрібно враховувати при обрізанні. Обрізати таку малину потрібно наприкінці літа, як тільки пагони відплодоносили. Тим, хто забарився, доведеться зайнятися цією роботою зараз:

  1. Зріжте секатором під корінь пагони, з яких збирали ягоди цього року – вони відрізняються від молодих темнішим кольором і корою, що лущиться.
  2. Проріжте молоду поросль. Але не перестарайтеся, залиште резерв на випадок підмерзання. Вважається достатнім, якщо на погонному метрі малинника восени залишається 7-10 молодих пагонів.
Що нового:  Насіння яких квітів можна зібрати самому та зберегти до наступного сезону

Як обрізати ремонтантну малину

Ремонтантні сорти плодоносять 2 рази на рік: влітку одночасно із звичайними та восени – до заморозків. Вони дають більше ягід, тому їм потрібне посилене харчування, щедрий полив та багато сонця. Техніка обрізки ремонтантної малини восени залежить від того, в якій кліматичній зоні ви живете та скільки врожаїв плануєте отримати.

Обрізання ремонтантної малини в теплих регіонах на 2 плодоношення:

  1. Знайдіть старі гілки та виріжте їх під корінь.
  2. Залишіть на кожному кущі 4-5 молодих міцних пагонів, що плодоносили восени, все інше зріжте до рівня ґрунту, а прикореневу поросль вирубайте лопатою.

У середній смузі новий приріст, що плодоносив восени, не встигне одревесніти і не перезимує. Тому раціональнішим є вирощування ремонтантної малини з одним осіннім плодоношенням. В цьому випадку всі пагони перед зимівлею потрібно вирізати під корінь.

Після обрізки малинник має залишитися порожнім. Не переживайте за його збереження – у землі живі нирки. Навесні вони пустяться в зріст, за літо сформуються сильні пагони і до осені заплодоносять. Цей урожай буде дуже рясним. Саме через можливість отримати безліч ягід у несезонний час на питання обрізати малину восени досвідчені садівники відповідають ствердно.

Осіннє підживлення

Після обрізки ягідник корисно підгодувати. Малина любить органіку. Засипте в ряди перегній шаром близько 5 див.

Важливо. Іноді садівники змішують гній із золою, щоб за один раз внести два добрива. Робити цього не можна – золи та перегній нейтралізують корисні властивості один одного. Краще вносити органіку восени, а золу навесні.

Захист від морозів

Малину вкривають не в усіх регіонах, а лише в холодних та малосніжних. Якщо сорт новий і ви не впевнені в його зимостійкості, зв'яжіть стебла в пучок і пригніть до землі.

Що нового:  Що робити, щоб розсада не витягувалася

У місцевості, де взимку випадає багато опадів, пагони чудово перезимують під сніговою “шубою”. Якщо снігу мало, то на пригнутій малині потрібно закріпити товстий лутрасил і розкласти поверх нього лапник.

Дорогі наші любителі смачних ягід, ми сподіваємося, що у вас уже давно росте на дачі ремонтантна малина. Розкажіть, наскільки ви задоволені нею?

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі