Сад та город

Сад на піску: переваги та недоліки піщаних ґрунтів



Є два основні типи ділянок з піщаним ґрунтом: у сосновому борі або на місці старого кар'єру чи пустки. Звичайно, сосняк дає садівникові більше можливостей, ніж відкритий вітрам та сонцю простір. Але й тут можна посадити декоративні чагарники.

Три недоліки піщаних ґрунтів

  • Пісок погано утримує вологу, яка не залишається в кореневитаному шарі, а просочується вниз або випаровується. Найменші “перебої” з дощем призводять до посухи.
  • Піски середньої смуги, особливо відкриті, дуже бідні на поживні речовини. Відмінна повітропроникність забезпечує швидке розкладання поживних речовин на мінеральні складові. Дощі легко вимивають як органічні, і мінеральні добрива. Гумус практично не накопичується, а вимивання з пісків солей лугів і металів робить їх кислими.
  • Піщані грунти глибоко промерзають.

І три переваги піщаних грунтів

  • Їх легко копати в будь-яку погоду.
  • Хороша повітропроникність сприяє розвитку коренів рослин.
  • Піщані ґрунти “теплі” – добре і швидко прогріваються навіть у сирому стані, приблизно на тиждень раніше глинистих. Щоб у саду та на городі росли різноманітні рослини, доведеться організувати регулярний полив і подбати про збереження вологи в ґрунті, особливо на пустці. Збереженню вологи сприяє специфіка обробки: піски перекопують у сиру погоду або після гарного поливу та розрівнюють поверхню. Не варто копати зайвий раз: краще розпушуйте поверхню та використовуйте гербіциди. Посадка рослин вимагає особливої ​​уваги: ​​їх треба рясно полити і замульчувати зверху тирсою, торфом, подрібненою корою для зменшення випаровування. Рослини доведеться постійно підгодовувати, дотримуючись особливої ​​обережності. “обмін речовин” у піску не такий, як у глині. Навіть невеликий перебір із вапном робить недоступними для рослин багато мікроелементів, а в ґрунті проявляється штучна посуха. Мінеральні добрива слід також вносити акуратно, особливо азотні. Вони сприяють вилуговування, що призводить до дефіциту магнію та кальцію. Переважні органічні добрива: компост, гній, що перепрів, низинний торф, сапропель. Їх закладають на глибину багнета лопати. Покращує утримання вологи та сприяє утворенню гумусу внесення глини. Але це вже стратегічне завдання, якому можна присвятити подальші роки освоєння ділянки.
0 0 голосів
Рейтинг статті
Що нового:  Природні ліки або 5 кольорів в аптечку


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі