Як зробити гарний сад, якщо ділянка розташована в лісі

Основне завдання освоєння лісової ділянки – максимально зберегти природні рослини і органічно вписати декоративні, які будуть радувати око, добре поєднуватися з наявними на ділянці і не завдадуть клопоту. При грамотному підході до вибору рослин та майстерності ландшафтного дизайнера зробити гарний сад на ділянці, розташованій у лісі, завдання цікаве та вирішуване. Запрошуємо вас переконатися в цьому в саду Наталії Тарасової!

Анкета саду під соснами

  • Дільниця розташована на території соснового бору, переважають хвойні дерева сосни та ялинки.
  • Площа ділянки 0.5 га
  • Вік саду 1 рік.
  • Характер посадок пейзажний
  • Дизайнер: Наталія Тарасова

Кожен сад – це передусім відбиток характеру власника. Завдання ландшафтного дизайнера співналаштуватися із замовником і направити в мирне естетичне русло його енергію, виявивши професіоналізм.

Як вибрати стиль для саду в лісі

Основне завдання освоєння лісової ділянки – максимально зберегти природні рослини і органічно вписати невибагливі декоративні рослини, які будуть не тільки тішити око, а й добре поєднуватися з наявними на ділянці. У цьому саду переважають рослини, яким комфортно в півтіні під покривом корабельних сосен. Стиль ділянки відповідає архітектурному стилю будинку – швейцарське шале.

Пейзажний класичний стиль саду

Зонування ділянки

Ще одне із завдань було вирішити питання з терасуванням ділянки, оскільки був досить великий ухил (перепад висот понад 1.5 м) і важливо було зробити всі зони максимально функціональними. Ділянка розбита на кілька зон: парадна зона навколо будинку, зона плодового саду, зона відпочинку біля альтанки, релакс зона – водоймище закритого типу з садком каменів, дитячий спортивно-ігровий майданчик, зона теплиці. Комплекс дитячих атракціонів

Сад став улюбленим місцем для цієї сім’ї, особливо користуються успіхом відкрита тераса, альтанка та дитячий майданчик. Фактично з усіх точок добре проглядаються всі зони саду, коли в альтанці повністю відкриті панорамні вікна, створюється відчуття, що знаходишся серед квітів у самому його серці.

Альтанка для відпочинку

Які рослини можна посадити в лісовій зоні

Наше завдання було додати яскравих фарб, тому що літо у нас досить нетривале, і важливо, щоб сад був гарний у будь-яку пору року, тому середній ярус створений з хвойних та листяних крупномірів різних порід і сортів, він є основою всіх міксбордерів.

Композиції з хвойних рослин і декоративних чагарників. Ми досить ризиковано додали велику кількість квітучих чагарників, таких як гортензія хуртовина, але цей крок виправдав себе, ділянка виглядає дуже ошатною і ніжною. Звичайно ж, щоб додати яскравих фарб використовуються однорічні квіти, як у квітниках, так і в кашпо.

Класичні квітники з декоративними багаторічниками

Особливістю ландшафту лісових ділянок є використання тіньовитривалих рослин, тіньового газону, мульчування корою модрини приствольних кіл великомірних дерев, а також міксбордерів, що дозволяє зберегти декоративний вигляд, зберігає вологу коріння дерев, полегшує догляд, не вимагаючи частого прополювання.

Грамотний функціонал для комфорту

У саду проведена зручна стежкова мережа, використано два типи облицювання доріжок та майданчиків: клінкерна бруківка Ригель та природний камінь для покрокових доріжок.

Клінкерне мощення

Вуличне освітлення двох типів і пультове управління, з включенням різних зон: садові ліхтарі, в стилі будинку в прибудинковій частині і на підпірних стінках, ландшафтне підсвічування прожекторами груп рослин, також є підсвічування в зоні водойми.

Обов’язковим є пристрій автоматичного поливу – це головне у догляді за будь-яким садом і насамперед газоном.

Як доглядати великий сад

Площа газону 25 соток. Ми здійснюємо стандартний догляд: косовець через кожні п’ять днів, сезонне підживлення газонним добривом Fertika навесні та восени, внесення здійснюється за допомогою автоматичного поливу, що дозволяє досягти рівномірності.

Догляд за садом здійснюється фахівцями нашої компанії спільно зі співробітниками замовника .

Доглянутий газон – візитна карточка

У догляді за ділянкою використовується комплексний інтегрований захист рослин від комах – шкідників. Один раз на сезон проводиться внесення біопрепаратів на основі ентомопатогенних нематод для здійснення біологічного контролю та відновлення балансу біогеоценозу та двічі проводиться двох-трьох кратна обробка хімічними препаратами природних та декоративних хвойних насаджень для профілактики від короїду та друкаря (Б-58) поточних профілактичних обробок від шкідників і хвороб, переважно біологічними препаратами.

Садовий павільйон для вирощування власних овочів

Рада читачам

Не бійтеся експериментувати, наша фантазія обмежена лише нашою свідомістю. Навчайтеся у професіоналів.