Сад та город

Пейзажний сад у середземноморському стилі



Цей пейзажний сад із середземноморським колоритом створила ландшафтний дизайнер, викладач Навчально-практичного центру “Квітуча планета” Олена Іванова.

Площа складає 25 соток
Сад створювався з 2009 по 2012 роки.
Вибраний пейзажний стиль з елементами італійського регулярного саду .

Вибір стилю та нюанси

У 2008 році мої друзі вирішили, що їм потрібен заміський будинок. Їм захотілося приймати гостей, справляти дні народження та Різдво, і іноді просто їхати з міста на особистий куточок природи. Було обрано ділянку з будинком під оздоблення. Вирішальним чинником стала відносна близькість ділянки до міста, зручні під'їзні шляхи та вже збудований досить якісний будинок, який вимагав незначного ремонту та оздоблення. Після того, як будинок був упорядкований, настала черга саду. По всій ділянці зробили дренаж, щоб позбутися надлишків води на важких глинистих ґрунтах.  Відповідно до бажання замовника зробити сад схожим на італійську природу, підібрали кольори охри для штукатурки будинку, мощення, оздоблення цоколя та паркану.  Плавні лінії доріжок візуально збільшили ділянку, надали їй домашнього природного затишку.

До саду підбиралися такі рослини, які одночасно задовольняли б вимогу всесезонної декоративності та закривали небажані елементи сусідніх пейзажів. Тому перевагу віддали туям різних сортів та вертикальним ялівцям. При формуванні посадок передбачалося, що з віком живоплоти дорівнюватимуть двічі на рік, і вони створять суворий фон для мальовничих гірських сосен і бруслин. Крім живих огорож стрижуться кілька туй західних сортів Yellow Ribbon, і їх суворі конуси підкреслюють красу вільно ялівців, що вільно ростуть, у гравійному саду. Гравійний садок грає роль кам'янистого пляжу, він відсипаний галькою різного розміру і нагадує про море. Тут висаджені повзучі форми ялівців, запашний чебрець, невисокі чагарники. Серед хвойних рослин вдалося вписати гортензії, вейгели та деревоподібні півонії. З'явилася і зайняла гідне місце в саду огорожа з бузку Мейєра. Таким чином сад зберігає живу зелень узимку, але розквітає весняними фарбами і дуже цікаво виглядає восени.  Господарі прикрашають веранду геранями і яскравими вербенами у великих глиняних контей. На такий же середземноморський колорит працює і відкрита літня кухня, декорована просто і зі смаком.

Що нового:  Саджанці малини - посадка та догляд після розплідника

Декоративний город

У цьому чудовому саду знайшлося місце для декоративного городу. Господарі не часто користуються вирощеними на ньому травами та плодами, але завжди зазначають, що без цього городу ділянці чогось не вистачало б. Конструкція городу виконана з модрини, має форму півкола, яке поділено прямокутними грядками. У центрі діаметра розмістився майданчик для лавки чи переносного крісла. Її «охороняють» дві туї західних Smaragd, пострижені спіралями. По краях городу ростуть плодові дерева (яблуні, черешня, груша) та чагарники. Таким чином, город став також одним із найцікавіших елементів цього саду з відтінком Середземномор'я.

Як доглядати за садом

На щастя, ми на щастя, ми бачимо, ми за розвитком та зростанням цього саду. На ділянку регулярно приїжджає бригада професійних садівників, які роблять стрижки, підживлення та обробку за потребою. Загалом, для постійно зайнятих та працюючих власників садів я рекомендую звертатися за професійною допомогою.

Сад для життя, сад для себе

Сад живе життям своїх господарів. У ньому часто і багато приймають гостей. Люди різного віку знаходять тут собі улюблений куточок і із задоволенням проводять час.   Діти грають на газонах у бадмінтон і м'яч. Часто до них приєднуються дорослі та домашній песик породи петі-брабансон. У господині саду день народження влітку, і для гостей накривають стіл під перголою, повитою трояндами. Ця мала архітектурна форма дуже декоративна – вона додає саду родзинку, стилістично поєднує різні зони. На святкових зустрічах господарі завжди піднімають тост за процвітання свого та саду і в подяку за його створення! Хоча, звичайно, успіх створення завжди належить однаково і ландшафтному дизайнеру, і господареві. Адже від останнього вимагається терпіння та довіра. І ці дві якості завжди найнеобхідніші в житті саду на всіх етапах його розвитку.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі