На початку червня на дачі повно роботи. Все, що вже зійшло, потрібно поливати, одночасно розпушувати грядки та прополювати бур'яни. Але й посівний клопіт ще не закінчився. Якщо ви не знаєте, що посіяти на городі у червні, прочитайте нашу статтю та беріться за справу.
Деякі культури дозрівають настільки швидко, що їх можна сіяти кілька разів за сезон. Інші так теплолюбні, що проростають тільки в добре прогрітому ґрунті. Початок червня – слушний час для посіву і тих, і інших. Ось що можна посадити на городі у червні.
Гарбузові
Королі червневого посіву, без сумніву, огірки, скоростиглі гарбуза, та ранньостиглие кабачки. Їхні сходи настільки теплолюбні, що гинуть при найменшому заморожуванні. Тому насіння закладають у ґрунт пізніше.
У червні можна масово висівати у відкритий ґрунт будь-які сорти та гібриди огірків – як салатні, так і засолювальні. Зверніть увагу на високоврожайні Гірлянду, Дружну сімейку, Засолювальну.
Коренеплоди
Посаджені в червні буряк та морква чудово сходять і швидко ростуть. Коренеплоди можна буде викопувати наприкінці вересня. При пізньому посіві вони не переростають, тому немає небезпеки отримати величезні несмачні плоди, які втратили соковитість.
Для успіху літнього посіву буряків, посіву моркви потрібно правильно вибирати насіння. Ранньостиглий сортовий буряк Бояриня, Мулатка, гібрид Пабло ростуть 60-100 днів. Вони врожайніші, ніж традиційні сорти, не мають білих прожилок, встигають за спекотне літо набрати багато цукру.
Гібридна морква Ласун, Балтімор і сортові Мармелад жовтий, Мармелад червоний ростуть 100 днів. Посіяні на початку червня, вони дозріють до кінця вересня-початку жовтня.
Бобові
Овочеві боби, квасоля та горох містять багато рослинного білка. Вони смачні, корисні та поживні. Боби та горох не бояться холоду, тому їх садять рано. Але якщо навесні не було коли, то посіяти їх можна і в червні, але замоченими на добу у воді – тоді сходи з'являться вже за кілька днів.
Швидкостиглі та ранні сорти для червневого посіву:
- боби – Патіо, Чорні діаманти;
- горох – Медова лопатка, Солодкий дружок.
Зернова квасоля більше любить тепло, ніж її північні родичі. Посів квасолі в червні дасть можливість отримати смачні зерна, що добре зберігаються взимку, для супів, салатів, і заодно збагатить ґрунт корисним азотом.
Кукурудза
Цукрова кукурудза – улюблениця дорослих та дітей. Вона не тільки ласощі, а й цінний білковий продукт. Швидкостиглі сорти та гібриди дозрівають лише за 75-90 днів. Тому їх можна вирощувати без розсади. Якщо насіння попередньо замочити на добу у воді або стимуляторі зростання, то качани дозріють на кілька днів швидше. У кукурудзи багато шанувальників. Не залишаться без урожаю ті з них, хто посіє ласунку Білогір'я, Суперсолодку чи Мрію гурмана.
Редиска, ріпа
Якщо запізнитися з посівом редис, він піде у стрілку. Тому початок червня – останній шанс отримати якісні коренеплоди. Найкраще використовувати сорти, стійкі до стрілкування: Білий зефір або Хрускіт.
Ріпу висівають у два терміни:
- рано навесні для вживання в середині літа;
- у червні для зимового зберігання.
Хороші сорти для посіву ріпи у червні: Міланська рожева, Гейша.
Порада. Не забудьте обробити сходи ріпи та редиски від хрестоцвітої блішки – у червні вона особливо лютує.
Капуста
Засолювальну капусту прибирають пізно, росте вона 100-110 днів. На початку червня саме посіяти насіння в розсадник, а коли з'являться сходи – перенести їх на грядку. Йдеться про старі, перевірені сорти, які мають чудовий смак у свіжому вигляді та в засолюванні, але, на жаль, не стійкі до розтріскування. Насамперед це улюблена багатьма Слава. Якщо посіяти її рано, у травні, величезні соковиті качани з білою м'якоттю потріскаються вже наприкінці серпня.
Цвітна капуста теплолюбніша за білокачанну. У червні на грядку сіють її скоростиглі сорти. Якщо сходи будуть надто густими, просто проредіть їх: акуратно викопайте зайві рослини та перенесіть на вільне місце. У нашому каталозі є сорти, що швидко дозрівають, і гібриди з голівкою, закритою листям, і тому залишається білою навіть на яскравому сонці: Сеул, Цукрова глазур.
Салатні овочі
Літній стіл не можна уявити без свіжої зелені. Вона дозріває швидко, тому доводиться все літо робити повторні посіви. Базилік, кріп, листовий салат, цибуля на перо, листова селера – комора вітамінів. Не забудьте в червні посіяти хоча б по одному рядку цих чудових ароматних рослин, і незабаром ви зможете зривати зелені та фіолетові листочки. Посів шпинату теж можна робити раз на 2-3 тижні. Посів кропу в червні забезпечить господарок парасольками та насінням для зимових заготовок.
Друзі, напишіть у коментарях що ви думаєте про пізній посів. Можливо, хтось уже намагався сіяти влітку – що з цього вийшло?