Сад та город

Що робити з ремонтантною полуницею восени?



Кущики ремонтантної полуниці дають ягоди з початку літа до пізньої осені і сильно виснажуються. Напередодні холодів вони потребують турботи. Їх потрібно підгодувати та підготувати до тривалої зимівлі. Розповідаємо докладніше.

Догляд за ремонтантною полуницею восени не такий, як за звичайними сортами. «Довгограючі» рослини витрачають багато сил, тому і підготовка їх до зими має бути ретельнішою.

Догляд за ремонтантною полуницею восени

У вересні і навіть у жовтні грядку продовжують поливати. У цей час полуниця (правильна ботанічна назва – суниця садова) закладає квіткові бруньки. За осіннього дефіциту води врожай наступного року буде скромним. Наприкінці жовтня потрібно зробити останній, вологозарядковий полив, добре промочивши у ґрунт на глибину 20 см.

Порада. Як перевірити чи вистачає полуниці вологи? Зробіть на грядці ямку глибиною 10 см, візьміть із дна трохи землі та стисніть. Якщо грудка на долоні тримає форму, то поливати не потрібно. Якщо розсипався — грядку час полити.

Ґрунт потрібно тримати чистою всю осінь – прополювати бур'яни, видаляти непотрібні вуса. Якщо на листі багато плям, то на початку жовтня корисно провести обробку Бордоською рідиною. Щоб обприскування було якісним, варто попередньо очистити грядку від бур'янів – тоді фунгіцид потрапить на кожен листочок.

Підживлення

Найпростіше використовувати комплексне добрива, розраховане застосування восени: Органік мікс осіннє, Гера осіннє з кремнієм. Вони містять потрібні наприкінці сезону елементи у правильних пропорціях.

Осінь – гарний час для внесення органіки. За зиму вона до кінця розкладеться і з талою водою вбереться в землю. Оптимальна товщина шару перегною або компосту 5-7 см. Цієї кількості вистачить для підживлення рослин та укриття ґрунту. Замульчована восени полуниця менше заростає бур'янами, краще зимує. Навесні вона отримує багато азоту, що необхідно для швидкого старту та отримання раннього врожаю.

Що нового:  Що таке гумати і як їх правильно використовувати в саду та на городі?

Ремонтантна полуниця – обрізання

У жовтні зріжте всі квітконоси – однаково ягоди на них не встигнуть дозріти. Ремонтантні сорти плодоносять з початку літа до глибокої осені, тому повністю їх ніколи не обрізають – достатньо прибрати хворе та пошкоджене листя. Робити це потрібно регулярно, а не лише восени. Для роботи беруть секатор із тонкими лезами або звичайні ножиці. Діяти інструментом потрібно акуратно, не пошкоджуючи коріння та центральну частину куща.

Після очищення від хворих і засихаючих листків потрібно обробка Мідним купоросом або іншим фунгіцидом. Збирати ягоди після захисного обприскування можна за 7 днів.

Укриття на зиму

Багато ремонтантних сортів теплолюбні, погано переносять довгу зиму. Щоб кущі не вимерзли, пізно восени їх можна вкрити. Оптимальний час для цього – коли температура почне опускатися нижче 0 ° C, а верхній шар ґрунту злегка промерзне. Якщо поставити укриття раніше, рослини можуть випріти.

Яке підходить для ремонтантної полуниці укриття? Якщо на ділянці взимку накопичується багато снігу, достатньо засипати ґрунт між кущами компостом чи перегноєм. Якщо сніг видується, грядки потрібно закрити шаром лапника.

Відмінний матеріал для захисту полуниці – солома, але її важко дістати. Можна просто засипати грядку сухим листям, принесеним з лісу. Цей спосіб доступний кожному, але має недолік – якщо зима буде м'якою та сирою, листя почне гнити, і на плантації поширяться інфекції.

Хороше укриття – нетканий матеріал. Його потрібно натягнути на низькі дуги. Взимку тунель занесе снігом і полуниця добре перезимує. Під спанбондом їй не страшні ні морози, ні випрівання.

Тепер ви знаєте, як доглядати ремонтантну полуницю восени, щоб вона добре перезимувала і дала наступного року чудовий урожай. А у вас на ділянці є така ягода? Розкажіть у коментарях, які сорти вам подобаються, і що ви вважаєте за краще робити з ремонтантною полуницею восени: вкривати чи вона добре зимує без захисту?

Що нового:  Високі грядки своїми руками – навіщо та з чого
0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі