Посадка чорної і червоної смородини восени — нескладний захід, який під силу будь-якому садівникові-початківцю. Потрібно тільки правильно вибрати місце, підготувати ґрунт і забезпечити кущам мінімальний догляд.
Строки посадки смородини восени
Смородину садять у вересні-жовтні. Якщо з якихось причин цього не вдалося зробити до листопада, саджанці краще прикопати до весни і повернутися до посадки на постійне місце в середині або наприкінці квітня. Цей нескладний прийом підходить для збереження саджанців червоної, чорної та будь-якої іншої смородини.
Посадка смородини восени
Між кущами у ряду залишають не менше 1,5 метра. Відстань між рядами 180-200 см. Посадкову яму глибиною і діаметром близько півметра краще викопати за 2-3 тижні, щоб ґрунт встиг осісти.
Вийнятий з ями верхній шар родючого ґрунту ретельно перемішують з відром торфу або перегною, додають 2 столові ложки суперфосфату і 2 склянки деревної золи. Половину грунтосуміші засипають на дно ями, половину залишають для відсипання саджанця.
Для посадки смородини восени саджанцями використовують дворічні рослини. Саджанці, які постачає наш інтернет-магазин, мають 1-2 втечі довжиною близько 30 см та кореневу шийку діаметром 8-10 мм. Коріння перед посадкою можна підрізати до 20 см і замочити на 1-2 години в стимуляторі росту Укореніт – ця процедура стимулює зростання бічних коренів і швидке формування сильної кореневої системи.
Як посадити смородину восени:
- Дістаньте саджанець із контейнера з грудкою землі або з відра, де замочувалося коріння.
- Поставте в яму похило – під кутом 45 градусів до поверхні.
- Засипте живильною сумішшю. Коренева шийка має бути заглиблена на 8-10 см.
- Вилийте під кущ відро води.
Чорна, біла та червона смородина восени висаджуються однаково.
Догляд за смородиною
Вирощування смородини не є складними — вона невибаглива, але на підживлення та поливи відповідає помітним збільшенням урожаю.
Прополка
Навесні ґрунт під кущами потрібно акуратно перекопати на глибину 10-15 см і замульчувати гноєм або перегноєм. Важливо протягом сезону тримати пристовбурне коло чистим від бур'янів.
Смородина любить воду, потребує частих поливів, тому поруч із кущами постійно норовлять прорости бур'яни. Щоб земля не заростала, можна провесною вкрити грунт чорним агроволокном, товстим шаром мульчі або картоном.
Полив
Чорна смородина любить воду. У дикій природі вона росте берегами струмків і річок. Волога особливо важлива, коли формуються зав'язі та наливаються ягоди. Червона смородина більш посухостійка.
Навесні чагарники не потребують поливу, тому що грунт просочений талою водою. Але у регіонах, де випадає мало снігу, поливи починають уже у квітні.
Грунт повинен промокати на глибину до 40 см. Для цього під кожен кущ виливають у середньому 30 л води.
Підживлення
Якщо при посадці було внесено перегній та комплексне мінеральне добриво, то у перші 2 роки удобрювати смородину не потрібно. А ось кущі, що вступили у фазу активного плодоношення, доводиться щедро та регулярно підгодовувати. Основну дозу добрив вносять навесні – при перекопуванні ґрунту під кожним кущем розсипають 4-5 кг перегною. У середині червня, коли формуються зав'язі, корисно обприскати листя комплексним складом ягідної Агрикола. Восени вносять суперфосфат та Екокалій – розсипають по ґрунті та перекопують на глибину 10-12 см.
Важливо. Перекопувати землю під кущами можна навесні та восени – у цей час коріння росте і, якщо їм буде завдано пошкоджень, рани швидко затягнуться. Влітку грунт розпушують граблями.
Як обрізати смородину восени
Перше обрізання проводять після посадки. Потім щовесни видаляють густі і слабкі стебла. Дорослий кущ повинен мати 15-20 скелетних гілок різного віку.
Обрізання смородини восени проводиться лише у теплих регіонах. У холодному кліматі цю операцію переносять на весну, поєднуючи з видаленням підмерзлих гілок. На зиму кущі не вкривають – вони не бояться морозу та швидко відновлюються після підмерзань.
Тепер ви знаєте, як проходить посадка смородини восени, коли і як посадити цей популярний чагарник, який щорічно дає врожай смачних та корисних ягід. Поділіться в коментарях назвами своїх улюблених сортів та обов'язково вкажіть, у якій кліматичній зоні ви живете