Багато дачників цікавляться чим удобрити навесні плодові дерева і чагарники. Чи потрібно змінювати склад добрив до літа та осені? Чи є відмінності у підживленні різних видів ягідних чагарників? Про все – по порядку.
Навіть дуже родючий ґрунт не здатний повністю забезпечити потребу плодових чагарників у харчуванні. Навесні рослини дуже активно рушають у ріст, швидко витягаючи з ґрунту потрібні їм вітаміни та мікроелементи. У період нарощування листової маси життєво потрібний азот. Саме він регулює процеси фотосинтезу та відповідає за здоров'я крони. Якщо з осені ви внесли всі необхідні добрива, перші три тижні можна не годувати. Потім регулярно вносите підживлення з величезним переважанням азоту. Саме так потрібно удобрювати чагарники навесні.
Удобрюємо чагарники влітку – 3 головні правила
- У період цвітіння, утворення зав'язей та плодоношення деревам та чагарникам потрібні фосфор та калій. Рекомендуємо водорозчинне добриво «Агрікола» для ягідних культур із високим вмістом калію (прискорює визрівання, стимулює набір маси плодів).
- Усі ягідні культури можна підгодовувати органічними добривами. Плодові чагарники люблять визрілий компост, гній, пташиний послід, листовий перегній. Найкраще вносити їх у вигляді розчину. Особливо обережні будьте з послідом: висока концентрація може обпекти коріння. На цебро води – не більше 100 грамів.
- Найкраще чергувати природні підживлення з мінеральними. Перерва між різними видами добрив має становити щонайменше два тижні.
Підживлення ягідних чагарників крохмалем
Цей спосіб підживлення застосовується переважно для кущів смородини. Досвідчені садівники знають, що смородина дуже чуйна на крохмаль. Ягоди стають соковитішими та солодкими, що особливо важливо для найпопулярнішого сорту – червоної, чиї плоди кисліші в порівнянні з білою, чорною та рожевою.
Підживлення картопляним крохмалем можна пояснити: у ньому високий вміст калію. Але не радійте заздалегідь: порошковий магазинний крохмаль не підійде, він просто не засвоюється чагарником. Потрібно приготувати натуральний, домашній: висушити картопляні очищення та ретельно перемолоти. Це важливо! Потрап у землю свіжа картопляна шкірка з оком – і смородиновая грядка перетвориться на картопляну. Так що подумайте, чи варто картопляна шкірка вичинки. Адже смородина відмінно реагує на перегній, компост та деревну золу, із задоволенням поглинає калійні та фосфорні добрива (сульфат калію та суперфосфат). Якщо ви практикуєте застосування крохмалю, розкажіть, будь ласка, про результати у коментарях.
Підживлення плодово-ягідних дерев та чагарників восени
Осінні підгодівлі готують рослини до комфортної зимівлі та закладають необхідний обсяг харчування наступної весни. У цей час добре чергувати фосфорно-калієві добрива з органічними.
Удобрюємо саджанці під посадку
Тепер поговоримо про підживлення саджанців ягідних чагарників при весняній посадці. Під смородину, аґрус, малину та інші ягідні чагарники при першому підживленні можна одночасно внести мінеральні та органічні добрива. Для цього компост, перегній та деревну золу ретельно перемішують із суперфосфатом та сульфатом калію (по 2 ст. ложки на відро органіки). Таку суміш поміщають на дно посадкової ямки у вигляді товстої подушки, присипають землею (щоб уникнути опіку коренів) і висаджують чагарник.
На завершення пропонуємо до вашої уваги відео про підживлення плодово-ягідних дерев та чагарників. За п'ять хвилин дізнайтесь одразу кілька цінних порад від наших експертів.