Сад та город

Універсальна схема формування перцю для теплиць та відкритого ґрунту



Солодкий перець – ніжний і примхливий овоч, вимагає постійної уваги. Навіть за хорошого догляду він не дасть великого врожаю, якщо не займатися формуванням кущів.

Перець теплолюбний, любить полив та підживлення. Коли щось не влаштовує, він перестає зав'язувати плоди чи починає скидати зав'язі. Якщо не вдається отримати великий урожай, не опускайте руки, а трохи зміните догляд за перцем. Іноді досить правильно прищипнути пагони, щоб кущі нарешті прикрасилися численними плодами.

Перець – посадка та догляд

Перець розвивається повільно, тому у всіх регіонах його вирощують розсадою, висаджуючи у теплицю або відкритий ґрунт у віці 60-70 днів. Відстань між рослинами при посадці залежить від габітусу сорту – зазвичай не менше 30-40 см. Розсаду висаджують без заглиблення або злегка заглиблюючи в заправлені мінеральними та органічними добривами лунки.

Підживлення та полив

Культура любить вологий, пухкий, насичений повітрям грунт. Поливайте перець двічі на тиждень, у спеку – частіше. Грунт не повинен бути покритий кіркою. Після кожного поливу її потрібно розпушувати та прополювати.

При вирощуванні перцю не обійтись без добрив. Перед перекопуванням розсипте по поверхні ґрунту 200 г суперфосфату і піввідра перегною на кв. м. При посадці додайте в кожну лунку 5 кульок сечовини та дрібку калійної солі.

Під час цвітіння та плодоношення кущі потрібно підгодувати щонайменше 3 рази добривом з макро- та мікроелементами. Підійдуть:

  • Фертика Люкс кристалічний,
  • Фертика Leaf Power для пасльонових,
  • Органік Мікс Еліксир №1 для овочів.

Вони добре розчиняються у воді. Їх можна застосовувати як підживлення по листі або для поливу під корінь.

Формування детермінантних кущів перцю

Щоб отримати солідний урожай, кущі доведеться формувати. Спосіб прищіпки залежить від особливостей росту рослин.

Що нового:  Як правильно поливати та удобрювати жоржини, щоб отримати максимальну віддачу

Рослини детермінантного типу зупиняють зростання на висоті 50-60 см. Далі кущ може рости лише вшир. У помірному кліматі детермінантний перець здатний сформувати трохи більше 12-15 повноцінних плодів, тому зайві квіти і зав'язі треба видалити. Без нормування зав'язі перці будуть дрібними, з тонкими стінками.

Формування перцю у відкритому грунті не потрібне низькорослим сортам та гібридам з букетним типом плодоношення. Для решти детермінантних рослин формування в теплиці і відкритому грунті обов'язкове. Вчасно і правильно сформований кущ обвішаний плодами різного ступеня зрілості, компактний, добре провітрюється, має велику кількість здорового листя.

Формування перцю – покрокова інструкція:

  1. Видаляйте всі пасинки, що виросли нижче за першу розвилку. Листя на цій ділянці стебла з часом теж можна зрізати – тоді кущ краще провітрюватиметься.
  2. Після першого роздоріжжя кущ складається з двох, в поодиноких випадках – трьох скелетних гілок. Їх треба залишити.
  3. На скелетних гілках утворюватимуться пасинки. Їх доведеться видаляти, але не повністю, а залишивши 1 аркуш.
  4. У розвилках між скелетною гілкою та пасинками формуються бутони. Частину їх потрібно видалити, залишивши на кожній основній гілці 5-6 зав'язей.

Важливо. Пасинкування перцю краще не відкладати на потім. Пасинки відтягують він багато поживних речовин, загущають кущ, відсувають збирання врожаю.

Для стимуляції плодоутворення можна використовувати будь-який з популярних та перевірених препаратів, наприклад, Зав'язь на основі натрієвої солі гіберлілінової кислоти або Партенокарпін, дія якого заснована на унікальних властивостях парафену. Вся лінійка препаратів для підживлення, стимулювання та захисту перців зібрана в розділі Добрива для перців, баклажанів та томатів.

Коронна квітка – видаляти чи ні?

Коронною квіткою називають бутон, що з'явився на першому роздоріжжі стовбура. Його прищипування відсуває перший збирання плодів на 1-2 тижні, але збільшує загальний урожай. Кожен садівник сам вибирає, яка плодова віддача від перцю йому потрібніша: рання чи рясна.

Що нового:  Насіння яких квітів можна зібрати самому та зберегти до наступного сезону

Формування індетермінантних кущів перцю

Індетермінантні перці не обмежені у зростанні і можуть досягати 2-3 метрів заввишки. До них відносяться нові сорти та гібриди, призначені для вирощування за інтенсивним типом. Якщо у вас виявилося насіння індетермінантного перцю, приготуйтеся приділити багато часу формуванню.

Сорти необмеженого зростання призначені для теплиць. Їх вирощують у два стебла. Коли з'явиться головна розвилка, видаляє все листя нижче. Коронний бутон обов'язково прищипують. Якщо його залишити, то розвиток рослини сильно сповільниться. Подальша схема формування перцю така сама, як у звичайних сортів.

Порада. Щоб формування перцю в теплиці не було надто втомливим, висаджуйте на квадратному метрі не більше 4 індетермінантних рослин.

Догляд за перцем у теплиці передбачає підв'язку на шпалеру або шпагат. За 2 тижні до закінчення сезону верхівки головних стебел потрібно прищипнути. Тоді зростання у висоту зупиниться, а поживні речовини попрямують у плоди.

Як ви формуєте кущі перців? Обов'язково поділіться в коментарях своїм досвідом, особливо, якщо він успішний — це дуже знадобиться городникам-початківцям. А ви знаєте, що вирощувати перці можна не лише на дачі, а й на звичайному балконі? Подивіться короткий майстер-клас від фахівця Беккер – можливо, і у вас з'явиться балкон з перчиком?

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі