Сад та город

Урожай полуниці багатший з гідропонікою на дачі



Полуниця – смачна та ароматна ягода. На жаль, її збирають лише кілька тижнів у середині літа. Наступних ягід доводиться чекати цілий рік. Гідропоніка для полуниці дозволяє отримувати врожай цілий рік, у теплиці або вдома на підвіконні.

Гідропоніка – це найвищий пілотаж агротехнологій. Метод дозволяє вирощувати садову суницю не в ґрунті, а на штучних субстратах, просочених поживними розчинами. Технологія може бути дуже складною, недоступною любителю. Але ця думка оманлива. Гідропоніка своїми руками для полуниці не така недосяжна, як здається на перший погляд.

 

Трохи теорії

Придумано кілька способів культивування рослин без ґрунту. Їх використовують у теплицях усього світу, вирощуючи у гігантських масштабах ягоди, овочі та квіти. Вдома можна використовувати будь-яку професійну систему. Для цього потрібно зібрати своїми руками її мініатюрний аналог – і можна сміливо висаджувати на підвіконня кілька кущиків. Якщо правильно вибрати сорт та забезпечити гарне освітлення, то врожай можна збирати навіть узимку.

Системи відрізняються один від одного способом подачі розчину для гідропоніки:

  • Краплі – кущики ростуть на субстраті, на який по краплях подається поживний розчин.
  • Регулярне затоплення субстрат через певні проміжки часу повністю заливається поживним розчином. За кілька хвилин рідина стікає. Коли субстрат висихає, затоплення повторюється.
  • Техніка живильного шару – розчин повільно тече дном ємності з рослинами. Його шар лише кілька міліметрів. Він випаровується та заповнює ємність водяними парами. Метод широко використовують для тепличного вирощування практично всіх видів зелені.
  • Аеропоніка – рослини вирощують взагалі без субстрату, змочуючи відкрите коріння аерозолями.
  • Глибоководна культура – ​​рослини плавають лежить на поверхні поживного розчину, куди безперервно надходить кисень. Цей спосіб не підходить для полуниці, зате його широко використовують при вирощуванні салату. У продажу є контейнери для вирощування кімнатних рослин на глибоководній культурі.
Що нового:  Посадка цибулі - секрети збирання щедрого врожаю

Субстрати для полуниці

Гідропоніка для полуниці в домашніх умовах розроблена у всіх деталях. Найкраще ягода росте на кокосовій стружці та мінеральній ваті. Підійдуть крупнозернисті піски, керамзитові гранули, дрібний гравій, але за таким субстратом складніше доглядати. В установках крапельного поливу можна використовувати суміш перліту та вермікуліту. Загальна вимога до субстрату: він має складатися із твердих частинок розміром не більше 2 см.

Поживний розчин для гідропоніки

Від якості живильного розчину залежить успіх вирощування полуниці на гідропоніці. Рецептуру слід змінювати залежно від фази розвитку рослин.

Є універсальний рецепт, що підходить для вирощування полуниці на гідропоніці від початку до кінця:

  • вода 1 л,
  • кальцій 200 мл
  • азот 150 мл,
  • фосфор 70 мл,
  • магній 50 мл
  • калій 100 мл
  • амоній 4 мл,
  • залізо 3 мл,
  • магній 0,5 мл,
  • мідь 0,05 мл
  • цинк 0,5мл,
  • бір 0,5 мл,
  • молібден 0,05мл.

Приготувавши розчин, обов'язково виміряйте кислотність – pH має бути 5,8-6,2. Для тих, хто не може зробити розчин самостійно через недостатнє знання хімії або відсутність компонентів, випускають готові рідкі засоби для гідропоніки.

Виготовлення найпростішої гідропонної системи

Гідропоніка для полуниці починається зі збирання установки. Найпростішим варіантом буде система з краплинним поливом ґнота.

Устаткування для гідропоніки збирають наступним чином:

  1. Беруть горщик об'ємом 1 л.
  2. Кладають на дно синтепон шаром 2-3 див.
  3. Протягають шнур в отвір на дні горщика (шнур повинен бути з матеріалу, що добре вбирає воду).
  4. Роблять поверх синтепону кілька витків шнура, його кінець перекидають через борт горщика і опускають у живильний розчин.
  5. У горщик насипають субстрат і висаджують один кущ полуниці.

У міру висихання субстрату поживний розчин підніматиметься по шнуру і надходитиме в горщик до коріння.

Що нового:  Підживлення полуниці для збирання щедрого врожаю

Сорти полуниці для гідропоніки

На гідропоніці можуть рости будь-які сорти, але найвигідніше використовувати універсальні, здатні плодоносити за будь-якої тривалості дня. У теплицях вони дають урожай цілий рік. В асортименті інтернет-магазину Беккер представлені вітчизняними та імпортними ремонтантними сортами.

Вирощування полуниці на гідропоніці в домашніх умовах – цікаве та захоплююче хобі. Згодом воно може перетворитися на джерело доходу – полуниця на гідропоніці як бізнес є перспективним напрямом сільського господарства.

Розкажіть у коментарях, чи вирощували ви щось на гідропоніці та які результати отримали.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі