Сад та город

Виноград для початківців. Як розбити власний виноградник



Виноград можна вирощувати по всій території. Щоб досягти успіху в цій цікавій та корисній справі, потрібно виконати дві умови: правильно підібрати сорт та забезпечити йому гарний догляд.

Щоб з успіхом вирощувати виноград, посадку та догляд у відкритому ґрунті потрібно проводити з урахуванням клімату регіону. На північ від Москви можна вирощувати тільки сорти надраннього терміну дозрівання: Амурський білий, Тріумф. На південь від Москви успішно вирощують Лівію, Вікторію, Благовіст, Талісман, Кішміш надранній (це ранній з кишмишів, з білими смачними ягодами, стійкий до захворювань і морозу до -21 ° C), Кишміш променистий, Ювілей Новочеркаська, Мускат .

Як посадити лозу на дачі?

Зазвичай дачний виноград вирощують у пристінковій культурі, щоб не ставити для нього окрему шпалеру. Місце для посадки вибирають поруч із парканом, стіною будівлі, схилом даху, розташованими на південній та південно-східній стороні. Майданчик по виноград повинен бути відкритим, з поживним грунтом, що добре прогрівається.

Важливо. Уникайте вологих ділянок із близьким заляганням ґрунтових вод, місць стікання дощових опадів, застою талої води та видування снігу.

Осіння посадка

Найкращий сезон для посадки винограду – осінь. У цей час саджанці коштують дешево, а їхня приживання дуже висока. Період посадки триває з кінця вересня до середини жовтня. Саджанці для осінньої посадки повинні бути сильними, мати розвинене коріння і коричневі стебла, що визріли, з 8-10 очками.

Весняна посадка

Навесні посадку починають, коли ґрунт прогріється до 10-12°C. Зазвичай, це кінець квітня. Саджанці із закритою кореневою, що прийшла з магазину із зеленим листям або нирками, що розпускаються, потрібно висаджувати ще пізніше, щоб вони не постраждали від нічного холоду. Посадку проводять у похмурий день або ввечері, і обов'язково встановлюють укриття від сонячних променів, наприклад споруджують тент.

Що нового:  10 правил великого врожаю томатів

Посадка винограду для початківців

Коріння винограду сягає глибоко, тому завдання виноградаря – добре підготувати яму. Її глибина та діаметр мають бути близько 80 см.

Як правильно садити виноград:

  1. Зробіть у дні ями поглиблення, насипте на його дно пачку добрива Органік Мікс (200 г) і злегка перемішайте із землею на дні.
  2. Дістаньте саджанець із контейнера, не руйнуючи земляної грудки, і поставте його вертикально в поглиблення.
  3. Заповніть яму поживною сумішшю (глинистий грунт 1, пісок 1, деревна зола 0,1).
  4. Добре полийте – вода ущільнить землю, між корінням не залишиться порожнеча, і рослина добре приживеться.

Важливо. Місце щеплення має виявитися на 2-3 см нижче за рівень ґрунту.

Підживлення

У перший рік догляду за виноградом влітку обходяться без підгодівлі. Рослини достатньо добрив, внесених під час посадки.

Починаючи з другого року, виноград удобрюють щовесни, коли лоза починає «плакати» – виділяти сік при найменшому дотику. На один кущ вносять 15 г сечовини, 20 г суперфосфату, 10 г сірчанокислого калію, 5 г гумату. Добрива розводять у воді та виливають під корінь, на добре змочену землю. Через 20 днів кореневе підживлення повторюють, щоб зав'язі не обсипалися. Під час цвітіння велику користь принесе обприскування стимулятором Зав'язь.

Обрізка винограду для початківців

Рослини не можна дозволяти рости як завгодно, надавати її самому собі. У перший рік після посадки зрізають усю надземну частину, залишивши лише дві нирки – з них згодом виростуть сильні гілки, які стануть основою куща.

Починаючи з другого року, на рослині формують плодові ланки, обрізаючи все зайве. Зелені частини куща прищипують, пасинують і карбують – укорочують пагони до сильного листя.

Укриття на зиму

Виноград теплолюбний, тому у більшості регіонів на зиму його вкривають. Особливо бояться морозу молоді 1-3 літні лози. Кущик першого року життя можна захистити тканиною, соломою чи прикрити старим відром, а зверху присипати землею.

Що нового:  Що таке гумати і як їх правильно використовувати в саду та на городі?

Важливо. Викривати виноград можна лише після проходження листопада. Перед укриттям гілки обробляють 3% розчином залізного купоросу, щоб унеможливити появу грибних захворювань і знищити шкідників.

Залежно від клімату укриття для дорослих рослин роблять:

  • легким – просто підгортають основу куща ґрунтом;
  • середнім – кущі укладають на землю, закривають нетканим матеріалом і закидають гілками, щоб затримати сніг;
  • повним – кущі знімають з шпалер, укладають на траншеї, закривають дошками та землею.

Якщо зробити укриття з урахуванням клімату свого регіону, виноград переживе будь-яку зиму, а наступного року порадує смарагдовою зеленню та гарним урожаєм.

А як ви вирощуєте виноград на дачі? Обов'язково розкажіть у коментарях та не забудьте вказати регіон, де ви проживаєте.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі