Сад та город

Чим підгодувати клематис для пишного цвітіння



Клематиси — не дуже вибагливі рослини, і кілька підживлень за вегетаційний період задовольнить більшість їхніх потреб. Давайте дізнаємося, як і чим правильно удобрювати ці прекрасні квітучі ліани. Чим хороші клематиси? Ця дуже різноманітна група прекрасних квітучих ліан спокусить вас зайнятися дизайном саду у вертикальній площині. Тривалий сезон цвітіння можливий при посадці різних видів, широкі можливості відкриваються перед вами при комбінації клематисів з іншими багаторічними рослинами — словом, чому у вас ще немає клематису (якщо це досі так):) Сьогодні ми нагадаємо, як правильно вибрати добрива для клематисів і як їх годувати, щоб рослини пишно цвіли.

Трохи загальної інформації про добрива для квітучих рослин

Подивіться на упаковку із добривом. Бачите абревіатуру NPK? Це скорочення від Азот, Фосфор та Калій. Це основні компоненти добрив для рослин і числа на мішку завжди вказуються в порядку NPK: наприклад, цифри 10-10-10 будуть написані на видному місці. Ці числа є відсотковим вмістом кожної основної поживної речовини в добривах. Добриво 10-10-10 містить 10% азоту, 10% фосфору та 10% калію.

Задовго до того, як стали популярними комплексні або спеціальні для кожної культури добрива, досвідчені дачники вже знали, що найкращий спосіб вплинути на цвітіння рослин – це внести фосфор. Так що, в рекомендаціях найчастіше ви зустрінете пораду, що кількість фосфору в підживленнях для квітучих рослин має бути вищою, ніж азоту або калію. Наприклад, цифри на пакеті з високим вмістом фосфору можуть бути 10-20-10. Як вибрати добриво для пишного цвітіння клематисівГоловне правило підживлення клематисів – уникати добрив із високим вмістом азоту. Азот сприяє росту листя, а вам не потрібні джунглі з невеликою кількістю квіток. Гранульоване добриво або рідке підживлення в пляшках – питання не принципове, справа вашої звички та зручності. Акцент у бік калію допоможе при проблемних клематисах, які не хочуть зацвітати. До речі, використовуйте у цьому випадку гумінову кислоту або будь-які доступні вам гумінові добрива. Для підживлення вибирайте добрива із пропорцією 10-30-20. У продажу є формули, в яких вміст калію вищий, ніж у азоту, але фосфор, як і раніше, повинен залишатися найбільшим числом у співвідношенні (наприклад, 10-20-15.)

Що нового:  Обов'язкова обробка теплиці навесні від хвороб та шкідників

Для зручності ви можете використовувати ті а добрива, що й для троянд або томатів: у клематису подібні вимоги до складу підживлення (5:10:10). Вибирайте комплексні суміші, у яких є різні мікроелементи. Це не реклама, але провідний польський селекціонер і розплідник клематисів використовує Osmocote на своїх клематисах з відмінними результатами.

Клематиси та троянди – хороші сусіди в квітнику

У продажу є кілька марок спеціалізованих мінеральних добрив для кучерявих рослин (ліан), іноді для квітучих ліан та винограду з оптимальним відсотковим співвідношенням поживних елементів NPK. Ваше завдання – вибрати зручну фасування і надійного виробника.

Якого грунту та яких речовин потребують клематис

Клематис найкраще проявляє себе на родючих ґрунтах з хорошим дренажем. Він віддає перевагу нейтральному або слаболужному грунту pH 5,5-7,0, тому перевірте pH і при необхідності додайте вапно.

Завжди уникайте свіжої органіки – свіжого гною, курячого посліду, компосту, перегною. Тільки органіка, що розклалася, може служити підживленням для клематисів.

Добрива клематісів під час посадки

Клематисам може знадобитися деякий час, щоб прижитися на новому місці, і в перший рік їх зростання може бути незначним.

Основні комплексні добрива клематисів вносять у посадкову яму

Внесення добрив у посадкову яму сприятиме зростанню коренів у період укорінення лози клематісу. Під час посадки внесіть 40 г добрива 15-5-5 на 1 м2 у посадкову яму. Далі в перший рік життя клематиси удобрювати не потрібно. Підживлення укорінених рослин клематису з весни до середини літа Клематис любить добрива. З другого року життя удобрюйте клематиси, що вкоренилися, один раз на місяць протягом усього вегетаційного періоду, починаючи з ранньої весни і закінчуючи початком серпня. Давайте простежимо основні етапи внесення підживлення:

Що нового:  Посадка цибулі - секрети збирання щедрого врожаю

1. Рання весна (при температурі ґрунту вище +12°С): вносите добриво з низьким вмістом азоту (наприклад, 5-10-10).

2. У середині весни використовуйте збалансоване добриво 10-10-10 (припустимо 9:6:11) з розрахунку приблизно 4 столові ложки (30-40 г) на 1 м2 саду для дорослих рослин та 10-20 г для молодих рослин навесні, коли пагони відростуть близько 6 см у довжину. :right;”>Якщо довго стоїть холодна погода, підживлення краще давати по листі

3. Чергуйте підживлення і дайте по одній у червні та липні (до серпня). Найчастіше виробник вказує схему внесення: якщо на упаковці стоїть попередження, що достатньо внести добрива двічі за сезон, не потрібно проводити експерименти і загодовувати рослини, вони гірше перезимують. 4. Якщо ви зупинили свій вибір на рідкому підживленні, спосіб застосування вказує виробник. Як правило, 5 мл (1 ковпачок) добрива необхідно розчинити в 1 літрі води. Отриманим розчином поливати рослини раз на 2 тижні з квітня до кінця серпня, використовуючи приблизно 2 літри розчину на 1 м2. Зробіть перерву під час цвітіння.

Після першого тижня серпня клематиси не удобрюють — рослини повинні починати готуватися до зими, а не продукувати нові пагони. доки температура грунту не стане вищою приблизно 12° Зростання коренів уповільнюється, а іноді навіть зупиняється, коли температура грунту опускається нижче цього значення. Коли клематис не може засвоїти підживлення, його марно додавати в ґрунт.

Щоб надати вашим клематисам додатковий імпульс і покращити дренаж ґрунту, щовесни перед початком вегетації розсипайте 3 см зрілого компосту навколо основи рослини і акуратно заробіть кінчиками пальців. Також на початку весни дорослі та потужні ліани клематису можна підгодувати розчином коров'яку (1:10) або розчином настою курячого посліду (1:20). Витрата – від 5 до 10 л на один кущ залежно від його розміру.

Про те, як легко навесні розмножити клематиси живцями, ви можете дізнатися тут. . У цей період бажано зробити перерву. Внесення добрив під час цвітіння може скоротити тривалість цвітіння клематисів. Але якщо квіти в'януть до середини літа і в наявності ознаки браку мінеральних речовин (скоріше за все, калію і фосфору), відновіть внесення добрив.

Що нового:  Універсальна схема формування перцю для теплиць та відкритого ґрунту

Під час цвітіння можна зробити перерву в підживленнях

Як удобрювати клематиси восени

Восени удобрюйте клематиси кістковим борошном, щоб стимулювати зростання коренів. Злегка прикопайте приблизно 30 г кісткового борошна навколо кожної рослини. Можна замульчувати рослини і при необхідності (якщо ви діагностували нестачу калію і фосфору) закласти в грунт жменю сульфату калію, суперфосфат (20-50 г/м2) або калімагнезію (10-30 г/м2) під кожну рослину, додати золи і внести вапно (якщо у вас кислий ґрунт).

Як вносити гранульовані добрива під Клематиси

Рівномірно розсипте гранульоване добриво по землі навколо Клематису, відступаючи на відстань не менше 12 см від основи стебла. Злегка змішайте гранули з верхнім шаром ґрунту, але дійте обережно, щоб не пошкодити ніжні коріння, які можуть розташовуватися у верхньому шарі. Не рекомендується перевищувати норму витрати, використовувати підгодівлі в спеку, посуху, при відсутності поливу. зникли задарма:

Поливайте клематиси раз на тиждень. Рослинам потрібно протягом вегетаційного періоду зволоження на глибину 5 см. На сухому та піщаному грунті збільшіть цю кількість до 10 см у суху та спекотну погоду.

У спекотну погоду клематиси потребують додаткового поливу

Стисніть кінчики періоду, перш ніж почнеться нове зростання, щоб рослина почала розгалужуватися. Кожної весни розподіліть 3-сантиметровий шар органічної мульчі навколо основи рослини, щоб зберегти вологу і запобігти росту бур'янів. Мульча також зберігає коріння від перегріву, дозволяючи самим лозам отримувати сонце, необхідне цвітіння. Мульча не повинна торкатися основи рослини, тому тримайте її на відстані не менше ніж 12 см від стовбура. Ґрунтопокривні рослини, висаджені поряд, також можуть служити для охолодження коренів клематису. (Blushing Bridesmaid)

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі