Сад та город

Чим підгодувати помідори під час цвітіння для великого врожаю



Висаджуючи насіння томатів на розсаду, кожен дачник плекає мрію отримати багатий урожай великих, соковитих, солодких помідорів. І ось минуло лише кілька тижнів після посадки розсади томатів у відкритий ґрунт, а на кущах дружно формуються квіткові букети. Як правильно доглядати томати під час періоду цвітіння – розглянемо в цій статті.

Які потрібні добрива

Практично всім рослинам необхідні як основне харчування азот, фосфор і калій. Подивіться на етикетки будь-яких добрив, саме ці елементи містяться у кожному з них. Для повноцінного харчування томатів необхідні ті самі азот, калій і фосфор, про нестачу того чи іншого елемента можна дізнатися на вигляд рослин.

  1. Азотне голодування – листя помідорів набуває жовтого кольору. Пожовтіння починається знизу стебла, але поступово листя змінює колір до самої верхівки.

  2. Недолік фосфору – бадилля томату набуває інтенсивного фіолетового відтінку, начебто рослина примерзла.

  3. Дефіцит калію – листя томатів знебарвлюється, при неприйнятті заходів щодо внесення добрив, листові пластинки буріють та висихають.

Підживлення томатних кущів під час формування квіткових бутонів має особливе значення, адже утворення зав'язей безпосередньо залежить від сили та здоров'я рослини.

Для удобрення томатних грядок під час цвітіння можна використовувати:

  • Органічні добрива.

  • Мінеральні добрива.


Мінеральні підживлення

Під час цвітіння томатів рослинам необхідні фосфор (для посилення утворення зав'язей) та калій (для зростання плодів).

Для збагачення ґрунту калієм та фосфором можна використовувати наступні підживлення:

  • Простий суперфосфат.

  • Подвійний суперфосфат.

  • Хлорид та сульфат калію.

  • Монофосфат калію.

Важливо! Всі склади застосовуються строго за інструкцією, передозування поживних речовин також небезпечне, як і їх недолік.

Під час цвітіння надлишок азотних добрив згубно впливає на майбутній урожай, адже після внесення азоту спостерігається розростання листя на шкоду цвітінню.

Що нового:  Що таке гумати і як їх правильно використовувати в саду та на городі?

Якщо азот все ж таки необхідно внести під рослини, застосовують комплексні добрива, склад яких збалансований за вмістом основних поживних речовин.

Для підживлення томатів під час цвітіння можна використовувати добрива, що містять азот, але в меншій пропорції, ніж фосфор і калій:

  • Синьйор Помідор.

  • Ефектон.

  • Розчин.

  • Кеміра – універсал.

  • Фертика Кристалон томатний.

  • Добриво Органік Мікс для томатів.

Інтернет-магазини пропонують широкий вибір підживлень для томатів на будь-який смак. Хороші рекомендації садівників заслужили препарати Фертіка. Фертика Leaf Power для пасльонових культур підійде не тільки для підживлення томатів, склад можна використовувати при догляді за баклажанами та перцем.

Стимулятор плодоутворення Зав'язь для томатів допоможе прискорити утворення плодів, що значно збільшить урожайність із куща.

Органіка

Багато дачників не використовують для підживлення томатів мінеральні добрива, вважають, що органіка корисніша і може захистити рослини від хвороби. Серед органічних добрив можна відзначити:

  • Дріжджі – прискорюють зростання томатів, це підживлення просто необхідне для квітучих рослин. Приготувати дріжджове підживлення можна із сухих і свіжих дріжджів. Свіжі дріжджі у кількості 100 г розводять у літрі теплої води. Після появи піни розчин вливають у цебро з водою об'ємом 10 л. Деякий час добриво наполягає, потім використовується для поливу кущів томатів – достатньо обробки 15 рослин.

  • Зола – годиться не тільки деревна, а й торф'яна або солом'яна зола. У складі золи є кальцій; магній та фосфор, що корисно для квітучих томатів. Спосіб застосування золи просто – раз на тиждень під кожен кущ додають 1 ст. ложку речовини. 2 рази на місяць кущі томатів поливають зольним розчином (100 г золи на відро води).

  • Гумат – для покращення плодоношення томатів можна використовувати препарат Гумат 7+ або Гумат 9+. Застосування гумату гарантує підвищення врожайності томатів навіть на найбіднішій землі. Розчин готують за інструкцією виробника.

  • Йод – збільшує кількість зав'язей. Для поливу кущів під корінь готують розчин: на 1 відро води додають 3 краплі йоду.

Що нового:  Універсальна схема формування перцю для теплиць та відкритого ґрунту

Органічні добрива можна вносити не лише під корінь, а й листям. Позакореневе підживлення швидше всмоктується через продихи, рослина своєчасно отримує поживні речовини.

Для позакореневого підживлення використовують:

  • Борна кислота – найкращий засіб для стимуляції плодоутворення томатів в умовах сильної спеки. За температури вище +30С томати утворюють квіткові пензлі, але не зав'язують плоди. Засіб для оббризкування готують з 10 г борної кислоти, розведених у склянці гарячої води. Готовий розчин розводять у 10 л води та проводять обробку томатних кущів по листі один раз на 7 днів.

  • Йод – 30 крапель йоду розводять у 1 літрі молока, перемішують, додають 1 ст. л. перекису водню, склад розводять у 9 л води.

  • Зола – 300 г золи розводять у 3 л води, кип'ятять протягом 30 хвилин, потім виливають настій у відро води, додають мило та настоюють добу. Засіб допомагає швидше відкрити бутонам томатів.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі