Сад та город

Догляд за огірками влітку – як досягти супер-тривалого плодоношення



Зазвичай огірки дбайливо доглядають до появи врожаю, а коли починають масово з'являтися плоди, всю увагу приділяють їх збору, забуваючи про самі рослини. В результаті кущі передчасно засихають, хоча здатні плодоносити до заморозків.

Який потрібен догляд за огірками влітку, щоб збирати врожай до осені?

Полив

Огірки – справжні водохліби. Вони люблять воду. Їхнє коротке коріння висмоктує вологу із землі, наче насоси, а величезне листя безперервно її випаровує. Догляд за огірками у відкритому ґрунті стане простіше, якщо ґрунт буде замульчований.

Догляд за огірками в теплиці під час літньої спеки складається головним чином із щоденних поливів. Після кожного зрошення теплицю потрібно провітрювати, щоб гаряче повітря не стало надто вологим.

Грядки просто неба поливають мінімум двічі на тиждень, а краще через день. Частота поливів залежить не лише від погоди, а й від способу вирощування. Підв'язані рослини випаровують більше води, а земля під ними швидше пересихає, тому братися за шланг доведеться частіше. Кущі, що ростуть вросли без підв'язки, можна поливати рідше.

Підживлення

Липень – найврожайніший місяць. Огірки тим часом активно плодоносять, тому азот їм мало потрібен. Другу половину літа присвятіть підживленням фосфором, калієм та мікроелементами. Чергуйте кореневий та позакореневий спосіб.

Щоб нічого не наполягати, не змішувати, витрачаючи час і ризикуючи помилитися в дозуванні, купіть хороше швидкорозчинне комплексне добриво. Беккер пропонує використовувати Фертіка Кристалон. Це універсальне підживлення з макро- та мікроелементами, що містить все, що необхідно гарбузовим культурам. Її можна використовувати кожні 2 тижні чи частіше. Пакетик добрива розводять у 10 л води. Воно швидко розчиняється і добре засвоюється.

Щоб продовжити плодоношення, у серпні огірки в теплиці та відкритому ґрунті рекомендується додатково обприскати по листі лікувально-поживним розчином.

  • 5 л води;
  • марганцівка – на кінчику чайної ложки;
  • 30 крапель йоду (відміряти піпеткою);
  • чайна ложка сечовини;
  • щіпка борної кислоти;
  • півсклянки молока;
  • щіпка Гумата калію з набором мікроелементів.
Що нового:  Як покращити ґрунт на грядках, щоб став родючим

Марганцівка та йод захищають від хвороб. Борна кислота є стимулятором плодоутворення. Сечовина та Гумат дають поштовх до зростання та розвитку. Молоко – “прилипатель” і підживлення.

Яким би добрим не був догляд огірками в теплиці, від посадки до кінця літа пройшло багато часу, і не завжди була можливість займатися формуванням кущів. Напевно до серпня ліани обросли численними пасинками, а пагони, що вже відплодоносили, — марним уже листям. Перед лікувально-поживним обприскуванням з рослини бажано видалити всі слабкі бічні пагони та зрізати листя з провідника до нижньої зав'язі.

Захист від хвороб та шкідників

У липні з'являється огіркова попелиця. Цей шкідник здатний за 1-2 тижні знищити всю грядку. Якщо огірки вирощують врасстил, найпростіше захистити їх від попелиці, прикривши по дугах будь-яким тонким агроволокном, який потрібно піднімати тільки при поливі та збиранні плодів. Тримати огірки прихованими потрібно з початку червня. Тоді самки-розселительки, які все літо розлітаються у пошуках огіркових рослин, щоб заснувати нові колонії, не зможуть дістатися ваших кущів.

Ще один шкідник огірків – павутинний кліщ. Він особливо лютує у теплицях.

Помітивши, що на огірках оселилася попелиця чи павутинні кліщі, не можна зволікати – вони дуже швидко розмножуються. У липні необхідно тримати напоготові Фітоверм. Це біологічний препарат безпечний для людини, але смертельний для шкідників. Він дозволений для використання в теплицях та відкритому ґрунті.

Застосування:

  1. Зніміть з гілок плоди, що досягли нормального розміру.
  2. Ретельно обприскуйте рослини розчином Фітоверму.
  3. Повторюйте обробку при необхідності.

Торішнього серпня на огіркових рослинах масово з'являються різноманітні хвороби, листі покриваються плямами, нальотом. Хворе листя потрібно обривати і відносити подалі від грядки. Можна обприскати кущі біологічними препаратами: триходермін або Фітоспорин.

Що нового:  Город у травні – саджаємо овочі, зелень, коренеплоди

Тепер ви знаєте, як вирощувати огірки і який догляд за ними потрібен у липні та серпні, щоб продовжити врожайний сезон до осені. Дорогі друзі! Напевно, серед вас є досвідчені дачники, яким вдається вирощувати огірки з весни і до пізньої осені. Поділіться, будь ласка, секретами. Розкажіть, як ви доглядаєте свої огіркові грядки?

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі