Квіти

Грунт для гортензії – як правильно підкислити ґрунт



 

Гортензія відноситься до невеликої, але виразної групи садових рослин, яким життєво необхідний кислий ґрунт. І якщо зазвичай садівники стурбовані тим, як розкислити грунт, то у випадку з гортензією діятиме навпаки.

Крім гортензії в слаболужних і навіть нейтральних ґрунтах ніколи не нормально розвиватимуться рододендрони, лохина, вересові, багато хвойних, а також папороті. До речі, на багатьох садових ділянках якраз папороті є самозваними супутниками гортензій у міксбордерах, особливо якщо мова про зимостійкі сорти крупнолистої гортензії.

Як правильно підкислити ґрунт

Перш, ніж закисляти ґрунт, потрібно визначитися з його природними параметрами. Зробити це можна двома способами – за допомогою індикаторних смужок, що продаються в садових центрах, або орієнтуючись на рослини, що населяють ділянку.

Тест-смужки забарвляться у колір, що відповідає рівню кислотності ґрунту. До всіх смужок додаються кольорові шкали з розшифровкою: ґрунти з pH 4-5 – середньокислі, з pH 5-6,5 – слабокислі, з pH 6,5-7 – нейтральні, з pH 7-8 – слаболужні, з pH 8- 8,5 – середньолужні. Якщо pH нижче 4 або вище 8,5, то вам дістався настільки кислий або лужний ґрунт, що на ньому краще займатися не садівництвом, а видобутком корисних копалин.

Видова різноманітність рослин на ділянці менш точний індикатор, але теж цілком показовий. Якщо у вас у саду прижилися мох-сфагнум, хвощі та щавель, то ґрунт однозначно кислий. Якщо навколо мати-й-мачуха, то ґрунт нейтральний. Якщо берізки ростуть упереміш з полином, то грунт лужний.

Є ще два популярні і досить точні тести — буряковий і оцтовий. Червоне або з помітними червоними плямами бадилля буряків однозначно говорить про кислий грунт, який так люблять гортензії. Якщо 2-3 чайні ложки землі залити третиною склянки столового оцту, і він спіниться, то грунт лужний, і для гортензій його однозначно треба підкисляти. Якщо земля в саду волога — оцет для перевірки можна плеснути прямо на поверхню ґрунту.

Що нового:  Коли садити жоржини: найкраща пора року

Визначившись із кислотністю ґрунту, можна починати зміну показника pH.

Найпростішим і найкориснішим для саду способом закислення вважається внесення перегною. Але його знадобиться багато: цебро на 1 кв. м збільшує кислотність на 1 одиницю.

Найрадикальніший спосіб підняти кислотність – пролити землю дощовою водою з додаванням 50 гр акумуляторного електроліту на 10 літрів рідини.

Найнешкідливіший спосіб — засіяти землю сидератами, але ефект від них виявиться лише наступного року.

Найшвидший спосіб – використовувати при посадці готовий спеціальний ґрунт або добавки в ґрунт для гортензій.

Як правильно підкислювати ґрунт для гортензії та підтримувати її кислотність

Пристовбурні круги гортензій повинні бути постійно замульчовані сфагнумом, верховим торфом, сосновими голками та корою. Так грунт буде вилужуватися повільніше.

Раз на 2 тижні гортензіям потрібно влаштовувати “кислотний” полив. Найпопулярніший розчин – столова ложка лимонної кислоти на відро води. Лимонну кислоту можна замінити щавлевою, яблучною або янтарною. А ось використовувати оцтову не можна, оскільки вона дає дуже короткочасний ефект, але принагідно вбиває у ґрунті всі корисні мікроорганізми.

В асортименті інтернет-магазину Беккер є готові збалансовані комплекси для догляду за гортензіями — якщо використовувати їх за інструкцією, то результат у вигляді здорових, міцних і кущів, що рясно квітнуть, гарантований.

Зміна кольору гортензії

Про те, чим полити гортензію для зміни кольору, існує стільки міфів та казок, що іноді складно навіть припустити, чим керуються їхні автори.

Важливо розуміти, що саме по собі підкислення грунту ще недостатньо для фарбування шапок крупнолистих гортензій насичені червоні або сині кольори.

А ось гортензії деревоподібні та гортензії волоті взагалі ніякому фарбуванню не піддаються — їх колір обумовлений лише сортом. Зате ці розкішні, але невибагливі рослини віддячать за підтримку оптимальної кислотності надзвичайно великими суцвіттями саме того відтінку, який був обіцяний в описі.

Що нового:  Борошниста роса на трояндах – як врятувати рослини

Зміна кольору гортензії на синій відбувається лише у присутності алюмінію, причому у тій його формі, яку здатна увібрати рослина. Отримати такий алюміній можна двома шляхами – купити в аптеці палені галун, вони ж дитяча присипка, або придбати в інтернет-магазині Беккер спеціальний засіб на основі тих же алюмінієвих галунів, але збалансований та адаптований за складом під потреби рослини.

Для надання широколистим рослинам яскравих кольорів чудово підходять Веселка Форте або Робін Грін. Доданків успіху у кольорових гортензій, від яких усі ахнуть, два: описане вище закислення ґрунту та своєчасне застосування “фарби”.

Починати поливати рослину розчином для фарбування суцвіть треба ще до того, як ці суцвіття почали формуватися. Якщо почати застосовувати фарбу пізніше, то на одному кущі виявляться різнокольорові суцвіття – блідо-блакитні та насичено-сині на синьобарвних сортах та рожеві та майже пурпурові на червоноцвітих.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі