Квіти

Обрізка троянд навесні – головні правила

Обрізка троянд навесні - головні правила 1


Весняне обрізання троянд – важливий етап відходу, від якого залежить, наскільки щедро і охоче кущі закладатимуть бутони і з якою інтенсивністю цвітимуть весь сезон. Час чи не час? Чи настав час для обрізки? Відповідаємо на питання.

Сигналом до початку проведення робіт може бути форзиція, що розкриває свої перші ніжні бутони з настанням тепла. У цей час нирки багатьох дерев і чагарників наповнюються життєвими соками і набухають, але ще не рушають на зріст. У Середній смузі Росії цей час настає у березні-квітні, у північних регіонах країни – у квітні-травні. Але найкраще орієнтуватися на стан погодних умов саме на вашій ділянці – адже у різні роки зима поступається місцем весні у різний час.

Обрізка є обов'язковим етапом догляду для всіх сортів та видів троянд – кущових, штамбових, плетивих, ґрунтокровних. Не потрібно шкодувати, залишаючи більше ніж належить – у цьому випадку через 2-3 сезони ви отримаєте довгоногі довгасті кущі, що втратили красу, форму і компактність. Для формування правильного кістяка на рослині достатньо залишити 5-6 здорових сильних пагонів.

Обрізка троянд навесні – інструменти та умови

Для обрізки вибирають погожий сонячний день. Перегляньте прогноз погоди заздалегідь. Якщо очікується сильний вітер та дощ – відкладіть операцію (додатковий стрес у найближчі 2-3 дні небажаний).

Зрізи роблять під кутом 45° на 5-7 мм вище за рівень нирки. Використовуйте гострий секатор, який попередньо знезаражений у міцному розчині марганцівки. Насамперед обрізаємо сухі, слабкі та пошкоджені гілки – це санітарна зразка. Далі діємо по ситуації і проводимо формуюче обрізання. Обов'язково дивимося на зріз – він повинен бути молочно-білим і спрямованим донизу – тобто нирка повинна “дивитися” назовні. Якщо серцевина буро-коричнева, зрізаємо ще нижче. Хвора гілка все одно не дасть здорової втечі, а лише забере у куща життєві сили. У результаті у троянди після обрізки має залишитися кілька сильних пагонів, укорочених до 3-5 бруньок. Ще раз повторимо: не треба шкодувати! Троянди дуже швидко формують нові пагони.

Що нового:  Підготовка троянд до зими – обробляємо від хвороб, дбаємо!

Гобрізка троянд навесні

Особливості формуючої обрізки

  • Для кущових та штамбових троянд краще робити обрізання однією рівні. У цьому випадку всі нирки рушать у зріст одночасно, і ви отримаєте максимально пишну хвилю цвітіння. Потім троянда відпочине, набереться сил і дасть другу хвилю цвітіння. При різнорівневому обрізанні бутони розкриватимуться у різний час – цвітіння буде більш тривалим, але менш інтенсивним.
  • Ремонтантні плетисті троянди (дають бутони на торішніх і молодих пагонах) обрізають до 3-5 бруньок, вкорочуючи лише короткі бічні пагони – довгі скелетні батоги залишають недоторканими. Одноразово квітучі плетисті троянди (дають бутони на торішніх пагонах) весняному обрізку не піддають, виконуючи лише санітарну, щодо слабких і хворих пагонів.
  • Ґрунтокровні троянди обрізають до висоти 20-30 см – з нирок, що розташовані нижче, швидко відростуть нові. Процедуру повторюють навесні 2-3 роки. Раз на 5-6 років проводять інтенсивне формуюче обрізання, залишаючи на гілках не більше 2-4 нирок – інакше рослини перестануть цвісти. Виконувати обрізання можна гострими садовими ножицями.
  • Чайно-гібридні сорти троянд закладають бутони на пагонах поточного сезону, тому обрізання виконують інтенсивно, повністю вирізуючи гілки старше двох років. Інші пагони вкорочують до 5-6 здорових бруньок. Висота дорослого куща після обрізки має становити 20-25 см; молодих саджанців – до 15 см.
  • Слабослі троянди Флорібунда обрізають так само, як чайногібридні, але трохи менш інтенсивно. Пагони старші за два роки вкорочують до 3-4 нирок, однорічні зрізають на третину довжини.

Обрізка троянд навесні

Існує ще деякі нюанси в обрізанні троянд. І наші фахівці готові поділитися ними.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі