Квіти

Клумба із багаторічників безперервного цвітіння

Клумба із багаторічників безперервного цвітіння 1


Клумба або міксбордер із багаторічників – прикраса будь-якого саду, а також своєрідний показник рівня майстерності садівника та його ставлення до своєї ділянки. Так прийнято рахувати. А ми вважаємо, що клумба безперервного цвітіння – це простір для творчості, відпочинок для душі та втіха для очей.

Базові правила

Правило перше. Клумба безперервного цвітіння з багаторічників може знаходитися в будь-якому куточку саду: на сонці, в тіні, на крутому схилі, у болотистій низині, на кам'янистому клаптику марної землі або просто вздовж паркану. Для кожного типу квітника знайдуться рослини, яким буде добре і на клумбі, і поряд одна з одною.

Правило друге. Підбирайте рослини вашої кліматичної зони. Повірте: і для Краснодара, і для Норильська в нашому каталозі є відповідні класика та екзотика на заздрість сусідам-садівникам. Виставляйте у фільтрах пошуку близьку вам географічну зону – і сміливо підбирайте рослини.

Правило третє. Якщо саджаєте багаторічники – не намагайтеся обдурити свій ґрунт:

  • На родючій землі добре росте багато чого, але зовсім без догляду виставкових розмірів досягають півонії, мальви, люпини та багаторічні дзвіночки.
  • На ґрунтах з домішкою піску та гравію, а також на бідних суглинках чудово почуваються туя, гайлардія, міскантуси, седуми, деревій.
  • При надлишку вологи у ґрунті чудово ростуть астильби, лабазники, хости, будь-які папороті-страусники, навіть принесені з найближчого лісу.
  • Не маєте можливості поливати квітник – садіть флокси, гвоздики, космеї, аквілегії, які добре ростуть і за природної вологості.

Правило четверте. Не поспішайте. Залишайте між рослинами стільки місця, скільки рекомендують селекціонери. І нехай у перші 1-2 роки ваш багаторічний квітник буде виглядати порожньо – засівайте незайняті поки що площі яскраво квітучими однорічниками. Найбезпроблемніші з них, які можна довірити сіяти та поливати навіть дітям, це Ешшольція, Гіпсофіла, Нігелла та Календула, а матіоли – знамениті нічні фіалки – ще й наповнять ваш сад приголомшливим ароматом. Через кілька років, коли багаторічники почнуть розростатися і набувати видового габітусу, ви зможете повною мірою насолодитися своїм міксбордером і, можливо, додати в нього щось нове.

Що нового:  Кнаутія: ідеальні багаторічні зрізані квіти для запилювачів

Клумба із багаторічників безперервного цвітіння 2

Багаторічники для міксбордеру

У ландшафтному дизайні є безліч умовностей, які, начебто, потрібно дотримуватись при закладанні садових клумб. Наприклад, прийнято вважати, що яскраві, строкаті квітники з неприродним поєднанням фарб вибирають жителі сільської місцевості, а городяни віддають перевагу стриманім композиціям, що нагадують природні природні пейзажі. Адже дурниця, правда?

Хто заважає розташувати в одній частині саду пишний фарбами і різноманітністю рослин “купецький” або “букетний” квітник, де яскраві маки сусідять з ліліями і дельфініумами, а в іншій – сформувати лаконічний міксбордер з різновисоких хвойників у поєднанні з акуратно підстриженими? Та ніхто не заважає. Сміливо експериментуйте!

Є й класичні прийоми, які дозволяють отримати чудовий результат, навіть якщо ви створюєте перший у житті міксбордер.

Перший прийом – формування квітника від про опорних чи “скелетних” рослин, тобто вищих проти всієї композицією. У такій якості можуть виступати вже згадані дельфініуми і мальви, клематиси на опорі, троянди, плетисті, декоративні дерева, високі вертикальні хвойники, наприклад, придатні за формою кипарисовики або ялівці.

Якщо міксбордер проглядається тільки з одного боку – наприклад, знаходиться в кутку, біля стіни або біля паркану – скелетну рослину висаджують на задньому плані. При розташуванні на відкритому просторі високорослі опорники садять у центрі композиції.

Другий прийом – формування моно-квітників, де рослини відносяться до одного або суміжних видів, а різняться заввишки, формами, кольором та строками цвітіння. До таких квітників відносяться розарії, композиції з хвойних, добірки флоксів, ірисів, півонії, хост, спірей, лілейників та інших красивоквітучих або декоративних квітів і чагарників.

Третій прийом – яскраве обрамлення міксбордера низькорослими квітами у дві хвилі. Перша хвиля – багаторічники, що зацвітають провесною або на початку літа: крокуси, мускарі, гіацинти, примули. Друга хвиля – однорічники, що швидко ростуть, цвітіння яких починається через 25-30 днів після посіву насіння у відкритий грунт. Посів однолітників роблять, поки першоцвіти ще не відцвіли – це дозволить приховати неохайне зів'яле листя весняноквітучих, що йдуть на літній спокій.

Що нового:  Пенстемон шиповий: як виростити бородачого язика

Клумба із багаторічників безперервного цвітіння 3

Схема із багаторічників безперервного цвітіння. Клумба-лайфхак

І на завершення – класична “лінива” клумба безперервного цвітіння з багаторічників. Міксбордер, що складається з цих рослин, широко використовують як садівники-початківці, так і досвідчені ландшафтні дизайнери, оскільки така схема посадки рослин не дає збоїв і практично гарантує бездоганний результат.

Отже – запам'ятовуйте. У центрі саджаємо 3 контрастних за кольором півонії (не забувайте про відстань між кущами!) та 1-2 астильби. Півонії можна замінити на гортензію. Зліва маємо добірку очитків (сідумів), праворуч – добірку садових гераней. По краю висаджуємо бадани, хости та, звичайно, різнобарвну колекцію гейхер. На цьому догляд за “ледачим” міксбордером закінчується – залишається лише насолоджуватися безперервним цвітінням рослин протягом усього сезону і не забувати на зиму обрізати стебла півонії на пеньок заввишки 2-3 см.

Розкажіть у коментарях про ваших улюблених багаторічників – їх так багато, що в цьому тексті ми згадали лише малу частину. Які поєднання багаторічних рослин, на вашу думку, є найбільш ефектними?

Клумба із багаторічників безперервного цвітіння 4

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі