Квіти

Топ 13 корисних порад при підготовці троянд до зими

Топ 13 корисних порад при підготовці троянд до зими 1


Якщо троянда добре перезимує, значить, вона порадує вас у теплий сезон стрімким розвитком та пишним цвітінням. Тому сьогодні поговоримо про комфортні умови для зимового сну квітів. Наші фахівці поділяться з вами секретами правильної підготовки та укриття рожевих кущів.

1. Вносите правильні підживлення

Троянди добре переносять зиму, якщо у них визріли пагони, тому стимулювати формування молодих гілочок восени не можна. Зрозуміти, наскільки зрілі в троянди пагони, можна за їх кольором, він має бути зеленим, а не бордово-червоним.

У серпні не варто вносити під багаторічники азотні комплекси, замініть їх на калійно-фосфорні – вони зміцнюють кореневу систему.

2. Не перезволожуйте кущі

Якщо влітку ви поливали троянди регулярно, восени зволоження варто припинити, інакше вони не перезимують.

3. Прищипуйте кінчики пагонів

Щоб зупинити зростання гілок перед зимою, наприкінці серпня – на початку вересня їх верхівки потрібно прищипнути. Не затягуйте із цією процедурою, навіть у жовтні вже буде пізно.

4. Не розпушуйте землю

З вересня припиняйте розпушувати ґрунт у приствольних колах – це пробуджує сплячі бруньки, що перед морозами зовсім ні до чого.

5. Обріжте троянди

Як підготувати троянди до зимівлі

Перший раз обрізання робіть, як тільки вранці температура падатиме до 0-1 градуса морозця. Видаліть усі квітки, тонкі, незрілі та неправильно зростаючі гілки.

Вдруге приступайте до обрізки на початку листопада. При цьому видаліть та спалить все листя з культури. Таким чином ви захистите її від грибка та гнилі.

6. Проведіть профілактику грибка

Щоб троянди точно не захворіли, обробіть їх 3% розчином залізного купоросу (0,3 кг/10 л води) чи будь-яким фунгіцидом. Останній розводьте за інструкцією.

7. Підгортайте культури

Як підготувати троянди до зимівлі

Місце щеплення має бути під ґрунтом. Якщо воно зверху, значить кущ треба підгорнути, наприклад, торфовим грунтом.

Що нового:  Підготовка троянд до зими – обробляємо від хвороб, дбаємо!

Однак при частих зимових відлигах місце щеплення під землею може випріти або згнити. У цьому випадку підгортайте тільки троянди, що ростуть на схилах, біля коренів яких не застоюється вода.

8. Пригніть гілки плетистих сортів

Як підготувати троянди до зимівлі

Щоб плетисті красуні точно не померзли, їх потрібно зняти з опор. Однак одразу зігнути товсті пагони у потрібному напрямку не вийде – вони можуть зламатися. Робіть це за кілька тижнів, з кожним разом опускайте гілки нижче і фіксуйте їх у новому положенні, доки вони не стикаються із землею.

Плеті не повинні лежати на землі – коли сніг почне танути, гілки гнитимуть, підкладіть під них дошки або пінопласт.

Навіть якщо ви не будете нічим вкривати троянду, їй все одно під снігом буде комфортніше, ніж на опорі в мороз і під палаючими променями сонця.

9. Укривайте в строк

Кущі не вимерзають навіть при температурі -10 ° C, тому не поспішайте їх вкривати. У середній смузі Росії потрібний час – листопад, Півдні – грудень. Головне, встигніть вкрити кущі до того, як навалить багато снігу.

10. Поставте каркас

Як підготувати троянди до зимівлі

Ідеальним укриття вважається, якщо між рослиною та покривним матеріалом є повітря, причому чим його більше, тим краще – троянди не пріють. Тому гарний варіант – каркас із дуг, на який натягується покривний матеріал.

11. Підберіть правильний матеріал

Для укриття підійде агротекс, лутрасил або спанбонд шириною не менше 50 см. Якщо тканину дістати ніде, її можна замінити лапником.

Зверху накрийте тканину якимось непромокальним матеріалом – руберойдом або лінолеумом. Плівку в даному випадку використовувати небажано – легко злітає від вітру. Біля землі її фіксувати не можна – вона перекриє доступ повітря, яке необхідне троянд під час відлиг.

Що нового:  Як садити іриси: крок за кроком інструкція для створення квітучого раю у вашому саду.

Також не варто вкривати кущі листяним опадом – він пріє і гниє, заражає гниллю троянди. Листя насипайте тільки поверх нетканих матеріалів.

12. Накидайте сніг

Сніг – чудовий утеплювач для культур. Якщо його мало – згрібайте з доріжок та накидайте на рослини.

13. Провітрюйте укриття

У періоди відлиг обов'язково провітрюйте троянди, інакше вони випріють. Те саме робіть навесні, коли температура перестане падати нижче -10°С.

Тепер ви знаєте, як «одягти» своїх красунь перед зимою, і вони точно не померзнуть у мороз!

Автор статті: Наталія Расін
0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі