Посадка цибулинних квітів восени – універсальні правила.

Осіння посадка цибулинних потрібна для того, щоб навесні отримати якомога раніше цвітіння. Тому садіть під зиму і не бійтеся – навіть якщо з’являться ранні паростки, вони перезимують.

Цибулинні квіти люблять посадку восени – вона дозволяє наростити сильну кореневу систему до початку бутонізації. При посадці навесні рослинам доведеться одночасно витрачати енергію і на розвиток коренів, і на набір зеленої маси, що почне початок цвітіння на 2-3 тижні.

Незалежно від того, в якій кліматичній зоні знаходиться ваш сад, дотримуйтесь універсальних правил осінньої посадки:

  • цибулини вкорінюються за 2 тижні при температурі ґрунту +10-12 градусів – плануйте посадку приблизно за 14 днів до приходу нічних холодів;
  • якщо після морозів повернулося тепло, і квіти не вчасно рушили на зріст — накидайте на паростки соломи, лапника або опалого листя, тюльпанам і нарцисам таке укриття не потрібне;
  • восени садіть цибулини з інтервалом на тиждень – так ви зможете розтягнути весняне цвітіння на 1,5-2 місяці;
  • щоразу вибирайте для посадки нове місце — у ґрунті накопичуються хвороби та шкідники, які люблять погризти соковиті цибулини;
  • Перед посадкою обробіть матеріал будь-яким фунгіцидом – просто про всяк випадок.

Вибір місця

Навесні в саду мало тіні від листопадних дерев і чагарників, тому вибір місця зазвичай не доставляє складнощів — до моменту появи цибулинні, що затіняє листя, вже зацвітуть. Але в будь-якому випадку місце для посадки має бути сонячним.

Ділянки саду з високим рівнем ґрунтових вод не годяться для цибулинних, тому плануйте квітники на пагорбах або схилах.

Підготовка ґрунту

Всі весняноквітучі цибулинні люблять нейтральний або слабокислий грунт з великим вмістом будь-якої органіки, що повністю перепріла. Тому внесіть у борозни або лунки перегній, компост і будь-які компоненти, що розпушують і вологозатримують, наприклад, трохи піску і перліт з вермикулітом.

Не перекопуйте ґрунт надмірно глибоко — за зиму він сильно насочиться вологою і осяде, ушкоджуючи коріння. Тому копайте на глибину посадки цибулин і не більше. До речі, глибина посадки визначається діаметром цибулини та становить 3 її величини.

Посадка нарцисів та тюльпанів восени

І нарциси, і тюльпани розкішно виглядають у групових посадках. Нарциси згодом самостійно утворюють кущі-букети за рахунок дочірніх цибулин. Тюльпани – рослини поодинокі, тому для отримання видової весняної клумби їх садять групами.

Якщо плануєте щорічно викопувати цибулини для літнього відпочинку – можете садити щільно, залишаючи між рослинами мінімально допустиму відстань.

Тюльпани без викопування чудово ростуть і цвітуть на одному місці 3-4 роки, нарциси — до 5 років, тому можна заощадити сили на щорічній пересадці. На жаль, це правило не поширюється на ефектні сучасні гібриди з особливо великими, махровими або складно забарвленими квітками – такі цибулинні для збереження сортових характеристик краще викопувати кожний сезон.

Осіння посадка гіацинтів

У регіонах із помірним кліматом цибулини гіацинтів садять досить глибоко, часто використовують для гіацинтових квітників підняті грядки. Потужні рослини з великою енергією росту легко справляються із заглибленою посадкою, яка потрібна для захисту від вимерзання.

На півдні цибулини можна не заглиблювати – їм швидше можуть нашкодити зимові відлиги, ніж промерзання грунту. Якщо гіацинти рушать на зріст посеред зими — паростки краще вкрити соломою або листовим опадом.

Осіння посадка крокусів

Найбезпроблемніші та ранні весняні первоцвіти наповнять ваш сад яскравими фарбами, не чекаючи, поки сніг повністю розтане. Навесні крокуси схожі на маленьке диво, оскільки в цю пору року інших малинових, рожевих та строкато забарвлених квітів ще немає. А в поєднанні з природним для крокусів сонячно-жовтими і індиго галявини первоцвітів будуть виглядати особливо ошатно.

У крокусів досить дрібні цибулини, які закладають у відкритий ґрунт, використовуючи універсальну формулу “глибина – це три діаметри”.

Місце для посадки може бути будь-яким. Якщо хочете раннього цвітіння – садіть там, де утворюються перші весняні проталини. Хочеться оживити квітники і міксбордери, які ще снуть навесні — знайдіть місце в них, тільки з урахуванням природного розростання крокусів у галявини. Потрібно прикрасити прикореневу зону декоративних чагарників або ствольні дерева — висаджуйте сміливо, тому що під час цвітіння крокусів тінь від листя відсутня.

Посадка рябчиків восени

Рябчики – одні з найвибагливіших цибулинних. При їх посадці потрібно обов’язково дотримуватися ряду правил, інакше рослини не зацвітуть або загинуть.

Місцем посадки має стати сонячна ділянка з родючим, не затоплюваним грунтом, наприклад, невелике піднесення. Посадковий матеріал у рябчиків великий, тому потрібні нестандартні для цибулинних посадкові ями завглибшки 30 см.

Оптимальний термін посадки – початок вересня. При осінній посадці рябчики зацвітають вже навесні – її переваги. Якщо посадити цибулини навесні, рослини зацвітуть лише наступного сезону.

Посадка мускарі восени

Мускарі – дуже симпатичні невеликі весняні первоцвіти. Вони дуже невибагливі, ростуть у будь-якому кліматі. Особливо привабливі сучасні сорти із великими суцвіттями рожевого, білого, блакитного, жовтого кольору. Вони виразно відрізняються величиною та різноманітністю забарвлення від своїх попередників – крихітних фіолетових «мишачих гіацинтів».

Мускарі висаджують у жовтні одночасно з тюльпанами та крокусами. Місцем посадки може бути альпінарій, бордюр на клумбі, багатоярусна клумба, композиція з іншими весняними квітами. Мускарі чудово поєднуються з помаранчевими рябчиками. Їх можна посадити поруч із багаторічниками, бо вони цвітуть, коли на більшості дерев та кущів ще немає листя.

Посадку потрібно завершити до кінця жовтня. Цибулини висаджують групами на глибину від 7 до 3 см залежно від крупності цибулини.

Поділіться в коментарях своїм досвідом осінньої посадки цибулинних у відкритий грунт і обов’язково вкажіть місто або кліматичну зону, в якій знаходиться ваш сад — ця інформація стане великою підмогою для квітникарів-початківців. Не забувайте ділитися фотографіями ваших цибулинних первоцвітів у соцмережах з хештегом #мойбеккерсад — ми будемо вдячні за зворотний зв’язок і обов’язково запросимо вас взяти участь у конкурсах та тестах, щоб ви могли безкоштовно отримати та випробувати найновіші та найефектніші сорти та гібриди з нашого каталогу.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

КОРИСНО ЗНАТИ

Весняна посадка троянд у відкритий ґрунт – тонкощі процесуВесняна посадка троянд у відкритий ґрунт – тонкощі процесу

  Щоб троянди затишно почувалися, не хворіли і пишно цвіли, слід садити їх за всіма правилами. Посадка троянд у відкритий ґрунт навесні – актуальне питання, яке хвилює багатьох садівників. Приєднуйтесь

Півонії – посадка, вирощування, догляд. Календар квітникаПівонії – посадка, вирощування, догляд. Календар квітника

  Півонії – розкішна прикраса саду. При правильному догляді цвітуть на одному місці до 20 років, радуючи яскравими фарбами, пишними формами та чудовим тонким ароматом. Півонії вражають різноманітністю забарвлень: білі,

Пеларгонія з насіння – ампельна, королівська, плющелистаПеларгонія з насіння – ампельна, королівська, плющелиста

Навіщо вирощувати пеларгонію із насіння? Приводів зазвичай три: мрія отримати рідкісний ексклюзивний сорт, бажання отримати багато садивного матеріалу для саду або вирощування на продаж. У всіх трьох випадках вигідніше купити