Квіти

Плетиста троянда – догляд та обрізування за правилами

Плетиста троянда – догляд та обрізування за правилами 1


 

Запорукою пишного цвітіння плетистих троянд є не тільки дбайливий догляд (регулярний полив, підживлення), а й правильне своєчасне обрізування. У цій статті ми розкриємо секрети плетистих красунь з урахуванням сортових особливостей.

Що таке плетисті троянди – опис сортів

  • Рамблери (Rambler) – плетисті троянди, що цвітуть на молодих пагонах поточного сезону. Дають довгі гнучкі стебла завдовжки до 10 метрів. Квітки невеликі, як правило, махрові. Зібрані в пишні грона, що нерідко налічують до 80 квіток. Пік цвітіння починається з третього-четвертого року життя. Цвітіння одноразове – тривале і рясна. У перший рік життя не цвітуть, а лише збільшують кореневу систему, захоплюючи відведений їм простір. Рамблери відносяться до троянд. У сприятливих умовах розростаються настільки потужно, що можуть захопити простір невеликого саду. До недоліків відноситься лише надзвичайна схильність до борошнистої роси.
  • Клаймбери (Large-flowered Climber) – великоквіткові троянди, що квітнуть на пагонах першого або другого року життя. Мають тверді товсті стебла. Цвітуть рясно, дають повторну хвилю на пагонах поточного сезону, що відходять від старих жорстких стебел. Клаймбери відносяться до троянд, що лазять.
  • Троянди різних груп, що плетуться, об'єднані в підклас «Клаймінги» (Climbing). Трапляються серед старих сортів троянд. Квіти можуть бути простими і махровими, дрібно-і великоквітковими, пагони – кучерявими та лазаючими.

Плетисті троянди класу Рамблери – особливості посадки, догляду та обрізки

Схильність рамблерів до захворюваності на борошнисту росу зобов'язує висаджувати їх на відкритих ділянках з вільною циркуляцією повітря. Уникайте розміщення посадки поблизу глухих стін будівель. Для попередження втрати вологи регулярно обприскуйте, розпушуйте та вносите добрива. Органічний NPK-комплекс «азот-фосфор-калій» у співвідношенні 3:5:2 значно підвищить життєстійкість та опір плетистих красунь хворобам. Для боротьби з борошнистою росою та іншими бактеріальними інфекціями добре зарекомендували себе Фітоспорін, Алірін, Топаз КЕ.

Що нового:  Квітучий травень – що потрібно зробити у квітнику

Обрізання виконують одразу після завершення цвітіння. Пагони старші за два роки вирізають повністю. На початку весни бічні стебла коротшають, залишаючи 10-15 см довжини. З приходом осені молоді пагони прищипують, залишаючи 3-4 верхівкові листки (так вони краще перенесуть зимівлю).

Правила догляду та посадки плетистих троянд

Особливості догляду та обрізки плетистих троянд Клаймберів

Найчастіше їх використовують для створення арок, альтанок та пергол, озеленення огорож та інших вертикальних будов. Жорсткі товсті стебла створюють деякі складнощі при організації зимового укриття, тому клаймбери більше страждають від морозів та механічних травм (стебла досить складно пригнути до землі, не пошкодивши).

  • Основну обрізання виконують навесні. Довгі стебла вкорочують для надання куща компактної форми. Молоді пагони обрізають до здорової верхньої бруньки. Бічні вкорочують, залишаючи трохи більше двох-трьох нирок.
  • Влітку після закінчення цвітіння видаляють всі засохлі суцвіття – до найближчого справжнього листка.
  • Восени клаймбери не обрізають.
  • При підготовці до зими видаляють слабкі та невизрілі частини пагонів.
  • Троянди четвертого року життя проводять омолоджуючу обрізку: вибирають один-два старі втечі і видаляють повністю.

Загальні правила догляду та посадки плетистих троянд

  • Грунт повинен бути живильним і мати слабокислу реакцію – рН = 6.0-6.5. Шар родючого ґрунту має становити не менше 30 см.
  • Збіднений ґрунт можна покращити внесенням органіки (компост, торф, листовий перегній) та фосфорних добрив. Тяжку глинисту – розпушити великим річковим піском.
  • Зробіть добрий дренаж. Посадка на заболочених ділянках, що є сусідами з місцями залягання ґрунтових вод неприпустима.
  • При посадці кореневу шийку розміщують на 6-8 см нижче за рівень землі.

Весною троянди підгодовують добривами з переважанням азоту (сприяє нарощуванню зеленої маси). Влітку та восени – з переважанням фосфору та калію. Позакореневі підживлення (обприскування кущів) проводять рано-вранці або пізно ввечері (після заходу сонця).

Що нового:  Догляд за трояндами влітку: секрети безперервного цвітіння

А якщо Ви вважаєте, що на вашій ділянці мало місця і троянди посадити просто ніде – це далеко не так! Навіть якщо на ділянці немає вільного місця – троянди можна вирощувати в контейнері, а розмістити його можна будь-де.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі