Квіти

Літня обробка троянд від хвороб та шкідників

Літня обробка троянд від хвороб та шкідників 1


У травні на кущах троянд з'являються бутони, як переддень фантастичної феєрії літньої краси. Незабаром кущі прикрасять ефектні пишні троянди. Наприкінці весни часто йдуть дощі, а в сиру погоду троянди схильні до інфікування хвороботворними грибками, наступаючи за зливами спека створює сприятливі умови для поширення хвороб.

На початку літа кущі троянд заселяють шкідники, особливо лютує попелиця, висмоктуючи соки з молодих пагонів. Щоб уникнути напасті зі шкідниками та хворобами, проводять кілька профілактичних обробок рожевих кущів, про що поговоримо докладніше.

Обробка розарію від хвороб

Найкращий та ефективний засіб для профілактичної обробки троянд від хвороб – це бордоська рідина, якою можна обробляти кущі з ранньої весни. У літній період бордоську рідину в розарії застосовувати не рекомендується через сильну токсичність.

Існують інші способи запобігання троянд від різних захворювань:

  • Сода питна (розчин) розчиняють 40 г речовини на 10 л води. Обприскування проводять кожні 3 дні. Обробка содовою водою – чудова профілактика від захворювань троянд.

  • Часниковий розчин – 500 г часнику залити теплою водою, настояти 1 годину, потім лити настій в окрему ємність. Часник, що залишився, знову залити 1 л теплої води. Через годину обидва настої злити в один посуд та застосовувати для профілактики грибкових захворювань троянд. Обприскування можна проводити вранці або ввечері у безвітряну погоду.

  • Настій тютюну – зазвичай беруть 1/2 склянки тютюнового пилу, заливають окропом (води беруть 1 л), настоюють 24-48 годин, постійно помішують. Настій проціджують через сито або два шари марлі, додають рідке мило (до 2 ст. л). Засіб використовують відразу після приготування.

Кущі троянд можна обробити настоєм кропиви або хвоща, препаратом на основі червоного перцю і т.д.

Але іноді профілактичні заходи запізнюються або не мають успіху, тоді настав час застосовувати хімічні засоби.

Що нового:  Як правильно садити іриси: експертні поради для досягнення успіху у садовому ландшафтному дизайні

Влітку троянди уражаються такими інфекційними захворюваннями:

  • Борошниста роса – виникнення та поширення захворювання провокують сильна спека, скупчені посадки кущів, рясний полив, нестача мінеральних речовин або надлишок азоту в ґрунті. Захворювання проявляється появою білого борошнистого нальоту на бутонах і листі, дрібні поразки поступово розростаються і перетворюються на великі плями. Через час листя під нальотом темніє, сохне і опадає. З народних засобів для боротьби з борошнистою росою застосовують настій золи з гною або настій соди. При сильному ураженні кущів використовують системні фунгіциди, наприклад Оксихом. Стійкість до захворювання підвищують калійні добрива.

  • Марсоніна чи чорна плямистість – захворювання викликає гриб Marssonina rosae (Lib.) Died. При інфікуванні рослин на листі троянд у другій половині літа з'являються чорні маслянисті плями різного розміру та форми. Позбутися захворювання можна за допомогою Фітоспорину, яким обприскують уражені кущі. Розчин Фітоспорину для оббризкування кущів готують строго за інструкцією. Обробку проводять 3 рази на місяць.

  • Пероноспороз або хибна борошниста роса – захворювання викликає гриб Peronospora. Інфекція вражає листя та пагони, на бутонах та пелюстках сірий наліт з'являється вкрай рідко. Інфекція поширюється швидше за сильного контрасту денних і нічних температур. Позбутися захворювання допоможуть популярні препарати: Топсин-М, Фітоспорин, Топаз, Превікур, Скор, Ревус, Стробі, Браво та інші фунгіциди.

  • Іржа – захворювання проявляється у вигляді дрібного рудого нальоту, що покриває листові пластинки. Позбутися хвороби допоможе препарат Фалькон.

Літня обробка троянд від хвороб та шкідників 2

Шкідники троянд: як боротися влітку

Окрім небезпечних інфекцій на троянди влітку нападають шкідники. Їх не так мало, як хотілося б.

Особливо часто посадкам троянд докучає попелиця. Дрібні комахи заселяють верхівки молодих пагонів, висмоктують соки, внаслідок чого рослина засихає. Крім попелиці кущам троянд шкодять жуки бронзування, павутинний кліщ, розанна листовійка, трипс, щитівка, слинява пінниця та безліч інших шкідливих комах.

Що нового:  Класифікація тюльпанів - все по поличках

Попелиця швидко заселяє великі площі завдяки симбіозу з мурахами. Мурахи харчуються солодкою паддю, яку виділяє попелиця, тому зацікавлені у збільшенні популяції шкідника. Для знищення попелиці в розарії необхідно позбавитися мурах. Грім-2; Великий воїн; Мурацід, Муравйін; Муратокс; Мурахоїд – ось деякі препарати, які швидко позбавлять мурах на ділянці.

Від попелиці можна позбутися за допомогою Іскри; Актори; Алатара; Аліота; Інта-віра, Біотліна; Кінмікс та інших препаратів.

У сильну спеку на кущах троянд швидко розселяється павутинний кліщ. Якщо щодня оббризкувати кущі водою, розселення кліща не буде надто бурхливим. Для знищення популяції кліща кущі рекомендується обробляти за інструкцією Фітоверм; Вертимеком, Санмайтом, Аполло.

Трипс шкодить квітам троянди, виїдає бутони, що не розкрилися, зсередини. При виявленні шкідника можна використовувати природні засоби – настої трав (кульбаба, бадилля томатів, тагетес, часник), але вони не завжди надають ефективну допомогу, особливо при дуже великій популяції шкідників. І тоді для захисту рослин рекомендується використовувати сильніші хімічні препарати: Актора; Конфідор; Актелік; Акарин.

Поява слинової пінниці в розарії завжди небезпечна, тому при виявленні шкідника потрібно вживати заходів оперативно, а допоможе в цій боротьбі Актора; Інтавір; Цветофос; Карбофос.

Жуків із троянд збирають вручну в банку з гасом.

Щоб виявити шкідників на рожевих кущах якомога раніше, необхідно регулярно проводити огляди посадки троянд, для вчасного вжиття заходів.

Літня обробка троянд від хвороб та шкідників 2

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі