Квіти

Півонії – посадка, вирощування, догляд. Календар квітника

Півонії - посадка, вирощування, догляд. Календар квітника 1


 

Півонії – розкішна прикраса саду. При правильному догляді цвітуть на одному місці до 20 років, радуючи яскравими фарбами, пишними формами та чудовим тонким ароматом.

Півонії вражають різноманітністю забарвлень: білі, жовті, червоні, бордові, рожеві, червоні, строкаті та двоколірні. За формою – махрові та чашоподібні, з округлими або перистими пелюстками. Всі вони прекрасні та ошатні! Кущі півонів розкривають бутони на початку літа. Квітки наповнюються нектаром, залучаючи на ділянку метеликів та бджіл.

Вирощування півоній не є складними. Важливо правильно посадити, регулярно поливати та підгодовувати. Ми склали для вас календар догляду на рік. Але спочатку виберемо правильне місце для посадки.

 

Посадка півонії у відкритий ґрунт

  • Місце для півонії має бути сонячним. Виняток – півонії іто-гібриди, які добре почуваються і в півтіні.
  • Ділянку потрібно підготувати заздалегідь – приблизно місяць до посадки. Грунт під півонії повинен бути пухким і поживним. Садову землю глибоко розпушують. Посадкові лунки викопують удвічі більше розміру кореневища і вносять у кожну живильну підгодівлю.
  • Як добрива використовують визрілу органіку: листовий перегній, торф, компост (у рівних частках). До суміші додають великий річковий писок (для пухкості), деревну золу (краще березову), 200 г суперфосфату і 10-15 г залізного купоросу. На таку посадкову суміш трав'янисті півонії реагують швидким зростанням та рясним цвітінням. А ось надлишок азоту їм не потрібний, інакше рослини займуться нарощуванням листової маси на шкоду цвітінню.
  • Кореневище на кілька годин замочують у розчині марганцівки (3 грами на відро). Пошкоджені і підгнили коріння зрізають гострим секатором. Місця зрізів присипають товченим активованим вугіллям. Коріння саджанця обертають дихаючою тканиною і на кілька годин залишають у тіні підсушитися.
  • Поживну суміш присипають товстим шаром садової землі (щоб коріння не одержали опік). Коріння саджанця розправляють і висаджують таким чином, щоб коренева шийка знаходилася нарівні із землею. Місце посадки рясно поливають.
  • Так само роблять, якщо потрібно пересадити на нове місце дорослий кущ. Підкопувати потрібно акуратно і глибоко: коріння дорослих рослин сягає вглиб на метр. Для вилучення із землі краще використовувати не лопату, а садові вила.
    Півонії - посадка, вирощування, догляд. Календар квітника 2
Що нового:  7 порад щодо ідеально обрізаного цвітіння шишок цього сезону

Півонії – догляд у відкритому ґрунті

Догляд не складний: регулярні поливи, обрізання, прополювання бур'янів, захист від бактеріальних інфекцій та комах-шкідників. Тепер настав час дати обіцяний календар садівника по місяцях.
Півонії - посадка, вирощування, догляд. Календар квітника 3

Календар з догляду за півонією

Травень – півонії активно формують бутони. Саме тоді рослинам потрібно багато вологи (30-40 літрів під кожен кущ). У період бутонізації потрібні мінеральні підживлення. Використовуйте NPK-комплекс «Агрікола-Аква», де азот-фосфор-калій представлений у збалансованій пропорції 14:15:14 + мікро.

Червень – Час активного цвітіння. Рясно поливайте, розпушуйте, видаліть з коренем бур'яни. Для формування великих кольорів зріжте бічні квітконоси, залишаючи на кожній втечі 2-3 листи. У разі потреби встановіть опори (для сортів з великими важкими квітами). У червні на півонії часто нападають мурахи. Обприскайте кущі розчином нікотин-сульфату або настоєм часнику.

Липня. Поливайте рясно. Після закінчення цвітіння внесіть калійно-фосфорні добрива, необхідні для закладання квіткових бруньок до наступного сезону. Зріжте всі зів'ялі квітконоси та листя з бурими плямами (ознаки вірусних та грибкових інфекцій). Щоб бактерії не поширилися ділянкою, відправте сміття на переробку в компостну яму або спалите.

Серпень. Поливайте з урахуванням природних опадів. Зріжте пожовкле листя. Якщо потрібно, проведіть поділ кущів та пересадку дорослих рослин на інше місце.

Вересень. Можна приступити до обрізки пагонів (спалить). Як добрива внесіть деревну золу або кісткове борошно.

Жовтень листопад – підготовка півонії до зимівлі. Кореневу систему вкривають товстим шаром торфу (25 см). Усю зиму півонії спатимуть під сніговими шапками завтовшки 30-40 см. Якщо снігу недостатньо, накидайте з доріжок. У березні півонії знову прокинуться і чекатимуть від вас турботи. Про те, як доглядати провесною, докладно розповімо перед початком наступного дачного сезону. Читайте наш блог і скоро зможете називати себе досвідченим садівником!

Що нового:  Коли садити квіти – план для квітникарів-початківців.

Будь ласка, поділіться в коментарях своїм досвідом вирощування півонії та улюбленими сортами – ця інформація безцінна для квітникарів-початківців. Якщо ви не встигли посадити півонії навесні – не біда, це завжди можна зробити восени.

Півонії - посадка, вирощування, догляд. Календар квітника 4

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі