Серпень – прекрасний час для того, щоб оновити квітники, посіяти однолітники, що швидко цвітуть, висадити в грунт відпочили цибулини першоцвітів, зайнятися розподілом багаторічних квітів. А ще в серпні чудово приживаються клематіси.
Які квіти посіяти у серпні?
До кінця літа садові клумби, як правило, вже втрачають яскраві фарби. Тому саме час посіяти однорічники з короткими термінами вегетації — вони встигнуть зацвісти в середині осені і до холодів тішать око літніми фарбами.
Найшвидші однорічники:
ешшольція – чемпіон-спринтер серед однолітників, перші бутони розпускаються вже через 30 днів після появи сходів;
рудбекія – сонячні квіти, завдяки великим кошикам схожі на декоративні соняшники, розпустяться у жовтні;
гіпсофіла – зацвіте через 40-45 днів після появи сходів і піде під сніг, посипана численними бутонами;
годеція – дуже поспішає почати цвісти, чим і можна скористатися, щоб восени отримати в саду букетні клумби, які виглядатимуть по-літньому;
чорнобривці – відомі “квашини”, які при вирощуванні розсадою починають цвісти ще в горщиках на підвіконні.
До речі, серпень – чудовий час, щоб посіяти насіння, що дозріло у вашому саду на шток-трояндах, маргаритках, віолах, аквілегіях та інших кольорах, які вирощуються як дворічні рослини або починають цвісти з другого року.
Які квіти садити у серпні
Відпочили за літо або щойно куплені цибулини тюльпанів, лілій, нарцисів, гіацинтів можна починати висаджувати вже в серпні, особливо якщо ваш сад знаходиться в регіоні з прохолодною зимою.
Серпнева посадка чудово підходить для всіх цибулинних ранньоквітучих весняних рослин і ефемерів – додайте в сад чи оновіть колекцію мускарі, пушкіний, не забудьте про дивовижний морозник, здатний розпуститися навіть під час позазимової відлиги.
Які квіти можна розмножувати в серпні поділом куща:
хости – вже ростуть у вашому саду в кінці літа можна розділити на кілька кореневищ, залишаючи на кожному по 3-4 втечі, а вже через 2 місяці милуватися на нові пишні розетки, які згодом перетворяться на великі розлогі кущі;
флокси – не поспішають нарощувати кореневу систему, тому ділити кущі, що розрослися, теж краще в кінці літа, залишаючи на кожному ділянці 5-7 точок зростання;
Бородаті іриси дуже люблять, коли їх розсаджують і вже наступного сезону радують бурхливим цвітінням.
Якщо перелічених квітів ще немає у вашому саду, обов'язково замовте їх у нашому інтернет-магазині. Найкращий час для посадки багаторічників починається саме у серпні.
Клематиси у серпні
Досвідчені квітникарі ніколи не відкладають посадку клематисів на пізню осінь, а приймаються ділити дорослі кущі та висаджувати нові сорти вже наприкінці літа.
Це дозволить рослинам повноцінно вкоренитися до зими та відростити пагони, які встигнуть визріти до холодів і наступного сезону дадуть перші бутони.
До речі, на нашому ютуб-каналі є короткий, але дуже інформативний майстер-клас з посадки клематисів, які можна назвати найкрасивішою ліаною регіонів з помірним кліматом. Витратьте кілька хвилин – не пошкодуєте.
Серпень – пересадка півонії
Царські півонії, попередники троянд, періодично потребують пересадки з розподілом куща. Цей прийом використовується і для омолодження і для розмноження цих кольорів-довгожителів, які іншим способом розмножити просто не вдасться.
Оскільки півонія зростатиме на одному місці близько 10 років, до його посадки потрібно підійти з усією відповідальністю: викопати велику яму, яку заправити перегноєм, суперфосфатом та сірчанокислим калієм.
Саджанець — відокремлений від материнського куща або щойно куплений у нас — акуратно помістити на земляний горбок, розправити коріння, присипати разом із точкою росту і після поливу переконатися в тому, що ґрунт не просів.
Насправді в серпні у квітникарів справ набагато більше – адже на свою чергу чекають декоративні чагарники, хвойники і, звичайно, троянди. Але навіть якщо ви обмежитеся лише посівом насіння однорічників, то осінь у ваш сад прийде набагато пізніше – адже клумби будуть схожі на яскраві літні букети.
Поділіться в коментарях вашим досвідом посадки і посіву квітів у серпні — це стане в нагоді квітникарам-початківцям.