Квіти

Посадка гортензії восени: важливі моменти

Посадка гортензії восени: важливі моменти 1


З середини літа та до заморозків на дачах пишно цвітуть гортензії, від яких неможливо відірвати погляд. Тим, хто хоче отримати таку красу в свій сад, необхідно дочекатися вересня і можна приступати до посадки.

Посадка гортензії восени дозволяє саджанцю добре прижитися. Тепла погода дає можливість провести усі посадкові роботи в комфортних умовах. З настанням прохолоди почнеться зростання коріння, і до листопада рослина буде міцним кущиком з безліччю молодих корінців. Такий саджанець добре перенесе морози та зацвіте вже наступного року.

Посадка гортензії восени у відкритий ґрунт.

Гортензії люблять кислий ґрунт. Вчені називають такі рослини ацидофілами. Чим нижча кислотність — тим гірше вони почуваються. На лужному ґрунті гортензія пожовкне і скине листя. Тому в посадкову яму не можна додавати лужні речовини: вапно, золу, доломітове борошно.

Гортензії чудово почуваються у ґрунті наступного складу:

  • листова або дернова земля – 2;
  • перегній – 2;
  • кислий верховий торф – 1;
  • пісок – 1.

Всі компоненти добре змішайте і додайте на один саджанець п'ять столових ложок суперфосфату та дві столові ложки будь-якого калійного добрива. Надалі корисно для підтримки потрібного рівня кислотності раз на три місяці вносити до ґрунту добрива Органік Мікс для гортензій.

Посадка гортензії восени: важливі моменти 2

Розмір посадкової ями повинен відповідати обсягу коріння рослини у дорослому стані. Для більшості сортів вистачає лунки 50х50х50 см.

Технологія посадки:

  1. Вийміть саджанець із горщика разом із землею.
  2. Помістіть у центр ями те щоб коренева шийка опинилася лише на рівні грунту.
  3. Засипте яму поживним грунтосумішчю.
  4. Вилийте не менше відра води, якщо ґрунт осяде – досипте.
  5. Замульчуйте хвоєю або верховим торфом – товщина шару має бути близько 5 см.
Що нового:  Як і коли пересаджувати шишки для найкращих результатів

Увага. Важливо, щоб після посадки коренева шийка виявилася на рівні ґрунту. При її заглибленні на гілках навесні з'являться морозобоїни, потріскається кора. Особливо погано реагують на глибоку посадку хуртовина та деревоподібна гортензія.

Терміни осінньої посадки

Захід потрібно провести не пізніше ніж за місяць до настання стійких холодів – інакше рослина не встигне прижитися. Тим, хто купив саджанець пізно, доведеться відкласти посадку до весни. Гортензію в контейнері можна зберігати в будь-якому приміщенні при температурі трохи вище за нуль. Перед відправкою на зимове зберігання саджанець можна обприскати мідним чи залізним купоросом, щоби придушити грибні хвороби.

Догляд за гортензією восени

Щоб маленька гортензія швидко прижилася, її треба добре поливати. Земля має бути не просто вологою, а сирою. Про те, що рослина прижилася, свідчить поява нової втечі.

Посадка гортензії восени: важливі моменти 3

Якщо в саду є дорослі кущі гортензії хуртовини, догляд восени за посадками полягатиме в підживленнях Еко-калієм і фосфорними добривами. Калій підвищить зимостійкість, фосфор зробить цвітіння наступного року більш пишним.

Обрізання гортензії восени

Кущ гортензії не розкішно виглядатиме і рясно цвістиме, якщо його не формувати. Обрізання гортензії волоті восени проводиться наприкінці жовтня-початку листопада. Гортензію деревоподібну обрізають також восени, в цей же час. На дорослих кущах кожну втечу вкорочують наполовину або на 2/3. Навесні, до початку набухання нирок, проводять друге обрізання, видаляючи всі гілки, що ростуть всередину куща. Правильно обрізані кущі сформують за сезон сильні пагони з великими суцвіттями.

Посадка гортензії восени: важливі моменти 4

Важливо. Гортензію крупнолисту на зиму не обрізають. Вона цвіте на торішніх пагонах.

Щойно посаджений саджанець обрізати не потрібно. Його формування можна буде приступити через рік – наступної осені.

Підготовка до зими

Саджанець осінньої посадки на зиму можна вкрити. Важливо зберегти його кореневу систему – кущ відновиться, навіть якщо надземна частина повністю вимерзне, що буває при настанні “чорних” морозів без снігу. На зиму землю під кущем мульчують товстим шаром хвойного опаду, торфу, перегною, різаної соломи.

Що нового:  Квіти жоржини: як виростити жоржини пучком

Тепер ви знаєте тонкощі поводження з гортензіями, тому їх посадка та догляд за ними восени не викличе у вас труднощів. Купуйте саджанці у вересні-жовтні та правильно їх садіть. Тоді наступного року у вашому саду розпустяться розкішні квіти. Якщо у вас вже є гортензії, розкажіть у коментарях, як ви їх доглядаєте — ваш досвід буде корисний усім, хто планує висадити гортензії в квітниках.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі