Сад та город

Правильне мульчування полуниці – вибираємо матеріали



Мульчування полуниці – ефективний спосіб підвищення врожайності. Цей агротехнічний прийом дає відразу кілька переваг, загинайте пальці: дозволяє знизити кількість поливів, перешкоджає зростанню бур'янів, підвищує вологопроникність та структурованість ґрунту.

Найчастіше використовувані природні матеріали для мульчування – сіно, тирса, солома, свіжоскошена трава, хвоя, компост, торф, листовий перегній. Можна взяти і неорганічні варіанти: чорну поліетиленову плівку, аркуші руберойду, тканинне агроволокно. Ми розповімо про переваги та недоліки кожного з матеріалів, допоможемо розібратися в тому, як їх використання впливає на кислотність ґрунту.

Органічне мульчування

  • Мульчування полуниці соломою і сіном захищає грунт від перегріву, перешкоджає зростанню бур'янів, не дозволяє ягодам, що визріли, стикатися із землею – полуницю можна їсти прямо з грядки, не побоюючись, що на зубах заскрипить пісок. Недолік: сіно та солома є бажаним притулком для мишей-полівок, які із задоволенням підгризають кущі полуниці. Щоб уникнути цього, посадіть на грядці кілька кущиків циноглоссуму, відомого як чорнокорінь – гризуни не зазнають його запаху. Також можна використовувати безпечний та ефективний препарат «Слизнеїд», розроблений для боротьби з равликами та виноградними слимаками.
  • Мульчування полуниці тирсою та деревною стружкою добре справляється з перегріванням ґрунту, гірше – зі зростанням бур'янів. Тирса підгнивають повільніше соломи, витягуючи з ґрунту азотну складову. А значить, вам доведеться подбати про додаткове внесення азотних підживлень, які відповідають за нарощування зеленої маси. Дозу розрахувати досить складно – це мінус. Адже недолік азоту гальмує розвиток кущів, надлишок може призвести до опіку коріння.
  • Мульчування полуниці хвоєю розпушує і структурує ґрунт. При цьому робить ґрунт кислішим, а значить, для нейтралізації високого pH доведеться вносити крейду, вапно або доломітове борошно. Хвоя – це темна мульча. Вона слабо захищає землю від перегріву, зате виділяє фітонциди, що відлякують комах-шкідників та слимаків.
  • Мульчування скошеною газонною травою добре зберігає вологу та підживлює полуницю азотом. Для тривалого стійкого ефекту доведеться періодично підкладати новий шар мульчі: трава швидко злежується, сприяючи проростанню полуниці вусів.
  • Компост та листовий перегній дають ґрунту цілий комплекс поживних речовин (азот, фосфор, калій, ряд корисних мікроелементів). Товстий шар органіки добре зберігає вологу та надійно захищає від бур'янів. Так що цей спосіб мульчування практично позбавлений недоліків, за винятком того, що земляні черв'яки швидко розтягують його – доведеться підкладати.
Що нового:  Чим підгодувати помідори під час цвітіння для великого врожаю

Неорганічне мульчування передбачає укриття полуничних грядок натяжними матеріалами. Кущики ростуть у прорізах покривних полотен. Це трудомісткий спосіб, який робиться не на один сезон. Перед організацією укриття необхідно глибоко перекопати ґрунт та щедро удобрити – іншого випадку не представиться до наступної заміни полотна.

  • Плівка для мульчування полуниці добре зберігає вологу, захищає ґрунт від перегріву, не дає усам укорінюватися. Але як і будь-який синтетичний матеріал, вона не дихає, сприяючи розвитку грибкових інфекцій. Крім того, для поливу грядок підходить лише краплинне зрошення. Дощ збиратиметься на поверхні плівки: є ризик підгнивання ягід.
  • Руберойд іноді використовується у великих домогосподарствах. Але ми не радимо – грубий непластичний матеріал, з яким важко працювати.
  • Тканина для мульчування полуниці – найкращий та надійний вибір. Агроволокно має дихаючі та вологопроникні властивості, містить УФ-стабілізатори, що відображають сонячні промені. Полив можна проводити звичайним способом. Тканина швидко висихає навіть після сильних дощів. Ягоди залишаються сухими та чистими. Дрібне сміття злітає з покриттям поривами вітру. Агроволокно продається у спеціалізованих магазинах, випускається у сірому та чорному кольорі. Грядки виглядають дуже охайно та цивілізовано. Якщо потрібно розмножити полуницю, поставте невелику ємність із живильною землею прямо на натяжне покриття, пригніть вуса до землі та вдавіть дерев'яною шпилькою. Просто та зручно!

Поділіться в коментарях, які матеріали ви використовуєте для мульчування полуниці. Чи знаєте надійні способи захисту від слимаків, равликів, капустян і мурах?

Рекомендуємо переглянути огляд кращих сортів суниці за версією Бекер. Відео триває менше п'яти хвилин, а цікавого дізнаєтесь багато:

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі