Ягоди

Тутове дерево: ягоди, які найпростіше виростити



Шовковиця — ідеальне літнє ласощі. Ще краще, коли ви можете зібрати жмені цих солодких темних плодів прямо зі свого шовковичного дерева! Свіжі ягоди шовковиці на 88% складаються з води. Чашка свіжих і соковитих ягід шовковиці (приблизно 140 грамів) містить лише 60 калорій, що робить її ідеальним фруктом для повсякденного перекусу.

Сушені ягоди шовковиці також популярні, їх можна їсти так само, як родзинки. У сухофруктах міститься 12% білків, 70% вуглеводів, 14% клітковини і лише 3% жирів. У порівнянні з більшістю інших ягід, шовковиця має один з найвищих рівнів вмісту білка. Вони також багаті залізом, калієм, вітамінами С, Е та К1.

Окрім солодких різнокольорових плодів, тутові дерева також створюють тінь влітку та приваблюють різноманітних птахів, які люблять фрукти, зокрема синіх птахів, танагрів, очеретянок та іволг. Навесні, коли шовковиця рясніє ягодами, ви також можете очікувати, що ваш сад відвідають бджоли та метелики.

Хороші продукти на Amazon для вирощування шовковиці:

  • Tanglefoot Tangle-Trap
  • Надміцна сітка для птахів

Короткий посібник з догляду

Виростити шовковицю легко, якщо ви посадите тутове дерево. Джерело: debcll
Загальні назви Тутове дерево
Наукова назва Morus alba, Morus rubra, Morus nigra
Час збирати врожай Середина червня до серпня
світло Повне сонце
вода: Посухостійкий після встановлення
грунт Добре дренований суглинистий ґрунт
Добриво Компост або 10-10-10 з повільним вивільненням щорічно
Шкідники Мурахи, птахи
Хвороби Бактеріальний опік/бактеріальний рак

Все про шовковиці

Новоутворені шовковиці
Шовковиця справді дивно виглядає під час першого формування. Джерело: oschene

Що таке шовковиця? Тутові дерева – плодоносні породи з високим урожаєм, які не потребують догляду. Після того як вони виросли, вони навряд чи вимагають будь-якого догляду, крім обрізки та періодичного поливу. Існують різні сорти шовковиці. Однак до трьох найбільш часто вирощуваних тутових дерев належать чорна шовковиця (Morus nigra), червона шовковиця (Morus rubra) і біла шовковиця (Morus alba).

Чорна шовковиця родом із Західної Азії, дає найпопулярніші плоди. Його вирощували для виробництва фруктів у Європі ще з часів Римської імперії.

Дерева червоної шовковиці трохи витриваліші, ніж шовковиця чорна. Вони походять із Північної Америки, особливо зі сходу Сполучених Штатів, і процвітають на глибоких багатих ґрунтах. У природному середовищі існування вони ростуть уздовж струмків і низин.

Біла шовковиця родом з Китаю. Спочатку вони були завезені в Америку як частина виробництва шовкопряда. Ці дерева гібридизувалися та натуралізувалися з місцевою червоною шовковицею.

Тутові дерева є листяними і досягають різної висоти залежно від їх сорту. Дерева білої шовковиці є найвищими, досягаючи 80 футів у висоту. Червона шовковиця досягає 70 футів. Чорна шовковиця, яка є найменшою з цих трьох видів, досягає лише 30 футів у висоту.

Шовковиця – швидкоросле дерево, особливо в молодому віці. Листя на гілках розташовані по черзі. Вони часто лопатеві або пилоподібні по краях. Квіти білі і ростуть у кистях, які називаються суцвіттями. Кожен плід — це скупчення кістянок, що означає, що кожна ягода насправді складається з окремих наповнених соком кістянок або сегментів із насінням усередині кожного. У поєднанні разом кістянки складають одну ягоду.

Плід дуже схожий на гігантську ожину або малину, з темно-фіолетовою шкіркою. Їх можна використовувати подібним чином. З ягід шовковиці готують варення, кекси, пироги, млинці, сорбети тощо. Ви також можете додавати жмені фруктів шовковиці в свої літні смузі або поверх морозива.

Посадка тутових дерев

Шовковиця середина літа
Шовковиця природно посухостійка. Джерело: Кріс і Анджела Пай

Посадивши шовковицю у своєму саду, ви отримаєте необмежену кількість солодких та смачних страв. Подивіться, як садити тутові дерева.

Коли садити

Хоча немає сезону, який вважається ідеальним для посадки шовковиці, зазвичай краще це робити, коли температури не є екстремальними. Посадка навесні або восени є найпоширенішою, літня посадка необов’язкова в регіонах з м’якою літньою температурою. Не садіть, коли земля замерзла або коли температура вдень нижче 32ºF або вище 90ºF.

Де садити

Тутові дерева добре ростуть, якщо висаджувати їх на повному сонці, але переносять і півтінь. Виберіть місце, бажано захищене від вітру, без будь-яких будівель, підземних труб або парканів. Бажано розташувати кожне тутове дерево на відстані принаймні 15 футів одне від одного, а більші сорти – до 30 футів одне від одного.

Що нового:  Рослини Бойзенберрі: рясні великі фіолетові ягоди

Оскільки плоди шовковиці залишають плями на бетоні або дошках, ви можете вибрати місце, де у вас є ґрунт під майбутнім пологом шовковиці. Фрукти, які перезріли, впадуть з дерева, і у вас завжди буде кілька розкиданих на землі. На сонці влітку ці забризкані фрукти припекуться на будь-якій поверхні, на яку вони потраплять!

Вирощування в контейнерах є варіантом, але часто не забезпечує гарного плодоношення, оскільки ви обмежуєте висоту близько 6 футів або менше. Якщо вирощування в контейнерах є вашим єдиним вибором, спробуйте Air Pots, які є в нашому магазині. Якщо ви хочете створити своє тутове дерево, це може бути гарною ідеєю, доки ви не виберете його постійне місце.

Як посадити

Швидкість успішного проростання тутових дерев низька, тому починаючи з насіння, потрібен особливий догляд. Холодна стратифікація від 4 до 16 тижнів сприяє підвищенню шансів проростання насіння шовковиці.

Посадіть насіння в стерилізовану вихідну суміш. Висаджуйте безпосередньо під поверхню ґрунту та підтримуйте середовище для вирощування вологим. Коли вони проростуть, переконайтеся, що вони мають достатньо світла протягом 12-16 годин на день, поки вони ростуть. Загартуйте розсаду до зовнішньої температури, коли вона дозріє. Саджанці віком до 2 років слід заносити в приміщення в особливо холодну погоду або в тінь під час сильної спеки.

Пересаджуючи саджанці (вирощені самостійно або куплені), викопайте посадкову яму глибиною кореневої грудки і приблизно в 3 рази ширшою. Вийміть тутове дерево з горщика й обережно розплутайте коріння, що кружляють. Посадіть дерево на ту саму глибину, на якій воно було в горщику, використовуючи вийнятий ґрунт для засипки. Краще не змінювати ґрунт під час посадки, щоб шовковиця була змушена витягувати коріння для отримання вологи або поживних речовин у ґрунті.

Догляд

Незріла шовковиця
У недозрілому вигляді плід зливається з листям. Джерело: oschene

Шовковиці – витривалі рослини, які не потребують догляду. Однак їм все одно потрібен якісний догляд, щоб рости, цвісти та плодоносити. Давайте поговоримо про стратегії догляду за шовковицею, які допоможуть вам отримати здорове дерево!

Сонце і температура

Ідеальні умови для ваших тутових дерев включають повне сонячне світло, помірні температури та трохи захисту від вітру для молодих саджанців. Але повне сонячне світло справді є ключовим тут. У той час як молоді саджанці можуть переносити невелику кількість тіні, особливо влітку вдень, вони будуть рости краще і повніше в цілому при повному освітленні сонцем.

Тутові дерева найкраще ростуть у зонах 4-9 USDA. Є морозостійкі сорти, а також сорти, які віддають перевагу більш високим температурам. Якщо можливо, виберіть сорт, який відповідає клімату вашого регіону. Крім того, ці дерева листяні в холодному кліматі, але в теплому вони будуть тримати листя цілий рік.

Полив і вологість

Хоча тутові дерева стійкі до посухи, вони найкраще ростуть і плодоносять у місцях, де регулярно випадають опади. Регулярний полив забезпечить вам якісні плоди шовковиці.

Приблизно один дюйм води на тиждень добре, коли шовковичне дерево закріпиться. Для молодих дерев поливайте трохи частіше протягом першого року, оскільки їх коріння ще не простягнулися настільки далеко, щоб самостійно знайти додаткову воду.

Найкраще поливати глибоко, а не рясно. Використовуйте зволожуючий шланг або натягніть звичайний шланг на повільну цівку і рухайте ним навколо зовнішньої сторони тутового дерева, щоб вода поступово опускалася в ґрунт. Це дозволяє ґрунту вбирати воду, а не пропускати її, і дерево матиме легкий доступ до неї, коли це буде потрібно.

грунт

Тутові дерева добре сприймають різну якість ґрунту. В ідеальних ситуаціях вони віддадуть перевагу гарному суглинистому ґрунту, насиченому органічними речовинами, але погодяться майже на будь-які інші умови. За бажанням дерева, вирощені в контейнерах, можна вирощувати в середовищі на основі компосту та торфу для справді безґрунтового шовковиці.

Що нового:  Поради щодо малинової грядки: вирощування речей

Грунт з хорошим дренажем є обов’язковим. Якщо ваш ґрунт утримує занадто багато вологи, це може загрожувати кореневій системі дерева різними гнилями. Хоча більшість шовковиць досить стійкі до гниття, краще бути проактивним і забезпечити швидкий дренаж ґрунту.

Після встановлення шовковиця стає стійкою до солі. Чорна шовковиця віддає перевагу трохи кислішому рН ґрунту до 4,5, але сорти білої шовковиці та червоної шовковиці, як правило, віддають перевагу 5,5-7,5, причому 8 є верхньою межею життєздатності плодів.

Внесення добрив

Для шовковиці потрібно мінімальне внесення добрив. Зазвичай достатньо щорічного внесення компосту пізньою зимою або ранньою весною. Якщо у вас під рукою немає компосту, підійде збалансоване добриво з повільним вивільненням 10-10-10, внесене наприкінці зими або дуже ранньою весною.

Тримайте всі застосування добрив принаймні на 6 дюймів від самого стовбура. Це також стосується застосування компосту.

Обрізка та дресирування

Найкраще обрізати тутові дерева, поки вони знаходяться в стані спокою. Пізня зима є ідеальним часом для проведення цієї необхідної щорічної обрізки.

Слід уникати порізів діаметром більше 2 дюймів, оскільки шовковиця буде виділяти багато соку з більших порізів. Більші розрізи також забезпечують більше місця для грибків або бактерій, щоб проникнути в стовбур і поставити тутове дерево під загрозу.

Замість того, щоб дозволити шовковиці досягти повної висоти, її можна виправити назовні як для полегшення збирання, так і для збільшення загального розміру крони. Молоді стовбури мають дивовижну гнучкість, їх можна згинати й обважнювати бетонними блоками, щоб тримати їх під кутом назовні від основи дерева. Тримайте їх у безпеці принаймні рік, оскільки це дає деревині час затвердіти. Згодом ви зможете зняти обважнювачі, і шовковиця збереже свою форму.

Розмноження

Тутові дерева зазвичай розмножують насінням, живцями або щепленням.

Тутові дерева можна розмножити насінням або живцями з існуючої рослини. Подивіться, як можна розмножити рослину.

Насіння ми коротко розглянули вище. Для живців візьміть живці завдовжки 6-8 дюймів зі здорових, сильних гілок. Ви хочете щось не ширше олівця в діаметрі. Зріжте все листя, крім самого верхнього, на кінчику живця. Занурте зрізаний кінець у воду, потім у порошок гормону коренеутворення та помістіть у зволожений підготовлений ґрунт. Підтримуйте вологість, і коріння утворяться протягом кількох тижнів.

Живцювання краще довірити професіоналам. Оскільки шовковиця виділяє багато соку з надрізів, може бути важко отримати ідеальну щепу для цього типу дерев.

Збирання та зберігання

Майже стигла шовковиця
Ці ягоди майже дозріли і майже готові до збору. Джерело: Дощовий черв'як

Які на смак шовковиці? Літо, звичайно! Незалежно від того, вирощуєте ви білу шовковицю, чорну або щось середнє, збирання врожаю є найприємнішою частиною вирощування шовковиці. Давайте поговоримо про це!

збирання врожаю

Молоді дерева шовковиці не дадуть багато плодів у перший рік, іноді навіть у другий. Але після цього плоди шовковиці важко звисають на дереві. Ці ягоди, що швидко ростуть, варіюються від білої шовковиці до темно-фіолетового кольору, і їх легко помітити на дереві.

Збір врожаю для шовковиці починається в середині червня. Залежно від виду це може тривати до серпня. Зазвичай першими починають плодоносити сорти шовковиці червоної та білої, трохи пізніше дозрівають чорні.

Ручний збір ранніх ягід дає терпку ягоду. Занадто довге очікування означає, що ягода може впасти з шовковиці сама по собі і бути змарнованою. Але є метод, який працює, щоб звільнити більш стиглі ягоди, і це можна робити кожні кілька днів.

Розстеліть під ялинкою старе простирадло або брезент. Потім струсіть гілки над ним. Найбільш стиглі ягоди впадуть на брезент, а трохи недозрілі залишаться прикріпленими.

Зберігання

Якщо ви не плануєте вживати плоди відразу, свіжі ягоди шовковиці можна зберігати в холодильнику 2-4 дні. Уважно стежте за ними, оскільки, як і інші ягоди, вони можуть дуже швидко зіпсуватися.

Що нового:  Вирощування малини в контейнерах: робимо це правильно

Заморожування врожаю – варіант тривалого зберігання. Помийте ягоди і викладіть їх на кухонний рушник, щоб вони просохли. Після висихання викладіть їх на деко, застеливши його пергаментом. Заморозьте до твердого стану, потім перемістіть у герметичний контейнер або пакет для зберігання в морозилці.

Сушка також є хорошим варіантом зберігання. Після того, як ви вимили й очистили від плодоніжки, додайте ¼ склянки лимонного соку в 1 літр води в мисці та замочіть ягоди в лимонній воді на кілька хвилин, переконавшись, що всі вони добре вкриті. Покладіть їх на лоток дегідратора та обробляйте, поки вони повністю не висохнуть. Вони матимуть консистенцію, схожу на родзинки.

Вирішення проблем

Тутове дерево взимку
У більш прохолодному кліматі шовковиця восени втрачає листя. Джерело: кіт-бабаток

У шовковиці небагато катастрофічних проблем, як у інших рослин, але їм все одно є деякі проблеми, з якими потрібно боротися. Давайте поговоримо про проблеми, з якими ви можете зіткнутися.

Зростаючі проблеми

The розбризкування ягід є однією з найгірших проблем шовковиці. Якщо ви не будете регулярно збирати врожай, м’які ягоди розсипатимуться з шовковиці та забруднитимуть кожну прилеглу поверхню. Тоді плід стає ласою спокусою для мурах та інших комах. Регулярно доглядайте за територією навколо вашого дерева, щоб уникнути небажаних шкідників!

Шкідники

Я згадав мурахи раніше, але це стосується і як шкідника тутового дерева. Однак запобігти появі мурах у ваших шовковицях досить легко. Інвестуйте в пастку, яку можна намалювати на стовбурі дерева. Найкраще, якщо ви намалюєте широку смугу, яка проходить по всьому стовбуру. Мурахи застрягнуть у ній і ніколи не доберуться до плоду. Перефарбовуйте щоразу, коли липкість починає зменшуватися.

Птахи є ще одним шкідником для шовковиці, тому що, як і ми, вони вважають чорні плоди смачними (і плоди червоної та білої шовковиці!). Хоча на дерево можна накинути сітку для птахів, зазвичай простіше просто дозволити їм взяти свою частку. Однак вони можуть бути брудними під час їжі, тому будьте готові підібрати частину ягід, які вони впустили.

Хвороби

Бактеріальний опік викликані бактеріями Psuedomonas syringae, можуть викликати чорні плями на листках і великі коричневі плями на плодах. Ця бактерія процвітає в місцях з поганою циркуляцією повітря навколо вологих гілок і листя. Якщо його не контролювати, це може призвести до появи виразок на гілках, а потім і на самому стовбурі. Пошкоджені гілки, листя і плоди необхідно видалити. Якщо на стовбурі з’явилися виразки, слід видалити саме дерево, перш ніж воно загине.

Щоб запобігти цій формі фітофторозу, тримайте навіс відкритим, щоб повітря могло легко проходити через нього. Видаліть гілки, які загинаються всередину крони або перетинають інші, щоб легше проходити повітря.

Питання що часто задаються

Ягід і листя багато
Тутові дерева можуть бути справді чудовими, коли з’являються плоди. Джерело: Ванесса Марі Ернандес

Питання: Якої висоти ростуть тутові дерева?

A: Вони коливаються у висоту від 30 до 80 футів залежно від сорту. Біла шовковиця, Morus alba, як правило, найвища.

Питання: Чому тутові дерева незаконні?

В: Їх немає в більшості частин США та світу, але в деяких регіонах заборонено вирощувати чоловіче тутове дерево, яке виробляє пилок. Серед цих місць Фенікс, Ель-Пасо та Лас-Вегас. Усі ці південно-західні міста США заборонили дерева через кількість пилку, який вони виробляють. Під час гарячого вітру пустелі цей пилок може викликати багато нападів алергії. Області за межами південного заходу пустелі зазвичай не мають тих самих проблем із шовковицею.

З: Чому шовковиця не продається в магазині?

В: Плід шовковиці насправді досить ніжний і, як правило, занадто крихкий, щоб вийти на ринок. Іноді на фермерських ринках можна зустріти людей, які продають власний урожай, але навряд чи ви зустрінете їх у своєму супермаркеті.

Q: Чи можна їсти шовковицю з тутового дерева?

A: Абсолютно! Перш ніж це зробити, переконайтеся, що вони дозріли, і з’їжте їх швидко. Незрілі можуть дратувати травну систему.

Q: Чому шовковиця не продається в магазинах?

A: Вони не продаються в магазинах, тому що вони мають короткий термін зберігання 2-3 дні.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі