Сімена

5 помилок при сіянні насіння, яких слід уникати для процвітаючого весняного саду

5 помилок при сіянні насіння, яких слід уникати для процвітаючого весняного саду 1


Перш ніж почати кидати насіння в ґрунт, життєво важливо зрозуміти, що потрібно для живлення крихітного насіння в сильну рослину. Успіх вашого саду значною мірою залежить від початкових весняних посівів, які створюють основу для здоров’я та сили врожаю.

Помилки в процесі посіву можуть коштувати вам значних грошей і часу через погану схожість, слабкий ріст розсади і навіть неврожай.

Посіявши мільйони насіння протягом моєї 8-річної кар’єри в органічному землеробстві, я зібрав кілька перевірених галуззю прийомів посіву, які максимізують вашу схожість і допоможуть вам виростити сильніші рослини. Налаштуйтеся на процвітаючий садовий сезон, уникаючи цих поширених помилок під час посіву насіння та дізнавшись, що робити натомість!

Поширені помилки при запуску насіння

Існує ряд помилок, які садівники неусвідомлено допускають при сіянні насіння щосезону.

Якщо ви втомилися від хворих молодих рослин або насіння, яке ніколи не спливає з ґрунту, можливо, настав час вдосконалити техніку посіву.

Незалежно від того, чи ви сієте насіння в приміщенні, чи прямо в саду, багато насіння овочів не вдається через проблеми з глибиною загортання, зрошенням, часом і типом ґрунту. Скористайтеся цими науково обґрунтованими порадами, щоб щоразу отримувати максимальну віддачу від пакетів насіння.

Помилка №1: садіть насіння занадто глибоко

Садівник висаджує насіння на невеликий садовий картон. Вона кладе в коробку для яєць і витягує з миски ґрунтову суміш. Поруч є ще один невеликий набір контейнерів із вкладками, які використовуються для маркування кожного насіння.
Занадто глибока посадка насіння може вплинути на схожість.

Якщо ви сієте насіння надто глибоко в ґрунт, воно не має достатньо енергії, щоб рости вгору до світла. У результаті багато глибоко посіяних саджанців гинуть або гниють у темряві ґрунту, не встигнувши прорости. З точки зору садівника, це виглядає як порожні лотки для насіння або безплідні грядки.

Ця помилка найбільш поширена з дрібнонасіннєвими овочевими культурами, такими як:

  • селера
  • листя салату
  • Василь
  • помідор
  • Рукола
  • Капуста (капуста, брокколі, капуста та ін.)
  • Фенхель
  • Орегано
  • Чебрець

Насіння необхідно закопувати на певну глибину залежно від розміру насіння. З сотнями різних форм і розмірів насіння не всі насіння однакові. Велике насіння квасолі може витримувати до дюйма ґрунту над ним, тоді як крихітне насіння салату потрібно висівати трохи нижче поверхні ґрунту.

Як цього уникнути

Перед тим, як засипати насіння землею, переконайтеся, що ви знаєте, на яку глибину потрібно посадити насіння для оптимального проростання. Запам’ятайте це емпіричне правило посіву, і ви більше ніколи не помилитеся з глибиною посіву:

Насіння потрібно садити вдвічі глибше, ніж їх найбільший розмір.

Іншими словами, ви ніколи не повинні садити насіння глибше, ніж подвоєний діаметр. Глибина посіву прямо пропорційна розміру насіння. На щастя, вам не потрібні лупа і крихітна лінійка, щоб зрозуміти це. «Guestimate» підійде, якщо ви зробите свою посівну яму достатньо мілкою, щоб засипний ґрунт не засипав насіння.

Насіння має стільки енергії, що зберігається всередині нього. Ця енергія призначена для живлення насіння в процесі проростання, доки воно не досягне поверхні ґрунту, не виросте, не розійдеться та не почне самостійно фотосинтезувати.

Ендосперм – це частина насіння, де зберігаються крохмалисті харчові запаси. Велике насіння, як гарбузове або огіркове, має багато ендосперму, тому воно таке велике.

Ці великі насіння можна висаджувати на глибину до 1 дюйма, тому що вони містять багато їжі, щоб живити розсаду під час її подорожі до поверхні ґрунту. Однак крихітне насіння базиліка потрібно сіяти неглибоко (приблизно ¼ дюйма), оскільки воно не має багато живлення (ендосперма), щоб підтримувати його, перш ніж воно почне фотосинтезувати.

Глибина посіву – це не наука, але може знадобитися трохи практики. Експериментуйте з різною глибиною посіву в той самий лоток для насіння або на садову ділянку та ведіть нотатки у своєму садовому щоденнику.

Якщо ви помітили, що ваші саджанці базиліка стають набагато сильнішими, коли їх ледь присипають шаром вермикуліту, візьміть це відкриття до відома та використовуйте його щоразу, коли будете сіяти базилік!

Що нового:  Як висаджувати насіння з нижньої води, починаючи з 5 простих кроків

Помилка №2: недостатній або надмірний полив

Садівник поливає лоток для насіння за допомогою пульверизатора. Лоток для насіння бірюзового кольору, розташований у пластиковому контейнері.
Занадто багато або занадто мало води вплине на швидкість проростання.

Насіння, як безпорадні немовлята, потребують постійного надходження вологи, поки у них не виростуть зрілі коріння. Якщо ви дозволите вашим лоткам для насіння або садовому ґрунту висохнути, це може призупинити весь садовий сезон для цієї культури.

Занадто мало води може швидко вбити щойно пророслу розсаду, тому що нестача вологи зупиняє ріст молодої рослини.

З іншого боку, надмірний полив може заглушити насіння, що призведе до загнивання насіння або захворювань розсади, таких як в’янення. Насичений мокрий ґрунт створює так звану «гіпоксичну» кореневу зону. Це означає, що корінням розсади не вистачає кисню для нормального дихання.

Як недостатній, так і надмірний полив є серйозними помилками, які можуть розчарувати та збентежити вас. Замість того, щоб покладатися на непостійні опади чи автоматизовані системи поливу, ми рекомендуємо щодня перевіряти своє насіння та виявляти ознаки неправильної вологості ґрунту.

Підводний розсада Ідеально поливана розсада Перезволожена розсада
Ґрунт виглядає потрісканим, пиловим або блідим Грунт здається суглинистим, багатим, розсипчастим і темним Ґрунт виглядає мокрим, кашоподібним і на поверхні можуть рости зелені водорості
Зів’яла розсада, часто з коричневим листям Прямостояча міцна рослина з м’ясистим яскраво-зеленим листям Зів’яла або поникла розсада, часто з жовтим листям
Погана схожість (насіння не сходить) або слабкий ріст Надійний, вільний від хвороб ріст з великою кількістю повітряного потоку над і під землею Слабкі стебла, схильні до в’янення хвороби (грибкове захворювання, яке утворює стрункість стебла та/або пухнасту цвіль біля основи розсади)

Знаходження ідеального водного балансу для вашої розсади революціонізує ваші зусилля з вирощування насіння, покращуючи швидкість проростання та запобігаючи захворюванням.

Як цього уникнути

Перевіряйте насіння дитини хоча б раз на день! І завжди перевіряйте вологість грунту перед поливом розсади! Ви можете скористатися цими трьома підказками, щоб переконатися, що час поливати чи почекати:

Зовнішній вигляд розсади

Зів’яла розсада з пожовклим листям трохи бентежить, оскільки може сигналізувати про недостатній або надмірний полив.

Якщо ваші молоді рослини виглядають пониклими, огляньте їх уважніше. Недостатньо зволожена розсада може виглядати зморщеною або злегка коричневою, тоді як надмірно зволожена розсада має тенденцію виглядати обтяженою водою та може мати мокрі плями на листках.

Відчуття грунту

Забруднити руки! Ви завжди повинні торкатися ґрунту перед поливом. Для великих контейнерів або садових грядок засуньте палець на дюйм або два вглиб ґрунту. Для піддонів з маленькими комірками торкніться або подряпайте поверхню ґрунту, щоб не зрушити розсаду.

Якщо ваша шкіра виходить абсолютно чистою, ґрунт, ймовірно, занадто сухий. Якщо трохи ґрунту прилипає до шкіри та здається вологим, можливо, поливати не потрібно. Якщо ґрунт прилипає до вашої шкіри, як тісто для брауні, швидше за все, він занадто вологий.

Зовнішній вигляд ґрунту

Надто сухий ґрунт зазвичай виглядає потрісканим і крихким. Залежно від вашої ґрунтової суміші, вона може виглядати пиловою, тьмяною та/або сірою. Ідеально вологий ґрунт виглядає багатим, коричневим і пухким. Надмірно вологий ґрунт має тенденцію виглядати надзвичайно темним кольором і на поверхні можуть рости зелені водорості.

При вирощуванні в клітинних піддонах або контейнерах завжди допомагає підняти горщик і перевірити також дренажний отвір. Іноді поверхня ґрунту може виглядати вологою, але насправді вода не проникла в нижні шари ґрунту. Зверніть увагу на такі ознаки.

Пилувато-сірий грунт Якщо ґрунт виглядає запорошеним і сірим або висипається з ями, ймовірно, потрібно зробити більш глибокий полив, поки волога не витече з дренажного отвору.
Коріння лізуть поза лотком для насіння Якщо коріння вилазить з ями, можливо, рослина шукає воду. Це також може бути ознакою того, що ваша розсада прикута до коренів (переростає контейнер) і потребує пересадки.
Вода капає з дренажу Якщо вода капає з дренажного отвору або дно ємності має смердючий запах, швидше за все, ви перезволожили, і розсада повинна просохнути.

Коли ви визначите, що насіння потребує води, переконайтеся, що ви правильно поливаєте:

  • Використовуйте віялову насадку для шланга, щоб легко та рівномірно розподілити воду.
  • Ніколи не вибухайте воду в одному конкретному місці.
  • Сильні струмені води можуть вибити насіння.
  • Тримайте шланг у русі, щоб уникнути затоплення однієї ділянки ґрунту.
  • Поливають ємності для розсади до тих пір, поки вода не потече з дренажного отвору, потім припиняють.
Що нового:  Як висіяти насіння на відкритому повітрі на належну глибину

Звичайно, не існує універсального підходу до поливу садового насіння. Режим поливу потрібно регулювати в залежності від типу грунту, виду культури, віку розсади, рівня вологості і температури.

Спостереження та експерименти – це важливо! Нижній полив може допомогти вашим насінням, якщо ви боретеся із надлишком вологи.

Помилка №3: ​​Посів у невідповідний час

Садівник робить помилки, починаючи з насіння в саду
Посів у правильний час для вашого клімату має вирішальне значення.

Коли справа доходить до посіву, час вирішує все! Деякі садівники навесні надто прагнуть і висівають насіння занадто рано.

Занадто ранній посів може спричинити:

  • Передчасна загибель рослини: Прямий посів занадто рано навесні може спричинити серйозні розчарування, якщо погода не сприятиме і пізні весняні заморозки знищать ваші ніжні рослини.
  • Довгоногі саджанці з корінням: Якщо ви посієте насіння в приміщенні надто рано навесні, воно може перерости свої контейнери до того, як настане час для пересадки. Це може затримати приживлення рослини в саду та призвести до слабкої сили або затримки росту.

Інші садівники можуть забути посіяти насіння до кінця сезону. Потенційно вони можуть втратити можливість створити потужні врожаї до літа.

Занадто пізній посів може призвести до:

  • Недостатня кількість безморозних днів: Культурам, які вирощуються в теплу погоду, таким як перець, помідори та баклажани, потрібна певна тривалість світлового дня, щоб належним чином цвісти та плодоносити. Пізні посадки особливо проблематичні в північних зонах, де літня погода триває лише короткий час.
  • Невідповідні погодні умови: Наприклад, горох і шпинат люблять весняний холод. Якщо посадити їх надто пізно, вони можуть зникнути, перш ніж ви зможете отримати достатній урожай.
  • Коротке вікно збору врожаю: Наприклад, пізно висаджені помідори можуть не дати врожаю до настання осінніх заморозків. Ще гірше, пізно посіяні зимові кабачки, можливо, потребують належного дозрівання та вчасного лікування до холодної вологої осені.

Як цього уникнути

Час посіву базується на днях дозрівання, зазначених у сорті насіння. Звертайте особливу увагу на посібники з вирощування або інструкції на упаковках і завжди плануйте свій посів у календарі заздалегідь! Позначте кожен посів паличкою від ескімо, де вказано дату посіву та сорт культури.

Слідкуйте за датами посіву в садовому журналі, щоб знати, що працює, а що ні. Якщо ви посіяли свої помідори 1 березня минулого року, і вони були довгоногими або переростали свої контейнери до того часу, як ви пересаджували на початку травня, ця інформація може бути надзвичайно корисною для правильного визначення часу цього року.

Занадто ранній посів легко виправити посівом іншого ряду. Посадка деяких культур у наступний період кожні 2-4 тижні діє як буфер проти невдалого посіву. Наприклад, якщо одна посадка «підліткового» салату не вдалася, у вас вишикується інша.

Однак пізній посів зазвичай означає, що вам слід купувати рослини, що вже зросли, у місцевому розпліднику чи садовому магазині. Зменшіть свої втрати та отримайте міцну розсаду в землі, а не чекайте ще одного раунду насіння. Це особливо важливо для довготривалих культур, таких як перець, помідори, цибуля, дині та зимові кабачки.

Що нового:  Насіння не проростає? Спробуйте ці виправлення

Як правило, такі культури, як помідори та кабачки, найкраще висівати за 4-6 тижнів до передбачуваної дати останніх заморозків. Посів їх надто рано може призвести до появи довгоногих рослин у вашому розпліднику або пошкоджених морозом рослин у саду.

Помилка №4: надто густий посів

Садівник висіває насіння в маленький пластиковий лоток. Є кілька різних маленьких контейнерів для насіння, які лежать на щільному ґрунті. Усі маленькі контейнери для насіння містяться в одному більшому пластиковому лотку.
Занадто густий посів насіння може призвести до затримки росту.

Подібно до людей, набитих разом у переповненому метро, ​​рослини засмутяться через недостатню відстань! Для садівників-початківців нормально вважати, що зайві насіння означають додаткові врожаї. Однак щільний посів може зменшити розмір вашого врожаю!

Наприклад, якщо ви посадите 20 насінин брокколі з відстанню лише 4 дюйми між ними, ви можете отримати лише одну або дві крихітні головки брокколі. Оскільки рослини практично ростуть одна на одній, жодна рослина не має достатньо ресурсів, щоб повністю розкрити свій потенціал.

З іншого боку, ви можете посіяти лише 5 насіння брокколі на відстані 12 дюймів одне від одного; можна зібрати чотири-п’ять великих, здорових головок брокколі. Як правило, менша кількість правильно розподілених насіння є більш успішною, ніж велика кількість насіння, висадженого надто близько одне до одного.

Інші ознаки пересіву включають:

  • Величезні купи розсади в одному маленькому просторі
  • Довгоногий, слабкий ріст стебла, оскільки саджанці намагаються витягнутися і вибити своїх сусідів
  • Змагання за воду і сонячне світло
  • Вологість або борошниста роса (грибкові захворювання) через недостатній потік повітря між рослинами

Як цього уникнути

Перевірте відстань між насінням перед посівом. Як правило, ви повинні висаджувати лише 1-2 насіння на комірку в кімнатні лотки. Використовуйте ручну сівалку, щоб допомогти відокремити менші насіння та постукати їх на місце.

Посів із правильною відстанню заощадить ваше насіння та час, але якщо ви випадково впустите занадто багато насіння в ґрунт, не хвилюйтеся! Поки ви їх проріджуєте, ваша розсада все ще може процвітати. Найкращий час для проріджування – коли у розсади почали рости перші справжні листочки.

Під час проріджування пам’ятайте:

  • Залиште найсильніші рослини, а решту видаліть.
  • Використовуйте голчасті ножиці, щоб обрізати слабшу розсаду біля основи.
  • Уникайте висмикування або висмикування непотрібних саджанців, оскільки це може порушити коріння інших рослин.

Помилка №5: використання невідповідної початкової суміші для насіння

Насіннєва вихідна суміш для внутрішнього саду з насінням у верхній частині контейнера. Дрібне насіння помідорів черрі – це свіжі посадки в картонній ємності для насіння з вологим темним ґрунтом.
Переконайтеся, що у вас є відповідна вихідна суміш для насіння, що допоможе сприяти правильному проростанню.

Насіння настільки міцне, наскільки міцне його середовище! Важко розвиватися в умовах, коли важко дихати або пити воду. Багато садівників нехтують розрахунком початкового середовища для насіння. Насіння шпинату, кинуте у важкий глинистий ґрунт, матиме набагато важче життя, ніж посаджене в суглинну багату суміш для розсади.

У той час як деякі міцні садові рослини, трави та польові квіти можуть терпіти, коли їх кидають у будь-який ґрунт (ми бачимо вас, кульбаби!), овочі та фрукти, як правило, більш вибагливі у своїх уподобаннях. Незалежно від того, яке насіння ви починаєте, знайдіть час, щоб дослідити та підготувати оптимальне ґрунтове середовище перед посадкою!

Як цього уникнути

Якщо ви починаєте посів у приміщенні, найважливіше, у що варто інвестувати, – це початкова суміш для насіння. Завжди вибирайте високоякісну, добре дреновану ґрунтову суміш, яка спеціально позначена для посіву. Не використовуйте грунт для горщиків, садову землю, глину або бруд з вулиці. Ви також можете зробити власну вихідну суміш для насіння, якщо ви не можете знайти ту, яка відповідає вашим потребам.

Шукайте інгредієнти, які забезпечують належний дренаж і поживну підтримку для вашої розсади, зокрема:

  • Перліт
  • Вермикуліт
  • Компост
  • Вермікаст
  • Торф'яний мох
  • Кокосова койра

Якщо ви сіваєте прямо, обов’язково належним чином підготуйте посівне ложе відповідно до потреб культури. Для більшості овочів ця послідовність підготовки грядки налаштує вас на успіх:

  1. Прополювати грядку
  2. Використовуйте лопату або садові вила, щоб змішати високоякісний компост
  3. Вилами або розпушуванням нижніх шарів грунту (особливо якщо це важка глина)
  4. Перед посівом розрівняйте поверхню

Якщо вам важко зібрати всі матеріали, необхідні для гостинного середовища вирощування, ви також можете пошукати заздалегідь сплановані стартові набори насіння з усім необхідним для початку.

Заключні думки

Початківцю садівникові – нормально робити помилки. Саме ці помилки допомагають вам вивчати та вдосконалювати свої методи вирощування щосезону!

На щастя, запуск насіння не повинен бути азартною ігрою. Забезпечте більші шанси на успіх, звузивши ці п’ять простих факторів:

  1. Глибина: Сійте насіння вдвічі глибше, ніж їх найбільший розмір.
  2. вологість: Уникайте недостатнього або надмірного поливу.
  3. Час: Висаджуйте насіння залежно від днів до зрілості та дат заморозків.
  4. Інтервал: Не садіть насіння густо і тонко.
  5. грунт: Підготуйте вихідне середовище з добре дренованим ґрунтом.
0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі