Сімена

Блокування ґрунту: випробувана та справжня технологія запуску насіння

Блокування ґрунту: випробувана та справжня технологія запуску насіння 1


Блокування ґрунту — це один із тих прийомів посіву, який спантеличить багатьох садівників. Ця техніка, як правило, використовується садівниками трав і квітів, має майже необмежене застосування. Це чудово підходить для дрібного насіння та в будь-який час, коли ви не хочете турбувати чутливі корені рослин, що ростуть на ранніх фазах.

Зробити ґрунтові блоки неважко, особливо якщо у вас є хороша суміш ґрунтових блоків і блокатор ґрунту. Однак вам зовсім не потрібен блокатор насіння, щоб почати сіяти насіння в ґрунтові блоки. Також існують методи блокування ґрунту своїми руками!

Ви можете запитати, що таке блокування ґрунту? І навіщо комусь взагалі використовувати ґрунтові блоки? Ви також можете запитати про найкращий рецепт ґрунтових блоків для використання. Ми говоримо про всі ці речі прямо тут.

Тож давайте обговоримо блокування ґрунту у всіх його застосуваннях!

Епічні продукти для блокування ґрунту:

  • 5-елементний блокатор ґрунту Ladbrooke
  • Лоток для блокування ґрунту зі скловолокна

Що таке блокування ґрунту?

Блокування ґрунту – це техніка висадки насіння, яка починається з виготовлення ґрунтових блоків. У ці блоки садять насіння, які проростають і ростуть. Потім молоді рослини висаджують безпосередньо в саду, коли вони достатньо дорослі, або висаджують у контейнери, щоб вони довше дозрівали перед висадкою.

Ґрунтові блоки мають різний склад залежно від рецепту та уподобань садівника. Результатом посадки насіння в ґрунтові блоки є здоровіші рослини. Блоки дозволяють насінню розвиватися в ситуації з меншою загрозою порушення.

Переваги блокування грунту

Вирощування розсади невеликими блоками має багато переваг. Блокування ґрунту запобігає розсаді, яка прив’язана до коренів, і шоку при пересадці, який виникає внаслідок запуску рослин у пластикових контейнерах без будь-якого доступу повітря для обрізання.

Оскільки вусики кореня обрізаються з боків, саджанці посилюють більший ріст до основи блоку. Багато разів у міжсезоння ви можете очистити контейнер, у якому ви висадили розсаду, і вам просто не доведеться робити це з блоками.

Під час блокування ваші саджанці проходять процес повітряної обрізки, оскільки вони трохи відмирають, коли підростають до краю блоку. Хороша повітряна обрізка призводить до зміцнення кореневої системи, оскільки ріст коренів не закручується по спіралі, що спричиняє обмеженість.

Підвищена доступність кисню також допомагає вашій розсаді рости здоровіше листя та легше засвоювати поживні речовини. Одна дуже очевидна перевага полягає в тому, що ви заощадите багато місця, коли засипаєте ґрунтовий блок. Це стосується вашого внутрішнього місця для розсади та вашого саду.

Коли починати садити рослини в ґрунтові блоки

Як я вже згадував раніше, травники та квітникарі використовують блокатори ґрунту, щоб вирощувати рослини з дуже дрібним насінням, яким для росту потрібно багато тепла та вологи. Якщо ви вирощуєте рослини, схильні до шоку після трансплантації, наприклад цинії, мелісу та навіть редис і моркву, ґрунтові блоки — чудовий спосіб їх розвинути.

Таким рослинам, як помідори, вишні та баклажани, потрібно багато тепла, щоб прорости. Якщо ви вирощуєте їх у своєму весняному саду і хочете отримати фору в сезоні, але на вулиці занадто холодно, малювання блоками — чудова ідея.

Ще одна причина використовувати ґрунтові блоки, а не стартові лотки, полягає в тому, що вони не містять матеріалів, які не піддаються біологічному розкладанню. Пластикові горщики можна використовувати повторно, але як тільки ви закінчите з ними, вони можуть стояти на звалищі протягом багатьох років.

Види блокаторів грунту

Тепер ви можете запитати, які продукти для блокування ґрунту доступні сьогодні у світі? Давайте поговоримо про це, перш ніж обговорювати, як ними користуватися!

Ручні блокатори ґрунту

Ці блокатори ґрунту працюють вручну, без додаткових насадок. У більшості випадків блокувальник ґрунту дюймів, який виготовляє міні-блоки ґрунту, і блокатор ґрунту розміром 2 дюйми належать до категорії ручних. Багато міні-блокаторів грунту роблять. Вони також здебільшого орієнтовані на створення від 2 до 4 блоків за раз.

Що нового:  Насіння не проростає? Спробуйте ці виправлення

Різниця між блоками розміром 1 і 2 дюйми полягає в рослинах, які ви, найімовірніше, запустите в них. 2-дюймові блоки найкраще підходять для овочів, особливо пасльонових і квітів, про які ми говорили вище. Блоки розміром 1 дюйм або блокатори ¾ дюйма найкраще підходять для рослин, що швидко проростають, таких як буряк і морква. Наш блокатор ґрунту Ladbrooke Mini-5 має розмір 1,5 дюйма, який знаходиться прямо посередині великого та малого розмірів і забезпечує хороший універсальний розмір.

Менші блоки висихають швидше, тому, можливо, краще почати з чогось більшого, коли ви звикнете до процесу. Щоб скористатися ручним блокувальником, ви розробите вихідну суміш для насіння, заблокуєте її, а потім рукою потягнете за важіль розблокування, який розкриє ваші готові міні-блоки.

Єдиний сформований ґрунтовий блок.

Блокатори ґрунту

На відміну від міні-блокаторів, у вас є блокери для стендів. Замість важеля розблокування, що керується виключно вручну, блокувальники стійки мають довгу жердину з розблокуванням у верхній частині. Він працює так само, як і ручний випуск, але блокатори стійки часто містять більше клітин.

Це означає, що ви можете створити значно більше блоків ґрунту одночасно – від 12 до 35 лише за один випуск. Стоячі блокери більш ергономічні, ніж ручні блокери. Це чудова функція, тому що виготовлення великої кількості ґрунтових блоків одночасно створює навантаження на спину.

Попередньо виготовлені ґрунтові пробки

Хоча технічно вони не є ґрунтовими блоками, пробки також є чудовим способом запустити насіння без початкових горщиків. Вони призначені для людей, які люблять ґрунтові блоки, але не мають ґрунтової суміші, блокаторів або часу для виготовлення ґрунтових блоків. Вони також чудово підходять для вирощування насіння в приміщенні.

Розетки часто продаються в комплекті, як-от EZ Clone Low Pro Aeroponic System. Вони використовуються в гідропоніці та є ще одним способом запобігти шоку від трансплантації у більш чутливих рослин. Так само, як і з ґрунтовим блоком, ви можете посадити насіння всередину нього та висадити в горщик або безпосередньо в садовий ґрунт.

Хоча їх обслуговування дещо відрізняється від блоків, вони настільки ж ефективні.

Саморобні блокатори грунту

Давайте дивитися правді в очі. Блокатори ґрунту чудові, але не для всіх. Якщо ви хочете заощадити гроші і при цьому використовувати насіннєві блоки, зробіть свій власний! Використання трубки від туалетного паперу, чистих банок з-під газованої води або навіть продезінфікованої ємності для штовхання — це способи почати з блоків DIY.

Якщо ви використовуєте порожню продезінфіковану банку газованої води, відріжте верх і низ банки. Будьте обережні, щоб не порізати руки під час процесу, розріжте банку з одного боку та нещільно оберніть її навколо дерев’яного дюбеля розміром приблизно з брусок шафи. Ви хочете, щоб банка могла плавно рухатися навколо дюбеля, діючи як ваш випуск.

Прикріпіть кінці ізоляційною стрічкою та перемістіть дюбель так, щоб висота ваших блоків ґрунту залишалася в просторі на кінці. Втисніть грунтову суміш, потім покладіть кінець із землею на рівну поверхню. Ви хочете, щоб середовище для вирощування було достатньо натиснуте, щоб вода виходила зверху. Потім виштовхніть ущільнену суміш із саморобного блокувальника, і ви отримаєте єдиний міні-блок.

Якщо ви робите кубики з дітьми, алюмінієва банка може бути занадто гострою. У цьому випадку підійде розділений рулон паперового рушника або рулон туалетного паперу. Одна важлива річ, про яку слід пам’ятати, — це забезпечити більший обхват біля основи блоку. Дайте йому також плоске дно, і воно буде легше стояти.

Лоток із ґрунтових блоків
Лоток із ґрунтових блоків.

Коли ви забруднюєте блок, ви розміщуєте блоки в лотках або в більших контейнерах. Повторно використані пластикові контейнери працюють, як і форми для печива. Навіть пластикова кришка, що залишилася від торта або підноса для гастрономів, може служити вашим підносом.

Що нового:  Як висаджувати насіння з нижньої води, починаючи з 5 простих кроків

Слід враховувати те, що чим гладкіша поверхня вашого лотка, тим більш збалансованими будуть ваші ґрунтові блоки. Нерівний лоток може з часом спричинити деформацію ґрунтових блоків, що може зробити їх менш стійкими. Ми віддаємо перевагу багаторазовому, довговічному лотку для блокування ґрунту зі скловолокна, але будь-яка гладка поверхня без вм’ятин чи канавок цілком підійде.

Якщо ви використовуєте дерев’яний блок або полікарбонатний лист, пам’ятайте, що додавання дерев’яних стінок або розміщення торцевих стінок з полікарбонату з боків допоможе вам прибрати воду з дна. Що б ви не використовували, переконайтеся, що воно витримає вагу ваших блоків, перш ніж садити насіння.

Діблери поставляються з блокаторами грунту, а іноді вони вбудовані в сам блокатор. Вони вставляються в форму, яка є частиною блокатора, і роблять поглиблення, куди ви можете розмістити насіння, що росте. Тримайте під рукою пляшку з пульверизатором, щоб полити стартові блоки дрібним туманом, але якщо ви полиєте знизу, він вам може навіть не знадобитися.

Ще одна міркування – вологість. Якщо ви працюєте з пластиковими лотками або лотками зі скловолокна, ви можете прикріпити якийсь купол зверху, щоб забезпечити достатню вологість для підтримки росту насіння. Пластикова плівка з пробитими в ній отворами також підходить.

Необхідна лійка, яка може прослизнути між блоками до води з дна. Бункер для комбінування вашої блокової суміші є чудовим доповненням, а також сито для ґрунту, яке видаляє будь-які великі шматки компосту та комерційної суміші для горщиків. Шпатель або широкий шпатель для змішування та вирівнювання ваших блоків також допомагає!

Як зробити та використовувати ґрунтові блоки

Це частина статті, де ми обговорюємо виготовлення ґрунтових блоків. Почнемо з розгляду різних рецептів грунтових сумішей. Перш ніж розробляти початкову суміш для насіння, ви хочете визначити, скільки вам потрібно.

У багатьох рецептах ці кількості базуються на вимірюванні бушелів США, що дорівнює трохи більше 9 рідких галонів або приблизно 2150 кубічних дюймів. Більшості домашніх садівників не знадобиться більше ½ бушеля вихідної суміші. Тим, хто працює на фермах і у великомасштабному вирощуванні, може знадобитися кілька бушелів.

Рецепт ґрунтового блоку без торфу квітів і гілок

Практика виробництва торфу змусила деяких садівників шукати альтернативи, які вони могли б включити у свої рецепти ґрунтових блоків. Оскільки торф є невідновлюваним ресурсом, яким не завжди ефективно керують, у багатьох рецептах торф замінюють кокосовою койрою або використовують альтернативу, як-от PittMoss, яка виготовляє замінник торфу з переробленого паперу.

Бріана з Regenerative Gardening, найновіший творець у нашій відеокоманді та власниця Blossom and Branch Farm, є великим прихильником блокування ґрунту та має багато практики зі своїм виробником ґрунтових блоків. Вона працювала з різними рецептами без торфу та ретельно випробувала мінеральні добавки та добрива. Це її рецепт (і наш особистий улюблений):

  • 4 частини ґрунту для горщиків Coco Loco (з Fox Farm), просіяного, щоб видалити шматки
  • 1 ½ частини кокосової койри (якщо купувати блоками, зволожте водою перед вимірюванням)
  • ½ частини зеленого піску (мінеральний осад)
  • 1 мірна ложка гранульованої мікоризи (доступно багато марок мікоризних добавок, або ви можете використовувати органічне добриво з мікоризними добавками, наприклад Espoma Bio-Tone)
  • Дрібка кориці, щоб знизити ризик появи водоростей або цвілі (необов’язково)

Якщо у вас немає кокосової койри, замініть її наступним:

  • Листова мульча або листова пліснява, або прямо з саду, або перероблена в компостері, як компостна система Lomi
  • PittMoss, вироби з переробленого паперу замінюють торф’яний мох

У той час як інші горщикові суміші, такі як Strawberry Fields Fox Farm, можуть замінити Coco Loco, вони містять торф’яний мох. Якщо ви хочете, щоб ваш блокатор ґрунту не містив торф’яного моху, скористайтеся наведеним вище рецептом. Бріана тестувала його протягом тривалого періоду, і це дуже ефективна суміш!

Базовий рецепт ґрунтового блоку

Наш рецепт охопить те, що вам потрібно для дуже простої початкової суміші для насіння. Якщо ви хочете працювати з більшою кількістю інгредієнтів, збільште співвідношення інгредієнтів, додаючи їх за потреби.

Що нового:  Як правильно використовувати тепловий килимок для розсади

Вам обов’язково потрібна основа для вашої суміші. Деякі рецепти включають лише пісок для дренажу та вентиляції, а також компост для утримання води, поживних речовин і невеликої кислотності. Інші додають торф’яний мох або кокосову койру, зелений пісок і мінеральні джерела, такі як фосфорит або азоміт.

Маючи це на увазі, ми почнемо з дуже простого рецепту, а потім додамо кілька варіантів.

Основний рецепт, який ми використовуємо для початку насіння, включає наступне:

  • 1/3 інгредієнтів для збереження вологи,
  • 1/3 дренажних інгредієнтів,
  • 1/3 наповнювача компосту.

Оскільки ці компоненти можуть відрізнятися залежно від того, що у вас є під рукою, приклад цієї суміші для заливки може включати:

  • 1 частина кокосової койри, торфу або альтернативного торфу
  • 1 частина перліту, пемзи або піску,
  • 1 частина просіяного компосту – це можуть бути рослинні компости, компостований гній або черв’якова відливка, хоча готова закваска з насінням не повинна містити більше 1/5 черв’якової відливки через їхню здатність утримувати вологу,
  • Легке бризкання мінеральної добавки, такої як зелений пісок, азоміт або фосфорит.

Найпростіший і навіть складніший рецепт чудово підходить для створення власних ґрунтових блоків, і ви матимете ідеальну квартиру, яка підходить для початку насіння в приміщенні. Усі інгредієнти включені для сприяння процесу проростання та підтримки росту.

Як зробити ґрунтові блоки

Нижня сторона блокатора ґрунту, на якому зображено діббер
Нижня сторона блокатора ґрунту, на якому зображено діббер.

За потреби просійте будь-які інструменти, щоб видалити великі шматки. Попередньо зволожте торф або кокосовий матеріал. Змішайте інгредієнти з 2-3 частинами води порціями по 1 частині за раз. Тримайте трохи зайвого ґрунту збоку на випадок, якщо вам знадобиться відрегулювати після додавання води.

Змішайте до консистенції, яка дозволить вам сформувати кульку, яка здебільшого тримається разом і виливає воду, коли ви її стискаєте. Ви використовуватимете це у своєму 2-дюймовому блокаторі ґрунту або в міні-блокаторі для виготовлення міні-блоків.

Насипте ґрунт у бункер або на тверду поверхню та втисніть блок у купу, пересуваючи з одного боку в інший, щоб переконатися, що він ущільнений. Коли ви побачите бруд, що виділяється з верхньої частини блокера, підберіть його з ґрунту. , і розрівняйте основу шпателем. Використовуючи рівень випуску, встановіть свої блоки в лотки клітин, одночасно потягнувши вгору.

Залиште трохи простору між наборами блоків, щоб забезпечити хороший потік повітря. Занурюйте блокатор у теплу воду між блокуваннями, щоб очистити його та видалити залишки. Тепер, коли ви знаєте, як, ви можете почати більшість насіння у своїх дводюймових блоках, дрібне насіння або навіть більше насіння, ніж у минулому!

Питання що часто задаються

Блокатор грунту і блоки грунту
Блокатор грунту і блоки грунту.

З: Як зробити саморобні блокатори ґрунту?

A: Дивіться рецепт DIY вище! Зробити самостійно не важко.

З: Чи варті ґрунтові блоки?

A: Абсолютно. Окрім наших Epic Cells, ґрунтові блоки є найкращим способом сприяння здоровому корінню.

Питання: чи можу я використовувати ґрунт для закупорки ґрунту?

A: Однозначно. Якщо у вас є хороший мікс поблизу, скористайтеся ним!

З: Який блокатор ґрунту мені слід придбати?

A: Звичайно, у нас є дуже хороший у нашому магазині. Тим, хто новачок у блокуванні, найкраще почати з принаймні 2-дюймового блокера, оскільки з більшим є більше свободи дій.

З: Як часто ви поливаєте ґрунтові блоки?

A: Поливайте їх, щоб вони були вологими. Менші блоки можуть потребувати двох поливів на день.

З: Навіщо використовувати блокатор ґрунту?

В: Блокування допомагає витрачати менше насіння, сприяє здоровішому росту та економить місце.

З: Чи можу я зробити ґрунтові блоки заздалегідь?

A: Ви хочете зробити їх безпосередньо перед посадкою насіння.

Питання: Що ви додаєте в ґрунт, щоб зберегти його пухким?

A: Будь-яка органічна речовина допоможе аерувати ґрунт і створити кишені для утримання води.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі