Сімена

Як безпечно пересадити розсаду

Як безпечно пересадити розсаду 1


Чи замислювалися ви коли-небудь про те, як пересадити розсаду? Запуск насіння і його пересадка – щорічний ритуал. Залежно від того, що ви хочете розвивати, може знадобитися крива навчання. Є рослини, які добре почуваються під час пересадки, а інші зазнають шоку від пересадки. Також є час, про який варто пам’ятати.

Стиль початку роботи, який ви використовуєте, також матиме вплив на те, як ви пересаджуєте розсаду. Глибина посадки також має значення. Можливо, ви раніше використовували початкові горщики і не мали успіху, або, можливо, ви хочете спробувати новий метод початку насіння, готуючись до затвердіння. Для цих проблем є рішення!

Факт залишається фактом: хороша робота, виконана на початку процесу, допоможе вам стати на правильну ногу, коли настане вегетаційний період. Вашої мети виростити смачні овочі, які забезпечуватимуть вас хорошим харчуванням, можна легко досягти, якщо ви належним чином підготуєтеся та дотримуєтеся правильних процедур.

Тож давайте обговоримо кілька тонкощів пересадки розсади!

Коли пересаджувати розсаду

Знання того, як правильно пересаджувати розсаду, допоможе навесні швидко почати. Джерело: IRRI Images

Ваша зона USDA та дати заморозків є найбільшими показниками правильного часу для посадки нових саджанців. Ви не хочете пересаджувати розсаду перед першими заморозками, якщо вона чутлива до холоду, і ви не хочете висаджувати культури прохолодного сезону, коли погода потеплішає. Іншим фактором, який слід враховувати, є те, чи хочете ви розмістити їх на вулиці чи в контейнері в приміщенні. Давайте розглянемо кілька порад, які допоможуть вам визначити, чи підходить час.

Загартовування вимкнено

Це стосується лише рослин, які будуть жити на відкритому повітрі у вашому саду чи місці для вирощування. Вам не потрібно буде загартовувати рослини, які ви плануєте тримати вдома. Після того, як ви почнете посів насіння в приміщенні та доглядатимете за кожною розсадою, виконайте процес загартування окремих рослин перед їх пересадкою. Нові саджанці, безумовно, не підходять для зовнішньої температури відразу після того, як вони проростуть, тому піддавайте їх поступовому впливу елементів.

Щоб загартувати їх, спочатку винесіть розсаду на пару годин на вулицю в найтеплішу пору дня. Потім принесіть їх. Протягом наступних кількох днів або двох тижнів збільште кількість часу, який вони проводять на вулиці. Спочатку тримайте їх подалі від прямих сонячних променів, а потім поступово виводьте їх на пряме сонце, щоб вони не обпеклися прямими сонячними променями. Згодом ваші рослини зможуть залишатися на вулиці протягом ночі та будуть готові до сонячних умов після того, як ви пересадите.

Можна також загартувати розсаду в холодному каркасі. Вони чудово підходять для тих, кому потрібно загартовуватися навесні. Виконайте ті самі кроки, що й для зміцнення без холодної рами, але потім нехай рама залишиться у вашому саду. Просто закрийте кришку рами, коли температура занадто низька; хороший холодний каркас забезпечує хороше проходження сонячного світла до рослини. Обов’язково відкривайте холодну раму в теплі дні, щоб дозволити вийти зайвому теплу. Холодний каркас — чудовий спосіб захистити ніжну розсаду від сухого вітру чи несподіваних морозів.

Класний час сезону

Культури в прохолодну пору року витримують холод, але погано почуваються при високій температурі. З цієї причини висаджуйте на відкритому повітрі ранньою весною через 2-3 тижні після останніх заморозків. Це стосується більшості зон Міністерства сільського господарства США, які мають чіткі сезони або холодні зими. У більш тропічних зонах або тих, де протягом року більше тепла, ніж холоду, починайте вирощувати рослини пізньої осені, щоб садити взимку. Деякі холодні культури, які потрібно садити пізньою весною, також можна садити за 2-3 тижні до перших заморозків. Головне, щоб між пересадкою та будь-якими суворими заморозками було достатньо часу, щоб рослина прижилася.

Що нового:  5 помилок при сіянні насіння, яких слід уникати для процвітаючого весняного саду

Терміни теплого сезону

Культури теплого сезону завжди висаджують після останніх заморозків навесні. Вони, як правило, живуть тільки в теплу погоду і плодоносять саме в цей час. Багато однорічників є теплими культурами. Тут важливо прагнути до пересадки через 2-3 тижні після останніх весняних заморозків. Садівникам у більш тропічних районах краще вирощувати лише теплу пору року на відкритому повітрі, а холодну пору року можна залишити лише на прохолодніші зимові місяці. Ті, у кого виразні довгі зими, повинні діяти швидко і рішуче. У Мічигані, наприклад, чудове помірне літо, де процвітають теплолюбні культури. Єдина заковика – арктична зима, яка вже не за горами. Подібним чином у дуже жарких районах посіви можуть не так добре розвиватися в сильну спеку і часто завершують свій цикл наприкінці літа.

У деяких більш прохолодних районах країни посів під зиму дає змогу підготувати ваші посіви до висадки та вже трохи звикнути до клімату саме тоді, коли настане ідеальний час для повторного посіву. Ця техніка дійсно корисна для людей, які хочуть максимізувати свій обмежений сезон теплої погоди.

Трансплантаційний шок

Трансплантаційний шок трапляється, коли коріння розсади порушуються в процесі пересадки, що спричиняє стрес для розсади. Не заводьте ці рослини в приміщенні. Натомість посівайте їх у саду. Переконайтеся, що їм нічого не загрожує. Іноді на початку циклу росту корисно заморозити або затінити тканину. Накрити їх або створити бар’єр, щоб тварини чи шкідники не з’їли їх – теж гарна ідея!

Кілька прикладів видів, які важко пересаджувати, – це коренеплоди, такі як морква або пастернак. Оскільки основний стрижневий корінь рослини має йти прямо вниз, розміщення їх у стартовому блоці чи комірці може спричинити непотрібне скручування кореня. У інших видів просто тендітна коренева система, яку можна легко пошкодити під час пересадки. Перевірте свій пакет з насінням, щоб визначити, чи потрібно ваш сорт висівати прямо або іншим способом.

Методи запуску

Розсада в компостованих клітинах
Компостовані стартові клітини можна висаджувати разом із розсадою. Джерело: missellyrh

У вас є багато варіантів щодо того, як ви хочете вирощувати рослини, які не висівали безпосередньо в садовий ґрунт. Визначте, який із них найкращий для вас, і ви досягнете більшого успіху, коли прийде час пересадки.

Грунтові блоки

Грунтові блоки не потребують початкових горщиків для насіння, що може призвести до пошкодження коренів, коли ви висаджуєте розсаду на грядки. У початковому блоці суміш для горщиків поєднується з такими елементами, як компост, що дозволяє формувати форму без контейнера. Суміш для заливки поєднується з водою, щоб утворити самодостатній блок, який зберігає власну форму, якщо його втиснуть у блокатор ґрунту або сформують у кульку. Розсаду, що виростає з ґрунтового блоку, можна висаджувати прямо в саду ручним кельмою, коли прийде час і погода.

Початкові клітини насіння

У вас немає блокатора ґрунту? Розгляньте можливість використання наших 6-клітинних лотків Epic. Ці клітини є чудовим способом вирощування насіння в контейнері, наповненому вибраним середовищем для вирощування. У них є отвір у нижній частині, який дозволяє проштовхувати нові трансплантати, а не руйнувати пластиковий лоток для клітин, щоб дістати їх. Саджанці, які інакше мали б пошкоджену кореневу кульку, коли прийшов час пересаджувати, також страждають від цих клітин набагато менше. Вони містять повітряні отвори для обрізання з кожного боку, що сприяє більш здоровому росту коренів на вашій розсаді. Посадіть рослини в ці клітинні горщики, а потім перенесіть їх у сад або більші контейнери, коли вони ростуть.

Пластикові горщики та підноси

Якщо ви деякий час займалися садівництвом, ви, мабуть, знайомі з тендітними пластиковими індивідуальними горщиками та піддонами для розсадників. Часто вони поєднуються з нагрівальним килимком і лампою для вирощування, щоб допомогти при запуску. Заповніть їх стартовою сумішшю, вставте насіння, полийте та дочекайтеся, поки ваша розсада виросте. Видаліть розсаду для пересадки після того, як у неї виростуть справжні листки і вона зміцніє, і помістіть її в ямку в землі або горщик. Вони добре підходять для розсади, яка не зазнає шоку в процесі пересадки. Однак вони, як правило, погіршуються з часом. Іноді, коли ви виймаєте їх із горщика для посадки, залишається трохи ґрунту, який потрібно вибити з контейнера. Замість того, щоб використовувати їх для рослин, схильних до шоку, збережіть їх для тих, які витривалі в кореневій частині. Часто це одноразові закваски.

Що нового:  Початкова суміш для насіння проти ґрунту для горщиків: що використовувати

Торф’яні горщики або інші контейнери, що розкладаються

Ще один спосіб обійти садівництво з ризиком шоку від пересадки – використовувати торф’яні горщики або подібні контейнери з кокосової койри або ущільненого гною. Їх слід садити прямо в землю, горщик і все. Перед пересадкою обережно розірвіть дно горщика, щоб забезпечити кращий доступ для коріння. Торф використовується в багатьох ґрунтових сумішах і з часом розкладається, як і кокосове волокно або гній. Озеленення з торф'яними горщиками для багатьох є улюбленим способом роботи з розсадою. Ще одна перевага садівництва з торф’яними горщиками полягає в тому, що вони зберігають воду та підтримують вашу розсаду вологою протягом усього початкового циклу.

Пелетовані закваски

Деякі знаходять комплекти, які включають гранули, які розширюються при додаванні теплої або гарячої води. Ці гранули стають самостійною стартовою клітиною, яка зазвичай складається з чогось на кшталт кокосової койри, що міститься в дрібній сітці. Вони дуже добре працюють, щоб почати посів, але, коли ваші рослини ростуть, з часом їх потрібно буде оновити до набагато кращого середовища. Використовуючи їх, використовуйте гострий ніж або пару ножиць, щоб відрізати сітку перед посадкою, оскільки сітка не розкладеться так швидко, як це зробить решта гранули. Якщо коріння вже проходить через сітку, розріжте лінії з боків, щоб сітка могла розширюватися назовні під час росту.

Тимчасові поради щодо пересадки

Пелетна розсада
Розсада гранул койри має тонку сітку, через яку проростає коріння. Джерело: Філ і Пем

Можливо, вам потрібно зробити сантехніку у своєму саду, а яма, яку потрібно викопати, щоб отримати доступ до сантехніки, розташована прямо під корінням куща або іншого виду. У такому випадку перемістіть чагарник, дерево чи кущ, що з’явилися, на іншу ділянку. Зауважте, що рух може спричинити шок, тому стежте за цим і будьте обережні, коли рухаєте. Обережно викопайте по периметру ґрунт навколо встановленої флори, щоб отримати інформацію про розмір кореневої маси. Підготуйте посадкову яму, ширина якої принаймні на кілька дюймів перевищує розмір кореневої кулі рослини.

Виберіть місце, яке має достатню кількість сонця або тіні, і переконайтеся, що у вас є ґрунт, який підходить для рослини. Видаліть усі бродячі бур’яни. Залежно від того, як довго він буде там, ви можете додати трохи добрива в яму. Помістіть кореневу кульку в яму та замініть ґрунт навколо простору між периметром ями та стеблом. Переконайтеся, що немає відкритих коренів і що ви садите в правильну погоду, оскільки зазвичай найкраще пересаджувати рослини в помірні сезони. Після того, як ви перемістите його, полийте його, щоб закріпити на місці, і додайте вологу ґрунту, щоб стимулювати ріст коренів.

Пересадка в грунт

Для тих саджанців, які висаджуються безпосередньо в сад, використовуйте кельму або лопату, щоб викопати яму, достатню для вмісту всього вмісту комірки, стартового горщика або блоку. Якщо ви працюєте з такими рослинами, як помідори або квіти, додайте трохи добрива в яму, яка підходить для цієї конкретної рослини. За потреби вийміть каструлю для закваски, перекинувши каструлю догори дном. Притисніть його до поверхні ґрунту та надійно перемістіть ґрунт навколо стебла. Переконайтеся, що кінчики коренів закриті, і додайте води, щоб ґрунт навколо них був вологим. Ще один спосіб підтримувати вологість ґрунту – додати трохи мульчі на поверхню. Перевіряйте щойно розміщені саджанці кожні кілька днів, щоб переконатися, що вони добре почуваються у вашому саду.

Що нового:  Насіння не проростає? Спробуйте ці виправлення

Якщо ви використовуєте кокосовий горщик, торф’яний горщик або горщик для гною, ці листя можна посадити в горщик. Обов’язково розкрийте дно горщика, щоб дати молодим корінцям вільний доступ до ґрунту під горщиком. Згодом решта горщика зіпсується в ґрунт, але ви хочете переконатися, що коренева система не має перешкод для росту.

Глибина пересадки

Одна важлива річ, на яку слід звернути увагу під час садівництва з пересадкою, це те, на яку глибину розміщувати саджанець. Це дуже різне для різних рослин. Наприклад, дерева не можна садити на таку ж глибину, як і перець. У них різна коренева система і різна глибина посадки. Дерева слід висаджувати на таку саму глибину, на якій вони знаходяться в стартовому горщику, обережно, щоб не закрити жодні з’єднання щеплень. На відміну від цього, розсаду перцю можна розміщувати так, щоб її стебла були заглиблені до найнижчого ряду листя, якщо це потрібно, оскільки, як і помідори, вони випустять додаткові корені вздовж стебла. Проведіть невелике дослідження, щоб дізнатися, як пересадити вашу розсаду, перш ніж почати.

Контейнерні пересадки

Пересаджена розсада
Слідкуйте за щойно пересадженою розсадою на наявність шоку від трансплантації. Джерело: Кірсті С

Якщо ви живете десь із короткими весною та літом, подумайте про те, щоб вирощувати деякі з ваших рослин у саду на частину сезону, а потім перенести їх у приміщення. У цьому випадку контейнери необхідні. Такі рослини, як помідори, добре почуваються в спеку, але ближче до осені чи пізньої осені рослинам помідорів нелегко. Подумайте про те, щоб посадити їх у контейнер, де частину сезону вони можуть перебувати в саду, а решту — у приміщенні. Той самий процес, описаний у попередньому розділі, стосується контейнерного саду. Підготуйте яму, достатню для посадки саджанця. Тоді посадіть його.

Зауважте, що глибина пересадки застосовна до контейнерів та посадок у землю однакова. Не заходьте занадто глибоко або мілко! Крім того, якщо ви маєте справу з багаторічною рослиною, яка залишиться на місці деякий час, можливо, буде легше продовжувати оновлювати розмір кашпо з часом, ніж мати крихітну розсаду у величезній кашпо. Це також зменшує ризик перезволоження; менше ґрунту означає менш вологі умови для молодої розсади.

Питання що часто задаються

З: Наскільки великою повинна бути розсада перед пересадкою?

A: Це залежить від рослини. Один із способів дізнатися, що розсада готова до саду, — це знайти принаймні кілька повністю розвинених справжніх листків.

Питання: Як ви пересаджуєте маленькі саджанці?

A: Розсада ніжна, і з нею потрібно поводитися обережно. Щоб не турбувати коріння, використовуйте торф’яні закваски, закваски з великими отворами в основі або ґрунтові блоки. Контейнери, які розкладаються, також запобігають порушенню коренів.

Питання: Як довго розсада може залишатися в лотках?

A: Це залежить від овочів або фруктів, які ви вирощуєте. Більшість готові до переїзду через кілька тижнів. Подивіться, щоб на рослині було принаймні кілька справжніх листків, і переконайтеся, що вони зміцнені до зовнішніх умов або іншим чином захищені від негоди.

0 0 голосів
Рейтинг статті


Про автора

Avatar of редакція

Редакція

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі